Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 00:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Aparat do 1000zł?? 
Autor Wiadomość

Post Aparat do 1000zł??
Witam, jako kompletny nowicjusz na forum i nowicjusz w branży fotografii cyfrowej, mam następujące pytanko:

Czy istnieje aparat cyfrowy do 1000 zł o przyzwoitej rozdzielczości, makro najchętniej ~10cm (dosyć często będzie wykożystywany do dużych zbliżeń), programy tematyczne, itp.
Rodzaj karty jest istotny, ale nie najważnieszy...

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
pozdr

środa, 14 stycznia 2004, 10:10
Za cenę ok 1100zł możesz kupić IMHO super aparat sony dsc-p50 razem z akumulatorem i ladowarka. Ja kupilem uzywany za 630zl ( jeszcze z karta MS sony 32) i jestem zadowolony. Robi super zdjecia macro ( glownie dlatego zostal kupiony- do fotografowania rybek w akwarium)

sobota, 7 lutego 2004, 12:08
Post Aparat do 1000
Ja za 820 na allegro.pl kupiłem Pentagram Photon 41. Aparat jest świetny i polecam każdemu szczególnie przydatną opcją jest manualne ustwianie ostrości:)

sobota, 7 lutego 2004, 12:42

Masz Pentagrama? Nie wiem, czy jest się czym chwalić. To trochę tak, jakby się chwalić trabantem kupionym w cenie samochodu. Ale wracając do tematu: rozważ Minoltę E323 i Olympusa C-350. Moim zdaniem nie mają konkurentów w swojej klasie. Do Twoich zastosowań trochę bardziej pasuje ten pierwszy (ma "bliższe" makro i tańsze karty pamięci). Sony ma koszmarnie drogie karty pamięci, a jakość zdjęć wcale nie jest rewelacyjna.

sobota, 7 lutego 2004, 15:33

W cenie do 1000zł rozważ Canona A300 - jeśli nie przeszkadza ci stała ogniskowa. Unikaj Minolty w tym przedziale, ma problemy z jasnością w ogóle i ostrością przy zbliżeniach. Aparaty typu pentagram, premier czy hp - czyli tzw. niemarkowe są krytykowane usilnie na tym forum, ale wydaje mi się, że nie zawsze jest to racjonalne. Przed zakupem takiego urządzenia, po prostu je sobie przetestuj.

piątek, 27 lutego 2004, 02:14

W cenie do 1000zł rozważ Canona A300 - jeśli nie przeszkadza ci stała ogniskowa. Unikaj Minolty w tym przedziale, ma problemy z jasnością w ogóle i ostrością przy zbliżeniach. Aparaty typu pentagram, premier czy hp - czyli tzw. niemarkowe są krytykowane usilnie na tym forum, ale wydaje mi się, że nie zawsze jest to racjonalne. Przed zakupem takiego urządzenia, po prostu je sobie przetestuj.

hp jest krytykowane z powody polityki serwisowej samej firmy.. normalna rzecz że czasami coś się psuje, lub nawet nagminnie, ale jeszcze pół biedy gdy z serwisem gwarancyjnym czy pogwarancyjnym nie ma problemu - a wtym raczej hp nie przoduje..

piątek, 27 lutego 2004, 08:22
W Fotojokerze jest teraz Canon A60 za 999zł. Mysle że warto zwłąszcza ze jest polska gwarancja w razie czego...

piątek, 27 lutego 2004, 11:23

2 megapiksele w A60 = zapomnij o odbitkach powyżej 10x15 i kadrowaniu. Tomekk z tekstem o trabancie popisał się wysokim poziomem. Gratuluję. Już wspomniałem w innym wątku: bawiłem się chwilę tym nowym Pentagramem 434 i 1sze wrażenie zrobił dobre. Kwestia wyboru: w tej cenie kupujesz albo 2-3 mega ze stałą ogniskową z Japonii, albo 3-4 z zoomem produkcji chińskiej (zazwyczaj na tych samych komponentach). Oczywiście trochę generalizuje, ale warto określić czego się chce. Ja nie kupiłbym aparatu ze stałą ogniskową ze względu na brak możliwości przybliżania w celu uniknięcia późniejszego kadrowania i tracenia pikseli.

czwartek, 4 marca 2004, 14:15

A ja mam canona a60 z korei :shock: Do 1000 zl dla mnie tylko canon a60, inne nie maja opcji manualnych...

Z tym zapomnij o duzych odbitkach to nie przesadzaj... osttanio kolega drukowal fotki a3 z mojego canona i bardziej widac nei domagania drukatki niz aparatu :D co innego w foto labie... ale raczej duzo osob nie drukuje wiekszych zdjec niz 10x15... a jesli chodzi o fotke na sciane czy cos w tym stylu to spokojnie mozesz druknac wiekszy format, nikt nie bedzie podchodzil na 10cm do zdjecia i szukal pixeli!!

Nie zamienilbym mojego canona na zaden aparat ponizej 1200zl:D Najtanszy warty rozwarzenia to olek c4000 i canon a70;D

Ale to jest moje zdanie, sa markowe automaty ponizej 1000zl i nawet 3 megapixy (3mega pixy to juz wogle kosmiczna rozdzielczosc jak dla mnie)

czwartek, 4 marca 2004, 17:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]