Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 17:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 canon 400D , nikon d80, sony r1 ?? 
Autor Wiadomość
Post canon 400D , nikon d80, sony r1 ??
Witam wszystkich !!!
zaczne od razy by nie marnowac waszych oczu czytaniem glupot !!! jestem zainteresowany fotografia cyfrowa moze i nie mam w niej doswiadczenia ale praca przy robieniu zdjecia sprawia mi przyjemnosc i chcial bym dalej rozwijac moje zainteresowanie cyfra !!! jestem na czasie zakupu sprzetu !!! i ciagle mam watpliwosci co do niego !!! nie wiem na co sie skusic !!! wiem ze zdjecia nie robi aparat ale czlowiek wykorzystuje to urzadzenie by wykonac zdjecie !!! prosze was o pomoc ma troche pieniedzy i chcial bym je przeznaczyc na cos dobrego na tak zwany poczatek !!! ktory z modeli i dla czego proponowalibyyscie mi na poczatek !!! canon 400D , nikon d80, sony r1 !!! stac mnie tez by bylo na canone 30D w kicie !!! z gory dziekuje za odpowiedz ktora nadala by nowe swiatlo w tej sprawie !!!pozdrawiam !!! :)

niedziela, 17 grudnia 2006, 00:15

jak dla mnie to w gre by wchodzily 2 z wymienionych: n d80(kit 18-70) i canon 30d - skoro mowisz ze cie stac na nie. sonry r1 bym nie bral :wink:

ps: za taka nazwe tematu powinienes bana dostac :mrgreen:

Ostatnio edytowano niedziela, 17 grudnia 2006, 14:32 przez templar, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 17 grudnia 2006, 09:51

Zacznij od poprawnego tytułowania postów to raz...
...dwa Canon 30d jest bardzo fajny ale... w z kitem to nie pobawisz się - nie wiem jaką masz kase na wydanie... 30d + Tamron 17-50/2,8 XR Di II to juz jakiś początek ale... tamron to kolejne 1500 zł do kasy jaką wydasz na 30d

Wszystko zależy od tego ile chcesz sobie wydać na aparat i czy będziesz miał później kase na dodatkowe obiektywy

niedziela, 17 grudnia 2006, 10:14
Moderator

Zmieniłem temat i przeniosłem do odpowiedniego działu.

niedziela, 17 grudnia 2006, 15:41

1. obiektyw
2. obiektyw
3. obiektyw

Najpierw wybierz sobie obiektyw, potem dokup do niego body.

niedziela, 17 grudnia 2006, 21:39
Moderator

W lustrznace liczy się:
1. obiektyw
2. obiektyw
3. obiektyw

1. brednie
2. brednie
3. brednie

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 15:50

jacek2004 napisał(a):
W lustrznace liczy się:
1. obiektyw
2. obiektyw
3. obiektyw

1. brednie
2. brednie
3. brednie

1. :mrgreen:
2. :mrgreen:
3. :mrgreen:

p.s. ważne jest i body i dobre szło.

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 16:05

jacek2004 napisał(a):
W lustrznace liczy się:
1. obiektyw
2. obiektyw
3. obiektyw

1. brednie
2. brednie
3. brednie

Jak kupisz sobie kiedyś lustrzankę (i wyjdziesz poza kita) to prorozmawiamy sobie w tym temacie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 16:57
Moderator

Twoim tokiem myślenia dojdziemy do wniosku, iż nie ma różnicy czy do super obiektywu (takiego samego) podepniemy body Nikon D80, czy Nikon D2X...

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 17:33

A skąd wiesz, że nie mam już...?
Z twoich wypowiedzi.

Vendeur napisał(a):
Twoim tokiem myślenia dojdziemy do wniosku, iż nie ma różnicy czy do super obiektywu (takiego samego) podepniemy body Nikon D80, czy Nikon D2X...
A według wojego toku, nie bedzie różnicy gdy do tego samego body podepniemy kiepski kit, a potem super jasne szkiełko.

Na jakość fotek więkzy wpływ ma jakość szkła niż body ( czyli matryca) - oczywiście mówimy o przeciętnych sytuacjach.

Wpływ body jest widoczny w specyficznych zastosowaniach, np. reporterkę robi się najlepiej przy uzyciu "dedykowanych" modeli (wytrzymałość, szczelność, rozmiar bufora ...)

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 19:05
Moderator

Vendeur napisał(a):
Z twoich wypowiedzi.

Vendeur napisał(a):
A według wojego toku, nie bedzie różnicy gdy do tego samego body podepniemy kiepski kit, a potem super jasne szkiełko.

Pieprzysz... Aż szkoda takie brednie czytać. Wielki guru się znalazł, który pozjadał wszystkie rozumy, a swój w pierwszej kolejności.

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 22:18

jacek2004 napisał(a):
Vendeur napisał(a):
Z twoich wypowiedzi.

Vendeur napisał(a):

Pieprzysz... Aż szkoda takie brednie czytać. Wielki guru się znalazł, który pozjadał wszystkie rozumy, a swój w pierwszej kolejności.
Strasznie prymitywne i chamskie masz wypowiedzi jak na moderatora :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: O ignoranctwie nawet nie bede wspominał.

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 23:39
Moderator

Nigdy nie tolerowałem i nie będę tolerował idiotycznych wypowiedzi w moim kierunku, szczególnie jeśli nie mają ŻADNYCH podstaw...

A wiele osób uważa tutaj (i nie tylko na tym forum), że to Twoje wypowiedzi są prymitywne i ignoranckie.

Na tym KONIEC osobistych aluzji. Wróćmy do tematu. Jeśli masz coś do mnie, zapraszam na priv.

wtorek, 19 grudnia 2006, 00:52

Nigdy nie tolerowałem i nie będę tolerował idiotycznych wypowiedzi w moim kierunku, szczególnie jeśli nie mają ŻADNYCH podstaw...
Więc zamiast obrazać użytkowników forum (i to jako moderator) uzasadnij swoją wypowiedź, ze obiektyw ma mniejsze znaczenie niż body. Następnym razem staraj się rzeczowo kontrargumentować moje wypowiedzi i rzeczowo popierać swoje stanowisko, bo poki co to szkoda gadać .... Każdy sam sobie poczyta i wyciągnie wnioski.

Ciekawe jak będziesz robił fotki macro obiektywem kitowym (np. od Canona) - niestety na lustrzankach nie ma przełaczników MACRO :mrgreen: (zbyt bardzo przzwyczaiłeś się do hybrydek).

Podobnie ciekaw jestem jak będziesz operował GO w wyżej wymienionym obiektywie kitowym w okolicy ogniskowej 50mm :mrgreen:

Oczywiście wystarczy do tego samego body podpiąć bardziej wszechstronny obiektyw (choćby podobny ZD 14-54) i mozesz już od biedy robic macro i bawić się GO. Ale oczywiście do fotek macro należy zaopatrzyć się w obiektyw macro (i nie mów że można na zwykły nakręcić konwerter czy soczewki tak jak na hybrydę , bo umrę ze śmiechu). A jeśli chcę bawić się GO to muszę się zaopatrzyć w jasny obiektyw o dużej dziurce.

Więc decydując się na lustrzankę, najpierw wybierać należy OBIEKTYW a potem dokładać do niego body. Konstrukcja body wpływa głownie na szeroko rozumianą ergonomię pracy, natomiast dużo mniej wpływa na jakość fotografii.

Vendeur napisał(a):
A wiele osób uważa tutaj (i nie tylko na tym forum), że to Twoje wypowiedzi są prymitywne i ignoranckie.

Jeśli komuś nie odpowiada ton moich wypowiedzi, to trudno, nie lubię owijać spraw w bawełnę i mówię wprost i jasno. I tak nawiasem, wspaniały jest nadal (i był) sposób moderowania forum, skoro w pewnym czasie z ożywionego forum zrobiła się delikatnie mówiąc pustynia, bo ludzie pouciekali. Gdyby nie ja i inne dwie, trzy osoby, to zapytania o DSLR po wieczność pozostały by bez odpowiedzi.

Co do terminu "ignorant" to radzę zapoznać się ze znaczeniem tego terminu w słowniku, a potem go używać. I jeśli już go używasz to poprzyj swoje wypowiedzi cytatami, w których wykażesz moją niewiedzę i niedostateczną znajomość poruszanych przezemnie zagadnień.

Poki co, ktoś inny jest tu ignorantem ( w dodatku wieloplatformowym).

wtorek, 19 grudnia 2006, 09:14
Moderator

Więc zamiast obrazać użytkowników forum (i to jako moderator) uzasadnij swoją wypowiedź, ze obiektyw ma mniejsze znaczenie niż body. Następnym razem staraj się rzeczowo kontrargumentować moje wypowiedzi i rzeczowo popierać swoje stanowisko, bo poki co to szkoda gadać .... Każdy sam sobie poczyta i wyciągnie wnioski.

Ciekawe jak będziesz robił fotki macro obiektywem kitowym (np. od Canona) - niestety na lustrzankach nie ma przełaczników MACRO (zbyt bardzo przzwyczaiłeś się do hybrydek).

Czy ja gdziekolwiek zasugerowałem coś, co Ty tutaj piszesz i próbujesz "włożyć w moje usta"...? NIE! Więc z łaski swojej naucz się czytać ze zrozumieniem, bo jak na razie, Twoje wypowiedzi wyraźnie sugerują chorobę psychiczną, jakieś wybitne zadurzenie się w sobie i swojej skrzywionej postrzegalności innych.

Wciąż się chwalisz swoimi umiejętnościami, a tak naprawdę NIC NIGDY ciekawego tutaj nie pokazałeś. Żadnej fotki. Same kiepskie portrety jakiejś tam kobiety. Rozumiem, że ten rewelacyjny sprzęt kupiłeś dla szpanu, bo i tak nie umiesz wykorzystać jego możliwości...

Cytuj:
Więc decydując się na lustrzankę, najpierw wybierać należy OBIEKTYW

:lol:

wtorek, 19 grudnia 2006, 11:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona