Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 08:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Co wybrać Sony F717, Canon G5, Olympus C-5060 
Autor Wiadomość

Post Co wybrać Sony F717, Canon G5, Olympus C-5060
Mam zamiar kupić cyfrówkę i zastanawiam się między trzema, a właściwie dwoma modelami. Sony F717, Canon G5, Olympus C-5060...
Najbardziej w tej chwili jestem przekonany do Sony, ale tuż zanim jest Canon... Olympus chyba trochę w tyle. Przejrzałem już kilkanaście testów i opisów i nie wiem... Pomóżcie... :)

wtorek, 6 stycznia 2004, 19:06
Ja zastanawiałem sie nad G5 lub 5050. Po przejrzeniu kilkuset postów wybrałem 5050. Jest rewelacyjny pod wzgledem jakości. Robiłem nim zdjecia z lampa w zupełnie ciemnym pokoju i wyszły... IDEALNIE. Robi piękne zdjęcia, nie żałuje swojego wyboru... 5060 podejrzewam tez jest niezły. O Sony tez krązą dobre opinie jak i o Canonie. Każdy ma swoje oczekiwania od aparatu. Musisz sie zdecydować uwzgledmniajac Twoje potrzeby. Gdybys miał wiecej pytań chetnie odpowiem.

wtorek, 6 stycznia 2004, 19:58

Zrobiłem g5 ponad 1000 zdjęć. Jeśli masz jakieś pytania to z chęcią odpowiem. Sony-polecam. Zastanów się jeszcze nad a1 minolty. Gdybym miał teraz wybierać, to spośród tych 2 chyba.
Choć g5 robi jakościowo zdjęcia najładniejsze (kolor i wyrazistośc), to zdarzają mu się wpadki. Sony jest perfekcyjny, ale trochę bez wyrazu i ma bardzo mało funkcji. A1 też czasem się pogubi, ale te pierścieniowe sterowanie i stabilizacja obrazu-to brzmi zachęcająco.

wtorek, 6 stycznia 2004, 20:54
A1 Minolty ze względu na cenę niestety odpada...

Tym aparacikiem zamierzam robić też fotki sportowe, czyli w znacznym ruchu przy nie najlepszych warunkach oświetleniowych...
Enzo o jakie wpadki przy G5 chodzi? Czy mógłbyś zrobić takie małe porównanie funkcji G5 i Sony? Przejrzałem tyle testów, że mi się wszystko pomieszało.

wtorek, 6 stycznia 2004, 21:29

a byłem pewien, że jestem zalogowany.. ten powyższy post napisałem ja :)

wtorek, 6 stycznia 2004, 21:34

Mogę, ale dopiero w piątek i jeśli mi przypomnisz na maila (enzo83(at)wp.pl). Niestety jestem zawalony robotą... :) sorki :) Generalnie sony nie pozwala zmieniać np. saturacji, czy miękkości zdjęcia, brakuje mu filtru szarości (chyba tylko g5 go ma) i jeszcze sporo tych różnic jest. Jeśli chodzi o jakość zdjęć to wydaje mi się, że sony jest lepsze (przede wszystkim niebo mniejsze ca, choć może kolory trochę mniej żywe).
Hmmm... Nie sprawdzałem cen w Polsce. W usa różnica między a1 a f717 to zaledwie kilka dolarów jak się postarać, a a1 pracuje na znacznie tańszych cfach (różnica rzędy 100-150usd na karcie 512mb więc niweluje różnice w cenach aparatów).

wtorek, 6 stycznia 2004, 23:16
Sory że zmieniam temat ale intryguje mniee jedna rzecz. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w cyfrówkach, bawiłem sie w sumie trzema :) w tym Olympusem c 5050 kumpla. Uważam że jest świetny tyle że w czasie zoomu optycznego aparat wydaje dźwięki przypominające chrobot. Co to może być? To chyba nie jest normalne, w mojej lustrzance Practiki tak samo pracuje obiektyw 80-110 ale on ma uszkodzony jeden pierścień... W Olympusie to odpada bo gość dostał go na święta. Co Wy na to?

czwartek, 22 stycznia 2004, 14:48
Moderator

Taki dźwięk to zazwyczaj odgłos pracy silniczka, który steruje autofokusem. Chyba, że nie o to Ci chodziło :)

czwartek, 22 stycznia 2004, 22:58
No niby tak :) tyle że silnik zoomu zazwyczaj jednostajnie szumi, a przynajmniej powinien... Ten dżwięk przypomina chrobot, jakby coś się o coś ocierało... Coś jakby zgrzyt...? Cholercia... :) Nie wiem jak to inaczej opisać :D

piątek, 23 stycznia 2004, 16:37
Moderator

Silnik nie "szumi" cały czas. Tylko wtedy, gdy obiekt na który celujesz się zmienia, tzn odległość, w jakiej się od niego znajdujesz. Wtedy następuje korekta położenia soczewek i wtedy tylko się włącza silniczek (no chyba, że masz ustawiony profil sportowy, makro etc, wtedy może działać cały czas.

A co do odgłosy, to ja mam MINOLTĘ Z1 i on właśnie u mnie też chrobocze i to dość głośno... Ale to nic złego przecież - nie przejmuj się, a jeśli naprawdę chcesz się dowiedzieć, czy nic mu nie jest na 100%, to przejdź się do jakiegoś sklepu i zobacz taki sam model - przetestuj jako "niby" klient i wtedy będzie jasne.

piątek, 23 stycznia 2004, 20:03
Wielkie Dzięki Vendeur, uspokoiłeś mnie. :lol: Pozdrawiam!!!

piątek, 23 stycznia 2004, 21:08
Post szum pracy silniczka
Witam! Odnosnie glosnej pracy silniczka przy nastawianiu ostrosci lub zmianie ogniskowej to wiem ze w Olympusie c-720 (bo taki mam) tez wydawalo mi sie to podejrzane. Podejrzewalem wade aparatu, ale jest to calkowicie normalne i nie nalezy sie tym przejmowac. Pozdrawiam.

sobota, 24 stycznia 2004, 15:05
A co do odgłosy, to ja mam MINOLTĘ Z1 i on właśnie u mnie też chrobocze i to dość głośno...

No to polecam SONY DSC-F717 - tutaj nie słychać żadnych "chrobotów" fokusa ani zumu (słychać ledwie słyszalne dźwięki dopiero po przyłożeniu ucha do korpusu). To jest doskonałość techniki ;-)

sobota, 24 stycznia 2004, 16:46

Cóż, jedni oceniają aparaty po jakości zdjęć, a drudzy po głośności pracy autofocusa...

sobota, 24 stycznia 2004, 22:35
Moderator

Dokładnie. Kupujesz aparat do robienia zdjęć, czy do wsłuchiwania się w jego odgłosy. Akurat głośność nie świadczy tutaj chyba o technice, a tym bardziej nie powinna stanowić o wyborze aparatu...

sobota, 24 stycznia 2004, 23:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona