Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 18:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Sportowy serwis internetrowy 
Autor Wiadomość

Post Sportowy serwis internetrowy
Witam

Prowadze sportowy serwis internetowy , zakupilem sobie canona 350D (chcialem 400D :x ) i myslalem ze wystarczy mi do robienia amatorskich fotek ze spotkan. Robiłem foty na meczu R.Slaska - R.Polski i calkiem dobre fotki zrobilem z bliska (mały zoom na kicie) dzis jechałem na turniej charytatywny w hali i jesem trocje rozczarowany poniewaz fotki wyszly bradzo rozmazane . Mimi braku umiejetnosci na automatyce w trybie SPORT powinny fotki wyjsc w skali 5/10 a wyszly 1/10 co mnie rozczarowało.
I tu moje pytanie ....

Co moge dokupic aby motki robione na meczach byly bardziej wyrazne niz dotychczas , moze jakis obiektyw tele ??

Nie jestem fotografem chce robic dobre fotki tanim kosztem CENA do JAKOŚĆ.

Mysle ze znajdzie sie tu wiele osob ktore fotografowalo juz na hali i stadionie w dzien i w nocy przy blasku jupiterów i znajda wskazowki dla laika . Z gory dziekuje i pozdrawiam :)

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 00:51

Mysle ze problem rozwiaze ZEWNETRZNA LAMPA BŁYSKOWA a tele obiektyw tez nie powinien zaszkodzic :) :mrgreen:

Moja Galeria-> http://www.yedi.xx.pl

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 01:06

Problem jest w tym ze lampe moge uzywac tylko z oddali poniewaz moge oslepic pilkaza.
Moze mała podpowiedz co do obiektywu.(CENA do JAKOŚC)

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 01:25

bo to się rozchodzi o czasy jakie uzyskujesz na hali... kit jest ciemny (na zoomie ma jakos f5.6) a co za tym idzie czasy długie.
na jakim ISO robiłeś?
jak jesteś w hali ustaw sobie sam preselekcję przysłony na min czyli w kitowcu i zoomie 5.6 i zobacz jaki aparat czas dobiera... będziesz wiedział czy dasz rade zrobić zdjęcie czy nie. Nie wiem dokładnie ale uzyskanie czasu 1/100 to raczej minimum

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 09:33

elfis, bez jasnego szkła f2.8 o zdięciach na hali możesz zapomnieć.

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 11:40

elfis, bez jasnego szkła f2.8 o zdięciach na hali możesz zapomnieć.

Na hali często zdarza się, że mimo szkła 2,8 potrzeba użyć ISO 1600 i wielu fotoreporterów tak czyni.

Szkło dla Ciebie na początek to Canon f2,8 70-200. Można zakupić droższe z IS, do sportu średnio się przyda, ale jak się wydaje kilka tysięcy to lepiej to dołożyć niż później żałować jak zaczniesz fotografować motywy bardziej statyczne. Poza tym możesz chcieć uchwycić kogoś ciekawego na trybunie i wówczas IS już się przyda.

Ten sam problem co na hali spotkasz na meczu przy sztucznym świetle. Wówczas bez 2,8 trudno coś podziałać.
Natomiast proponuje do tego jakiś Extenderek Canona i będzie jak znalazł dłuższa ogniskowa na mecze rozgrywane w dzień. Bo do piłki nożnej 200 może być mało, trzeba wówczas 300 albo 400.

PS. A warto pofantazjować o obiektywie Canona 300 f2,8.

PS2. I jakiś kolega pisał o czasach. Teraz zależy co kto lubi. Bo dla przykładu zdjęcie może być ostre, ale noga czy ręka zawodnika rozmazana od ruchu. Zdjęcie jak najbardziej poprawne, ale zauważ że w żadnej gazecie takiego nie uświadczysz. I teraz minimum to 1/250, 1/320, sugestia to 1/500, a ideał to 1/1000 (tylko imprezy rozgrywane w dzień). Przykładowo zawodowi foto sportowi robią często piłkę przy sztucznym oświetleniu przy ISO 800, f2,8 i około 1/500.

poniedziałek, 18 grudnia 2006, 12:09

A co sądzicie o tym obiektywie EF 70-300 f/4-5.6 IS USM ??
Bedzie sie nadawał na robienie fotek na meczu.
Robie fotki najczesciej wieczorem na boisku na otwartym terenie przy swietle jupiterow.

sobota, 23 grudnia 2006, 01:21

Canon EF 300 f/4 L IS USM 8)

sobota, 23 grudnia 2006, 01:32

A co sądzicie o tym obiektywie EF 70-300 f/4-5.6 IS USM ??
Bedzie sie nadawał na robienie fotek na meczu.
Robie fotki najczesciej wieczorem na boisku na otwartym terenie przy swietle jupiterow.

Ja odpowiem Ci, że takim robie i pewnie każdy fotoreporter takim zaczynał... Na początek może być, ale musisz mieć świadomość, że zdjęć nawet na poziomie wyborczej miał nie będziesz. A chyba ta gazeta z ogólnopolskich ma najsłabszy serwis sport foto (przynajmniej w Krakowie). Do zdjęć Przeglądu Sportowego czy PAP to nie dojdziesz na takim aparacie nigdy. Bez 2,8 to możesz robić zdjęcia dla własnej satysfakcji, trenowania, wprawy itd. Walisz ISO 1600 (w Canonie jest na całkiem przyzwoitym poziomie). Jednak jak przypadkiem na jakimś meczu użyczy Ci ktoś z innej gazety na chwilkę obiektywu 2,8 i oglądniesz w domu różnicę w zdjęciach to zachorujesz tak samo jak ja na Canona 2,8 L. Pozdrawiam i powodzenia.

sobota, 23 grudnia 2006, 03:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]