Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 08:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Sony H2 czy H5 a może Panasonic FZ-7 ??? 
Autor Wiadomość

Post Sony H2 czy H5 a może Panasonic FZ-7 ???
Jestem całkowicie zielony w temacie fotografii cyfrowej. Do tej pory zabawiałem się lustrzankami analogowymi i nadszedł czas na przesiadkę. Troche poczytałem (chyba za mało :( ), trochę pooglądałem (aż za dużo :) ) i mam poważny dylemat - co wybrać.
Spodobały mi się 3 apartaty:
Sony H2
Sony H5
Panasonic FZ-7
Fotografuję to, co niedzielny zapaleniec robi, a więc portrety dzieci, przyrodę, ciocię na imieninach czy też widoczki...
H5 bije oba aparaty matrycą (7 Mega) i potężnym ekranem do oglądania fotek, ale czy potrzeba przepłacać za ten ekran i matrycę? Może H2 wystarczy, zwłaszcza że wywoływane fotki odbijam w formatach pocztówki, niezmiernie rzadko powiększając coś dwukrotnie.
Czy możecie doradzić laikowi co ma wybrać? A może jakieś inne propozycje?

piątek, 10 listopada 2006, 15:48

Między Soniakami nie masz co się zastanawiać - zdecydowanie H5 - nowszy i bardziej poręczny, większy wyświetlacz i matryca. W porównaniu z Panasoniciem też wskazywałbym na H5, ale najlepiej weź oba do ręki i zobacz, który Ci bardziej odpowiada. Bo co do parametrów to wszystkie są porównywalne, jeden od drugiego lepszy o tyle o ile jest droższy.

czwartek, 7 grudnia 2006, 15:49

A właśnie że się nie zgadzam! Sony H5 jest w prawdzie bardzo dobrym aparatem bo miałem okazję się nim bawić ale robi gorsze zdjęcia niż H2 !!! Może to wiele osób dziwić ale to prawda, a co do panasonica to uważam że to też dobry aparat ale wyobraźmy sobie sytuację w której jedziesz na wycieczkę i przez cały dzień nie masz źródła zasilana typu gniazdko czyli najogólniej jak Ci padnie akumlator to po ptokach... Wspaniałe okazje na kolejne zdjęcia przepadają bezpowrotnie a w przypadku soniaka po protu kupujesz dodatkowe baterie i jest git! Aha jeszcze sony h5 ma ten wyświetlacz 3 cale... super sprawa ale w porównaniu do h2 zrobi mniej zdjęć bo ten wyświetlacz strasznie jedzie po baterii. Ale to tylko moje opinie na temat tych aparatów. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru :)

środa, 13 grudnia 2006, 10:36

Widzisz, ja też miałem okazję oglądać zdjęcia robione przez oba aparaty i jednak mam odmienne zdanie niż Ty. Ale to podejrzewam, są już te niuanse, które stanowią o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.

środa, 13 grudnia 2006, 12:06

a co od swiat to wole Swieta Bozego Narodzenia tylko z sniegiem bo teraz jakos ich wogole nie czuje ze sie zblizaja:(( ale pozyjemy zobaczymy moze jescze spadnie :D ... sorrki ale wiem ze nie tyczy sie tematu ale wlasnie co powiecie wkoncu o fz7?? czy naprawde jest az tak zla jak ja pisza:/ ??

środa, 13 grudnia 2006, 12:35

hehe no niezłe porównanie z tymi świętami :D, ale tak serio to widziałem zdjęcia z obu na dpreview i nie tylko ja stwierdzam że h2 robi ładniejsze (mniej zaszumione napewno). A i cena h2 jest bardziej sympatyczna w porównaniu do h5 który tak naprawdę wiele się nie różni. A co do fz7 to bardzo dobry aparat, tylko osobiście ja bym go sobie nie kupił ze względu na ten akumlator. Niby na allegro można dorwać tanie zamienniki i też sobie brać na zapas ale to już kolejny wydatek. Jak Cię interesują te aparaty to poczytaj o nich conieco na http://www.dpreview.com/ zrecenzowane są wszystkie modele które wymieniłeś wraz ze zdjęciami samplowymi także tam chyba znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.

środa, 13 grudnia 2006, 13:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]