Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 11:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 no i kupiłem 
Autor Wiadomość
Post no i kupiłem
Właśnie kupiłem sobie Kodaka DX6490, jest fajny. Zrobiłem kilka fotek wg mnie super.

sobota, 10 stycznia 2004, 23:05
Moderator

Mogłbyś coś więcej o nim napisać, bo tu na forum jesteśmy bardzo ciekawi tego aparatu. Może dasz jakieś zdjęcia, abyśmy je obejrzeli :) ??

niedziela, 11 stycznia 2004, 00:52

Gratuluję zakupu, wreszcie ktoś na Forum ma Kodaka 6490. ;)

Dołączam do prośby Vendeura - napisz parę słów. Jak jest z tą migawką (1/1000 czy 1/1700)? Poza tym ciekawi mnie jakość makra i czy są jakieś dodatkowe profity wynikające z posiadania wbudowanej pamięci. No i zasilanie - jak spisują się te fabryczne akumulatorki i czy robiłeś rozpoznanie, ile ewentualnie kosztowałby dodatkowy komplet?

Pozdrawiam i życzę wielu udanych zdjęć!

poniedziałek, 12 stycznia 2004, 16:31
Migawka w Kodaku jest 1/1700. Makro jest OK, wg danych, makro jest od 12 cm, ale ja robiłem z mniejszej odległości no i jest spoko. Co do pamięci aparat ma wbudowaną pamięć 16MB, wystarczy to do zrobienia około 15 zdjęć w największej rozdzielczości. O
akumulatorach nie mogę wiele powiedzieć bo zrobiłem dopiero około 50 zdjęć na naładowaniu fabrycznym (sam jeszcze nie ładowałem). Zakup nowej baterii to wydatek około 80 - 100zł. Kupiłem właśnie ten aparat min dla tego, że w różnych opisach i danych prezentował się całkiem fajnie no i ta cena, kupiłem go w Media za 1850zł. z ładowarką i akumulatorem, to na prawdę super cena (taniej niż na allegro no i z Polską gwarancją) Pozdrawiam.

poniedziałek, 12 stycznia 2004, 23:38

Bardzo fajna cena. ;) Też bym się zastanawiał.

Ciekaw jestem, skąd te pogłoski dotyczące czasu migawki, o których kiedyś pisałem - że nie 1/1700 a 1/1000; może zależy to od trybu pracy (np. manual/automat)?

A czy zauważyłeś jakieś profity typu szybszy zapis danych do pamięci wbudowanej w porównaniu z kartą pamięci (oczywiście, jeżeli już zakupiłeś kartę)? I jak jest z filmami - rzeczywiście nie są zapisywane w pamięci wbudowanej, a jedynie na karcie?

No to akumulatorek kosztuje taniej niż w ofertach, które znalazłem w zachodnich sklepach internetowych. Całkiem nieźle.

Pozostaje zatem jeszcze raz pogratulować zakupu (i dobrej ceny). Daj znać, gdy ochłoniesz po pierwszych emocjach związanych z aparatem, jak się sprawuje. Pozdrawiam!

wtorek, 13 stycznia 2004, 02:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]