Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 21:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pomóżcie! Pełny manual + wygoda + jakość zdjęć za 1500 zł. 
Autor Wiadomość

Post Pomóżcie! Pełny manual + wygoda + jakość zdjęć za 1500 zł.
Mam taki dylemat... Chcę sobie kupić aparat, mój pierwszy.
Nie wiem na co się zdecydować. Zależy mi na tym aby miał w pełni manualne ustawienia. Chciałbym się zająć fotografią na poważnie (tzn nie zarobkowo). Traktuję to po prostu jako pasję. Przeczytałem już masę artykułów na polskich
i zagranicznych forach oraz stronach o sprzęcie i zastanawia mnie to, czy pwoinienem sobie kupić zawansowany kompakt czy też może lustrzankę, na którą się pewnie i tak przesiądę lecz jak narazie mnie nie stać, więc może warto poczekać i dozbierać? Doradźcie co będzie dla mnie lepsze. W grę wchodzi (narazie) około 1500 zł. Co do kompaktów to właśnie tu jest mój problem. Robiłem zdjęcia nikonem coolpixem 5000 mojego kolegi i uważam że właśnie czegoś takiego z podobną ilością opcji mi trzeba :D . Jednak miałem też przyjemność robić fotki fujikiem s5500 innego kolegi (miałem ten aparat 2 dni) i stwierdzam, że naprawdę nie miałem w rekach bardziej wygodnego kompaktu! Jednak o fuji krążą gorsze opinie jeżeli chodzi o ich jakść zdjęć, a i mi niespecjalnie w porównaniu z nikonem ona odpowiadała(chodź może mi się tylko zdawało :). Ahaa i jescze jedno, chciałbym fotgrafować krajobrazy i architekturę więc jak wiadomo wolałbym coś z szerokim kątem chodź niekoniecznie. Zalaży mi jak najbardziej na dobrej jakości zdjęć, wygodzie, i pełnym manualu. Skłaniam się ku:

-Olympus sp-350
-Canon a610 lub jakiś inny a6xx
-Fuji 5600
-Fuji 6500 (już podobno dostępny)
-Kodak p880 (ten podobno szumi)

Czekam na wasze opinie i propozycje co do wyboru sprzętu i ementualnego rozwiązania moego problemu lustrzankowo - kompaktowego :wink: . Dzięki z góry za Waszą pomoc :)

poniedziałek, 23 października 2006, 13:28

wymieniłeś aparaty różnych klas, musisz zastanowic sie do czego jest on ci naprawde potrzebny

Fuji 5600 jest dobrym wyborem, jednak jest starym aparatem
polecam zobaczyc jeszcze Panasonic Fz7, cenowo przystępny i jakością tez

poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:25

Właśnie Fuji mi się bardzo podoba pod względem ergonomii
i ogólnie jakości samej w sobie, jednak tak jak napisałeś jest już trochę leciwy :/. I tu się poważnie zastanawiam nad fujikiem 6500. widziałem jego testy w fotokurierze i wyszedł na tle nikona s10 bardzo dobrze. No i ta ergonomia :). A tak ogólnie to chyba się zdecyduję na tą 6500 z tego nawet względu że ma szeroki kąt i ten sprzętowy system wyktywania twarzy (a ostatnio oprócz pejzaży spodobało mi się bardzo focenie portretów i chyba jednak mój wybór padnie na fuji. A co do panasa to myślałem o nim bardzo poważnie ale jakoś nie potrafię się do niego przemóc. Ma bardzo dużo lalet ale też i rażące wady, np. szumy i nienaturalne (sztucznie podbice przez procesor (venus Engine II) kolory. Pod tym względem zdecydowania lepsze są Canony i właśnie fuji :). A mi zależy jak najbardziej na tym ażeby zdjęcie wiernie oddawało to co jest w rzeczywistości (kolory jak będę chciał to sobie podbiję w photoshopie);p. Jeżeli ktoś zna bliżej tego fuji 6500 to bardzo proszę o ewentualne opinie na jego temat. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

poniedziałek, 6 listopada 2006, 14:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]