Teraz jest poniedziałek, 25 czerwca 2018, 21:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 warto oszczedzić? 
Autor Wiadomość

Post warto oszczedzić?
dręczy mnie pytanko czy warto doskubać do Nikona d70s zamiast o -średnio- tysiaca tańszego Canona 350d? czy naprawde jest róznica odczuwalna? bo po zdjeciach tego nie widac.....wiadomo dochodza jeszcze warunki pracy itp. jak sadzicie?

Wiecie co mnie wkurza? i dlatego powyższe pytanie,zmieniam aparaty co rok i 50% kasy idzie przez to w łeb,wiec mysle coby tu kupic by mi starczyło na dłużej?.....nie wbiegajmy w temat obiektywów chodzi o body........tak bym za rok cieszył sie jak nówką :D ........................IMPOSSIBLE :?:

CIAO

poniedziałek, 17 lipca 2006, 17:38

A dlaczego? Sprawa oczywista - WYGODA! Jeśli masz duże lub grube dłonie, to na 350D spuchną Ci one od miniaturowych ruchów. Korpus jest mały, jak dla mnie zbyt za mały.Inaczej sprawa ma się w 70s ( budowa ta sama co 70). Jest poręczny, czuć go w dłoni, wygodny uchwyt. Dwa pokrętła funkcyjne(wielki komfort).
Sam pryzmat w Nikonie jest jasniejszy. Mi to dużo bardziej odpowiada.

Obiektyw kit-owy jest lepszy w N. Co prawda po roku czasu użytkowania delikatnie złapał luzy ale nie zmieniają one parametrów nastawionej ogniskowej, co odczułem przy wyrobionym kicie z C. Sama wygoda kręcenia pierścieniami jest wieksza. AF w jednym i drugim przypadku pracuje szybko.

Kolejnym plusem jest akumulator. Na swoim (ten z wadliwej serii - być może to szczęscie niebywałe, że nie panikowałem i zostawiłem zamiast wymienić) na plenerze ze znajomymi w stylu działka ponad pół dnia i to grubo z lampą i podglądaniem zdjęc, zapełniam kartę zdjęciami. Jest naprawdę żywotny!! Znajomego C w między czasie trafiał do ładowania.

Na kożyść C przemawia w porównaniu z moim D70 wyżej podniesiona lampa błyskowa, Nie robią się cienie od tylipana na krótkich ogniskowych. Ale na szczęście ten problem skorygowano w 70s.

Kwitując napiszę, że znajomi którzy mają 350 po wzięciu w ręce N70 mieli grymas na twarzy a później zastanowienie, dlaczego wybrali C350... Jestem przekonany, że tak jak u Ciebie przemówiły kwestie pieniężne a i istotną sprawą jest brak porównania obydwu aparatów przez wzięcie do ręki. No ale każdy sobie kowalem... .

[ Dodano: Pon Lip 17, 2006 6:04 pm ]
ps. Dopiszę jeszcze mało istotną kwestię, ale użytkownicy 350D z mojego otoczenia wolą nawet dźwięk migawki z N niżeli ze swojego aparatu. Dziwne ale prawdziwe :) hehe

poniedziałek, 17 lipca 2006, 18:02

jednak ten tysiąc robi różnicę :mrgreen:

poniedziałek, 17 lipca 2006, 20:08
Moderator

Ja bym się nie zastanawiał zbytnio i brał Canona.

poniedziałek, 17 lipca 2006, 21:51

poniedziałek, 17 lipca 2006, 22:04

Bierz D70 a do tego 18-70.
Nikon świetnie leży w rękach a jakość wykonania powala Canona na kolana.

Pozdrawiam

poniedziałek, 17 lipca 2006, 23:23

Ja bym się nie zastanawiał zbytnio i brał Canona.

Nadal nie przeczytałem dlaczego. Faworyzacja z poziomu funkcji na forum ? Chyba nie... .

Spójny jest AF. Jeśli szukamy programu do grafiki w aparacie to i tak go nie znajdziemy. Generalnie polecam od Tip-a kupić aparat. Można więcej zaoszczędzić niżeli cena sklepowa - 30% marży plus 22% Vat.... oczywiście to nie zasada.

wtorek, 18 lipca 2006, 01:31

Post Re: warto oszczedzić?
stu napisał(a):
Wiecie co mnie wkurza? i dlatego powyższe pytanie,zmieniam aparaty co rok i 50% kasy idzie przez to w łeb,wiec mysle coby tu kupic by mi starczyło na dłużej?.....nie wbiegajmy w temat obiektywów chodzi o body........

No to D200 lub 30D, bo D70s to taki odgrzewany stary kotlet, a 350D to wykastrowane plastikowe maleństwo. Jeśli żależy ci na dobrym body, to po cholerę interesujesz się niskobużetowymi konstrukcjami???????

wtorek, 18 lipca 2006, 09:22

a dlatego ze taki sprzet to goście z konkretnych czasopism maja
albo bogatych rodziców...... :mrgreen:

wtorek, 18 lipca 2006, 14:50

stu, pchając się w lustrzankę musisz wiedzieć, że korpus nie jest tu tak ważny jak obiektyw.

Kupując hybrydę, optyke i puszkę rozważasz łącznie, bo nie wymienisz obiektywu.

Kupując lustrzankę, jako zatyczkę dziury w body dostajesz obiektyw kitowy, który trzeba zazwyczaj wymienić na lepszy, często kosztujący tyle co samo body. Więc jeśli nie myślisz lub nie masz kasy na lepsze obiektywy to sobie odpuść kupno lustrzanki i poprzestań na hybrydzie. Np takie Sony R1 da ci jakość porównywalna z jakością lustrzanki z bardzo porządnym obiektywem.

I jeśli miałbyś focić z:
1. 350D + kit
2. D70s + kit
3. R1

to zdecydowanie radzę ci zakup tego ostatniego czyli R1 - za niecałe 3000zł bęziesz miał pełnię szczęścia, ogniskowa od 24 do 120mm z przyzwoitą jasnością 2.8 - 4.8 - do standardowych zastosowań wystarczy aż nadto.

wtorek, 18 lipca 2006, 16:10

stu, najpierw powiedz dla czego zmieniasz aparat co roku :?: Co zmieniałeś na co i z jakiego powodu :?: Wiesz.. co rok wychodzić będą nowsze konstrukcje.. ale to nie znaczy że trzeba je co roku kupować :!:

jacek2004, zgadzam się z Tobą w kwestii wyrzucania pieniędzy na niskobudrzetówki..
Nie zgadzam się w kwestii Sony R1. Widać że nie trzymałeś go nigdy w rękach.. albo trzymałeś wyłączony aparat. Opóźnienie w wizjerze cyfrowym jest DUżO GORSZE niż w Minolcie A1. Jest tak duże że do zabaw z ruchomymi przedmiotami nie nadaje się zupełnie.. Porównując go z hybrydami możesz go jednak polecać.. porównując z lustrzankami.. już nie.
Choć porównanie obiektywu i jakości zdjęć może jeszcze wytrzymać, to porównanie wygody obsł. już nie. Szczeg. dot. to wizjera lustrzanego vs. cyfrowego

wtorek, 18 lipca 2006, 16:26

nie chce do usranej śmierci siedziec na hybrydzie :twisted:

nie napisałem ze np za pół roku nie bedzie mnie stac wymienic kita
na dobrego Tamrona.....dlatego pytam czy jest sens dawac tyle kasy
za d70s kita, gdzie mozesz miec podobnej klasy [moim laickim zdaniem0 do 350d
+jako taki obiektyw

nie słuchasz Jacku o co pytam ............klamka zapadła ma byc lustro a jesli chcesz mnie odwieść od tego zamiaru to podziekuję :P

pzdr

wtorek, 18 lipca 2006, 16:27

stu, czyli ten aparat który teraz kupisz ma Ci wystarczyć na dłużej.. ok..
W takim razie weź też pod uwagę brudzenie matrycy podczas wymiany szkieł (oraz samą niewygodę z tym związaną) i zastanów się czy nie kupić jakiegoś Olka z mechanizmem strząsającym ;) syf z matrycy.. albo te nowe Sony.. ma dodatkowo AS.

Nikon D70 jest sporo cięższy niż 350D dla jednych to zaleta dla innych wada... ma też siatkę w wizjerze.. spora zaleta moim zdaniem. Idź do sklepu i pomacaj oba... lub jeszcze więcej modeli i wybierz ten który Ci najlepiej leży.

wtorek, 18 lipca 2006, 18:09

wiesz samo leżenie w dłoni mnie nie przekona jak bebeszki beda byle jakie :wink:

sam teraz rozstaje sie z Canonem S1 i niech ktoś powie że on wygodny był :lol:

bonnum
o Sony to mówisz o Alfie?

wtorek, 18 lipca 2006, 18:23

stu, jak już pisałem wcześniej, przy lustrzance najbardziej liczy się obiektyw. Więc kompletowanie sprzętu należy zacząć od listy życzeń obiektywów. A przyzwoity obiektyw kosztuje ponad 1000zł.

Musisz też sprecyzować jaki rodzaj fotografi cię interesuje, bo pod każde zainteresowanie: portret, macro, krajobrazy, architektura, "ptaszki i zwierzątka", reporterka itp. wiąże się koniecznością zakupu innego dedykowanego obiekywu.

Jeśli teraz nie czujesz jakie obiektywy będą ci potrzebne, to kup najtańsze body i w miarę dobry obiektyw kitowy.
I tak jeśli myślisz o Nikonie to D50 i kit 18-70 (od D70s)
Canonem bym nie zawracał sobie głowy, bo i 350D drogi a jegi kit wyjątkowo kiepski, a zamiennik kita to 2000zł wydatku.
Dobrym rozwiązaniem jest Pentax i Samsung (to samo tylko loga inne). Przyzwoita optyka AF i dużo taniego szkła MF z bagnetem K, duży wizjer pozwala na niezłe ostrzenie manualne.
Polecam również Olki, E-500 dual kit za okolo 2800 - bardzo dobre obiektywy - masz pokryty zakres w ekwiwalencie 28-300mm. Osobiście bardziej mi się podoba E-300 tym bardziej że zestaw dual kit do zdobycia w cenie o 400-500zł niższej.
Jeśli chodzi o Sony to mam mieszane uczucia w sprawie optyki, przez ostatnie lata Minolta zawaliła sprawę i nie pojawiało sie nic dobrego i w przyzwoitej cenie do cyfry, a obawiam się że pod marką Sony może być drogo. Niby Sony zapowiada, ale przyzwoite szkiełka kosztują ponad 2000zł, a te tańsze są wg mnie nic nie warte.

Uważaj na optykę Sigmy i Tamrona - niby tańsza od firmowej, ale czasami strasznie bublowata - sztuka sztuce nie równa.

wtorek, 18 lipca 2006, 20:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]