Teraz jest czwartek, 4 czerwca 2020, 10:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Panasonic FZ30(FZ20) czy EOS 300 D ? 
Autor Wiadomość

Statyw napewno jest przydatny ,no i bedzie pasowal do kazdego aparatu przy zmianie .
Przy filtrach to kwestia srednicy i mnie przy nowym aparacie spasowal akurat do jednego z obiektywow .
Napewno ze swojego doswiadczenia moge polecic filtr polaryzacyjny ,naprawde przydatny efekt wygaszania odbic swiatla od szym lub innych gladkich przedmiotow .
Filtrow UV to urzywam raczej jako ochrony dla obiektywu bo wygaszanie UV to raczej powyzej 1000m ,chociaz ostatnio dostalem reprymende ze niepotrzebnie obnizam jakosc obrazu tanim szklem .
Natomiast co do lampy to osobiscie nie rozumiem tego zapalu do jej kupna ,zwlaszcza ze dobra lampa troche kosztuje ,a niestety sa one dedykowane do firm i potem trzeba bedzie ja opchnac w komplecie z aparatem ,a nie kazdy bedzie chcial przy kupnie dac wiele wiecej za lampe .Poza tym jak dla mnie to zdjecia ze swiatlem z lampy sa moze wyrazne , ale jakies takie zwyczajne ,bez glebi ,podobne .
A mysle ze nauka fotografowania z fleszem jest ja nauka jazdy na autostradzie ,zdolnosci zdobywa sie przy bardziej skomplikowanych manewrach .
Ja do tej pory nie odczowalem braku lampy blyskowej ,ale napewno jesli bym mial zarobkowo na imprezach focic to dobra lampa na ciezkie warunki byla by niezbedna .
W kazdym razie sugeruje kupowac lampe dopiero gdy naprawde bedzie sie czuc ze jej brakuje .

Pożyczony statyw Kodaka :)

piątek, 25 sierpnia 2006, 08:00

Kupiłem jednak lampę Panasonic DMW - FL28 tylko nie mam instrukcji. czy ktoś nią dysponuje, ew. gdzie mogę ją znaleźć.

Jak coś to póxniej wrzucę zdjęcia bo na razie nie wiem jak się z nią obsługiować ale to w poniedzuiałek.

piątek, 25 sierpnia 2006, 17:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2