Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 12:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 ANKIETA Który cyfrak robi zdjęcia najlepszej jakości?? 
Autor Wiadomość
Post ANKIETA Który cyfrak robi zdjęcia najlepszej jakości??
Który cyfrak robi zdjęcia najlepszej jakości?? Proszę nie brać pod uwagę lustrzanek. WSZYSTKIE KOMPAKTY DOZWOLONE OD TYCH ZA 700zł do tych za 6000.
Proszę podawać (w nawiasach) źródło swej wiedzy na temat zdjęć z konkretnego modelu. (np. z testów, ze zdjęć ściągniętych z netu, z własnych doświadczeń, doświadczeń znajomych)

Z GÓRY DZIĘKI!

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 03:58
Dodam tylko że chodzi o samą JAKOŚĆ ZDJĘĆ, a nie np możliwości aparatu, czy dostępny zoom. ;) Można też podzielić aparaty na grupy wg ceny... np co 1000zł ;)

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 04:01
Moderator

Nie sądzisz, że to trochę dziwna ankieta i dość rozległa? Według mnie takie stwierdzenie jest bardzo trudne, a nawet niemożliwe bez dokładnych testów, których tutaj większość chyba nie zna na pamięć. Jeśli już to sam powinieneś zaproponować grupy i różne modele w nich, które Cię interesują. W jakim celu jest w ogóle ta ankieta? Chcesz kupić aparat, ale nie wiesz, czy za 700 zł, czy za 6000 zł, czy robisz to dla wszystkich? :)

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 15:07

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 15:53
Ta ankieta ma na celu wyłonienie aparatu robiącego zdjęcia (SUBIEKTYWNIE) najwyższej jakości. Dość często aparaty droższe robią gorsze zdjęcia od tańszych (choć z pewnością mają więcej funkcji). Jestem ciekaw wyników, myślę że nie tylko mnie one zainteresują

Nie chodzi mi o cytowanie autorów popularnych testów, zależy mi przede wszystkim na głosach użytkowników.

Kategorie tak jak napisałem wg. ceny co 1000zł, ale nie musicie się ich trzymać jeśli nie chcecie.

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 21:26

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 21:27
W jakim celu jest w ogóle ta ankieta? Chcesz kupić aparat, ale nie wiesz, czy za 700 zł, czy za 6000 zł, czy robisz to dla wszystkich? :)

Jednym z celów jest faktycznie chęć zakupu kolejnego cyfraka (mam Nikona Coollpix'a 2500).

I sprawa wygląda właśnie w ten sposób. Najważniejsza jest dla mnie jakość zdjęć. Zastanawiam się czy warto wydać te 6000 np. na Canona 300D czy lepiej kupić coś tańszego, co może nie jest lustrzanką, ale robi porównywalne (a może lepsze :shock: ) zdjęcia. Zakres ogniskowych jest dla mnie mniej istotny.

POZDRAWIAM!! ŚWIETNE FORUM!! ŻE TEŻ TU WCZEŚNIEJ NIE TRAFIŁEM ;)

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 21:36

Najlepsze aparaty cyfrowe (oprócz lustrzanek) moim zdaniem to:
Media-Tech MT123 (powiedział mi kumpel z podwórka, ma taki i jest ekstra)
Pentagram Photon 56 (wygrał test w ostatnim Chipie)
aparat cyfrowy w Sony Ericcsonie X789 (mam taki !!!)
Wystarczy? Przeczytaj jeszcze raz swoje pytanie i przemyśl, na ile jest sensowne.

@ wszyscy inni
Nie bierzcie sobie do serca tych bzdur, które napisałem powyżej. Nie ma aparatu, który robi najlepsze zdjęcia, tak jak nie ma najładniejszego samochodu, ani najlepszej restauracji w Polsce. Jakość zdjęcia jest rzeczą subiektywną, zależy głównie od potrzeb konkretnego fotografa i wielu innych rzeczy. Pytanie: czy zdjęcie z aparatu 3MP i małą aberracją chromatyczną jest lepsze jakościowo czy gorsze od tego z aparatu 5MP i przeciętną aberracją chromatyczną? Można dyskutować, jaki jest najdroższy aparat, jaki ma największą matrycę, ale nie jaki robi najlepsze zdjęcia!

@ Bonnum (znów)
Jeśli ktoś jest skłonny wydać 6000zł na aparat , to powinien dokładnie wiedzieć czego chce. Jeżeli więc sam nie jesteś w stanie wydać werdyktu, który aparat robi według Ciebie najlepsze zdjęcia, to zostań przy swoim Coolpixie... Dobrze to zrobi Twojej kieszeni...

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 22:01
Moderator

@ Bonnum
Najlepsze aparaty cyfrowe (oprócz lustrzanek) moim zdaniem to:
Media-Tech MT123 (powiedział mi kumpel z podwórka, ma taki i jest ekstra)
Pentagram Photon 56 (wygrał test w ostatnim Chipie)

Małe sprostowanie. Wiem, że to miał być żart, ale tu chodzi o dobro gazety CHIP :) Po pierwsze to było w numerze 12.03, czyli w przedostatnim; po drugie był tam Pentagram Photon 41Zoom-3 Combo, a nie Photon 56 i po trzecie ten aparat zajął OSTATNIE MIEJSCE na 30 testowanych. Może jednak CHIP nie zna się do końca na cyfrówkach, ale jednak potrafii co nie co odróżnić w ich jakości i możliwościach :)

Pozdrawiam.

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 22:28

:lol: :lol: :lol: Przyznaję TomeKK że aparat w Sony Ericcsonie X789 jest tha besta :lol: :lol: i właśnie za niego dałem 6000zł :lol: :lol:

Ale poważnie: Jestem już chyba 30 osobą której sugerujesz coś w stylu "Jeśli tego nie wież to może taki aparat nie jest Ci wcale potrzebny"
Przeczytałem spoooorry kawałek tego (fajnego) forum 8)

Pozatym własne pieniądze każdy ma prawo utopić w toalecie! Wolny (prawie) kraj!!

Potraktujcie to jako zabawę... nie bądźcie tacy sztywni!!
Poza tym wyraźnie napisałem że oceny mają być SUBIEKTYWNE Jeśli uważasz że 3MP i brak aberacji są lepsze od 5MP z aberacją - Twoje prawo!!

[/b][/u]

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 23:52

Nie czytam Chipa, więc nie wiem. Pisałem to w dobrej wierze, że nie ma ani Media Techa MT123, ani Pentagrama 56, ani Ericcsona 678 (a chyba nie ma ich rzeczywiście). A Chip nasunął mi się ze względu na częste ostatnio powoływanie się na niego na tym forum. Równie dobrze zamiast "Chipa" może być "Bravo", "Hola hola", "Młode piersi" lub "Poradnik speologiczny", czy nawet dowolną inną gazetę komputerową lub nie.

@Bonnum
Oczywiście, że każdy ma prawo w wolnym kraju utopić pieniądze czy to w toalecie czy kiepskim aparacie. Ale każdy w wolnym kraju ma też prawo ostrzec tego człowieka, że postępuje (jego zdaniem) nierozsądnie!

wtorek, 6 stycznia 2004, 23:28

8) W zasadzie masz racje 8)

czwartek, 8 stycznia 2004, 01:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]