Teraz jest sobota, 23 lutego 2019, 00:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Poddaje do dyskusji: E-500 czy 350D 
Autor Wiadomość

Dzięki wszystkim za cenne wskazówki - myśle coraz częsciej o e-500. Nie wiem tylko co sądzić zdjęciach na stronie którą podał Joki /przy okazji dzięki za linka/. Te z kitowych szkieł Olka są fatalne jak dla mnie - może jestem przewrażliwiony, albo sie nie znam :-) - zreszta zerknijcie sami ..... dla przypomnienia cytuje adres
Joki napisał(a):
Warto też odwiedzić:
http://www.photozone.de/8Reviews/index.html
Wybierz co Ci bardziej pasuje. Powodzenia!

środa, 8 marca 2006, 00:03

A co dokładnie Ci sie w nich nie podoba :?:
Przecież nie różnią się od tych z kita Canona z tej samej strony..

środa, 8 marca 2006, 02:17

prawda jest taka ze kazdy kit robi podobne zdjecia, moze w warunkach testowych widac MINIMALNE roznice ale podczas normalnego focenia zaloze sie ze nikt nie potafilby wskazac ktora fotka z jakiego aparatu pochodzi. Moze po prostu potrzebujesz czegos lepszego od kita.. wtedy lepiej wziasc canona bo masz wiekszy wybor szkielek, mozna znalezc dobre uzywane obiektywy do 800zl (a tak wogole to nieznacznie lepsza od kita canona jest sigma 18-50 kosztujaca ok 500 zl).

środa, 8 marca 2006, 09:37

prawda jest taka ze kazdy kit robi podobne zdjecia,

Dokładnie..

Możesz też rozejrzeć się za Nikonem D70 z "s" bądź bez "s" oraz za E-1
Ich kity są bardzo dobre, jednak Nikonowski jest ciemniejszy.

środa, 8 marca 2006, 10:28

http://www.photozone.de/8Reviews/lenses ... /index.htm

Link do testów kita E-500 czyli ZD 14-45mm
http://www.photozone.de/8Reviews/lenses ... /index.htm

idziemy po kolei:
1. Dystorsje na szerokim podobne, na długim końcu w kicie kanona zamiast beczki pojawia się wklęsłe, ale na długim w obu kitach jest ok.

2. Winietowanie, kit Olka winietuje równiutko na poziomie 0,3 - 0,4 EV i dla dużej i małej przesłony i na krótkim i na długim końcu, czyli w całym "zakresie" pracy obiektywu mogę liczyć na podobny efekt. Kit Canona winietuje na krótkim końcu i to jest spora winieta bo 0,8 EV

3. Rozdizelczość i tu kit Olka pokazuje pazurki - bardzo dobra rozdzielczość w całym zakresie pracy (zoom, przesłona, środek/krawędź). Natomiast kit Canona prezentuje tu swoją słabość, w środku jeszcze jako tako, ale na obrzeżach tragedia - i stąd jest to słynne mydełko.

4. Aberracje chromatyczne, tu też kit Olka jest wyraźnie lepszy (choć nie idealny).

Wnioski:
Kitem Olka spokojnie możesz robić zdięcia w całym zakresie zooma, możesz ustawiać przesłonę od największej dziurki i zdięcia powinny wyjść poprawne, ale do zdięć potrzebny jest jeszzce fotograf :wink:
Użytkownikom kita Canona zalecam robienie zdięć na długim końcu i na przesłonie w okolicy f8 :mrgreen:

Tyle testy. Czy ich wyniki przeniosą się na jakość fotek to już zależy od fotografa i warunków w jakich robimy fotki. Niemniej jednak im wyniki testów są bardziej pozytywne, tym prawdopodobieństwo wykonania dobrej fotki powinno być większe.

PS
Oba kity Olka tzn 14-45 i 40-150 posiadam i wykonuję nimi fotki. Kit 40-150mm uważam za rewelacyjnie dobry ( i jeszcze ta cena 600zł za nowy - używany w idealnym stanie udało mi się kupić za 300zł :wink: ) Większość zdięc robię na f3.5 -f4.5 czyli na tzw maksymalnej dziurce. Daje on fajny plastyczny obraz o dobrej jakości na całym kadrze.
Kit 14-45 mam od niedawna jest również przyzwoity, nawet w porównaniu z Zuiko 14-54, który również posiadam.

środa, 8 marca 2006, 11:12
Jeśli chodzi o szumy, to jednak mają one dużo wspólnego z wielkością przetwornika a dokładniej z wielkościa piksela. Powierzchnia piksela to główny czynnik wpływający na dynamikę. W 350D wynosi około 41um2. W Olku tylko 28um2 To tylko 68% powierzchni piksela 350D. Nie można więc twierdzić, że mniejsze szumy to wyłącznie wynik obróbki itd. To jedno.
Druga sprawa to fakt dostrzeżony niedawno przez kogoś na preclu. Otóż mniejszy przetwornik powoduje efekt wiekszej głebi ostrości. Aby więc uzyskać tą samą głębię ostrości trzeba w Olku użyć jasniejszego szkła. To ma istotne znaczenie dla fotografujących makro, bo niezbędny jest jasniejszy obiektyw niż w 350D a więc droższy. W tym przypadku to wada Olka. Jednak już przy fotografowaniu "reportażowym" z flash-em czy też bez (w ogóle przy większości zastosowań) daje możliwość użycia mniejszej czułości, bo aby uzyskać wystarczającą głebie nie trzeba przymykać do np. 5,6 a wystarczy 4,5. Za tym idą mniejsze szumy, czyli przewaga szumowa Canona znika. Zalety ergonomiczne itp Olka pozostają. W tym przypadku nie ma potrzeby kupowania jaśniejszego szkła, bo kitowe i tak ma 3.5 więc trzeba będzie przymknąc, bo na 3.5 głebia będzie zbyt mała. I tutaj paradoksalnie mniejsza matryca staje się zaletą.
Tyle przyszło mi na myśl od wczoraj.

środa, 8 marca 2006, 12:08

Joki, Wydaje mi się że Oly (np. E1) ma większe piksele.. coś gdzieś czytałem że ma takie jak 350D.. w końcu 350D ma ich więcej więc powinny być mniejsze.. muszę to sprawdzić :!:
Co do GO to jest już na prawdę pomijalne. sprawdź sobie o ile różnią się matryce w 350D i E1.

środa, 8 marca 2006, 12:19

po co Ci ten 14-45

14-54 pewnie w serwisie, trzeba szanować sprzęt

Obrazek

bARTec, czytając Twoje wypowiedzi przestałbym już oglądać testy, porównania i kupiłbym E500 z dwoma obiektywami (byle 14-45 a nie 17.5-45 - z takim też się spotkałem)

Ostatnio edytowano środa, 8 marca 2006, 16:38 przez grzesk, łącznie edytowano 1 raz

środa, 8 marca 2006, 15:12

bARTec, przede wszystkim "pomacaj" oba aparaty.

środa, 8 marca 2006, 15:49

oki, wiec zdecydowalem - E-500 :-) wiedzialem ze mozna na Was liczyc :-) dwa lata temu z kawalkiem sprawilem sobie Z1 - pewnie wiecie kto mial duuuzyyy wplyw na to /pozdrawiam!/ bylem i jestem bardzo zadwolony (aparatu sie nie pozbywam) - dzieki jeszcze raz

acha

zdjecie ktore mi sie nie podobało:
http://miniurl.pl/7636

a to wg mnie wyglada znacznie lepiel
http://miniurl.pl/7637

oba z E-500

pozdrawiam

środa, 8 marca 2006, 21:08

nie wiem dlaczego nie podoba Ci sie ta pierwsza fotka. Jest normalna jak na kit. No moze ostrosc moglaby byc troszke lepsza ale fotka przyzwoita.

środa, 8 marca 2006, 21:33
Moderator

/pozdrawiam!/

Dzięki!

Jednak Z1 to klasa sama w sobie. Naprawdę fajny sprzęcik.

środa, 8 marca 2006, 21:43

nie wiem dlaczego nie podoba Ci sie ta pierwsza fotka. Jest normalna jak na kit. No moze ostrosc moglaby byc troszke lepsza ale fotka przyzwoita.

im wiecej zdjec ogladam tym bardziej jestem pewny ze chyba nie przywyklem do zdjec o takiej rozdzielczosci i czepiam sie szczegolow, takze jest okey

środa, 8 marca 2006, 22:41

oki, wiec zdecydowalem - E-500 :-) wiedzialem ze mozna na Was liczyc :-) dwa lata temu z kawalkiem sprawilem sobie Z1 - pewnie wiecie kto mial duuuzyyy wplyw na to /pozdrawiam!/ bylem i jestem bardzo zadwolony (aparatu sie nie pozbywam) - dzieki jeszcze raz

acha

zdjecie ktore mi sie nie podobało:
http://miniurl.pl/7636

a to wg mnie wyglada znacznie lepiel
http://miniurl.pl/7637

oba z E-500

pozdrawiam

Bardzo dobry wybór. Gratuluję.
Teraz sam zobaczysz jakie tu niektórzy brednie wygadują na temat E-500 i wogóle o Olympusie. Sam już tego nie komentuję, bo to walka z wiatrakami.
Pochwal się wrażeniami z obcowania z E-500.
pozdrawiam

środa, 8 marca 2006, 23:36

ale nie kupuj zanim nie pomacasz.. choć w sumie akurat ergonomii E500 nie można wiele zarzucić.

czwartek, 9 marca 2006, 00:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona