Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 06:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Co kupić? FZ7/H2/S2/S6500 lub... ? 
Autor Wiadomość

Post Co kupić? FZ7/H2/S2/S6500 lub... ?
Witam,
interesuje mnie kupno nowego aparatu... generalnie potrzebowałbym go raczej do robienia zdjęć w górach, na imprezach, krajobrazy... generalnie bardziej tak hobbystycznie niż profesjonalnie, aczkolwiek zależałoby mi na troche rozbudowanej opcji manual
Duży ZooM i Stabilizator myślę, że nie byłby zły, ponieważ czasami robie zdjęcia na meczach, a z trybun do stadionu zazwyczaj troche jest Przesadnie duża matryca nie jest mi potrzebna... spokonie 5mpx wystarcza... Przydałaby się mocna lampa błyskowa, bo po moich ostatnich doświadczeniach z moją poprzednią cyfrówką mam uraz na tym punkcie... Natomiast chciałbym, aby nie robił przesadnych szumów, a mój faworyt (FZ7) podobno takie robi...

Zastanawiałem sie nad kilkoma aparatami. Głównie:
Panasonic Lumix FZ7,
Sony H2 (ewentualnie H5),
Canon S2 (ewentualnie S3),
Fujifilm S6500...
ale jestem otwarty na jakieś ciekawsze propozycje w podobnej kategorii cenowej...

Jeśli ktoś mógłyby mi coś doradzić byłbym wdzięczny... Szczególnie byłbym wdzięczny za wypowiedzi osób, które miały możliwości porównania tych aparatów...

Tylko nie odsyłajcie mnie do przeglądania stron i porównywania zdjęć, bo już to mam za sobą... A co do tego aby sprawdzić jak leży w ręce to jest mi to jak najbardziej obojętne...

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc..

Ostatnio edytowano poniedziałek, 15 stycznia 2007, 00:11 przez balker, łącznie edytowano 3 razy

niedziela, 14 stycznia 2007, 20:00

Co to jest Canon "C3" :roll: Chyba chodziło Ci o s3 8) :lol:

niedziela, 14 stycznia 2007, 23:39

Eh... nom dokładnie... ;) Tylko może jakaś opinia na temat tych aparatów? Hm?

poniedziałek, 15 stycznia 2007, 00:09
Moderator

Chętnie bym doradził, ale nie miałbym pojęcia co wybrać. Bij zabij, NIE WIEM.

Dobrze, że już nie mam takich problemów. Lustra łatwiej wybrać na szczęście.

poniedziałek, 15 stycznia 2007, 03:33

Sam mam Canona S3 - Zoom 12 x + stabilizacja obrazu to chyba coś o co Ci chodzi, wady: powyżej ISO 200 spore szumy.... Jeśli akceptujesz nieco mniejszy zoom i brak stabilizacji (ale za to ISO 800 o przyzwoitej jakości więc i krótszy czas naświetlania!) bierz FUJI S6500. Optyka wymiata - matryca też! Jakość zdjęć lepsza od najtańszych lustrzanek! No i masz zoom 10x!

wtorek, 16 stycznia 2007, 19:35
Moderator

Jakość zdjęć lepsza od najtańszych lustrzanek!

No to żeś się teraz popisał znajomością fotografi... :lol:

wtorek, 16 stycznia 2007, 21:07

Oczywiście najłatwiej udawać super eksperta i z wyższością wyśmiewać inne poglądy... Jak zauważyłem, na tym forum, w tym jesteś dobry... Niestety, pomimo swej głębokiej wiedzy nie za bardzo pomogłeś autorowi tego wątku w wyborze aparatu...

Powtarzanie utartych stereotypów nie zawsze prowadzi do trafnych wniosków...

Owszem zasadnicza różnica pomiędzy kompaktami i lustrzankami nie podlega dyskusji, zwróć jednak uwagę, w swej wielkiej mądrości, że użyłem sformułowania NAJTAŃSZE lustrzanki. Czyli np. używany EOS 300, albo Olympus 300, które mogą być alternatywą cenową dla zaawansowanych kompaktów. W tym przypadku przewaga lustrzanek wcale nie jest taka oczywista.

Zachęcam do przejrzenia testów na dpreview, widać na nich lepszą rozdzielczość FUJI.

http://www.dpreview.com/reviews/Fujifil ... 6000fd.JPG

http://www.dpreview.com/reviews/samples ... os300d.jpg

http://www.dpreview.com/reviews/samples ... y_e300.jpg

Owszem można się spierać, czy akurat takie testy są miarodajne, według mnie są.

Postęp w technologii produkcji matryc sprawi że małe ich rozmiary nie będą przeszkodą w uzyskaniu dobrej jakości zdjęć, takie układy będą za to o wiele mniej wymagające w stosunku do obiektywów. Dlatego też zaawansowane kompakty, które wyjdą jeszcze w tym roku, na pewno zdeklasują NAJTAŃSZE lustrzanki cyfrowe wprowadzone na rynek kilka lat temu, będąc dla nich rozsądną alternatywą cenową.

A na przyszłość, radzę Ci jako moderatorowi dawać dobry przykład rzeczowej dyskusji....

środa, 17 stycznia 2007, 20:12
Moderator

Owszem nie doradziłem, bo sam miałbym problem... Zbyt podobne do siebie konstrukcje, choć celowałbym pomiędzy Fuji a Panasoniciem.

Całą swoją wypowiedzią potwierdzasz niewiedzę w temacie lustrzanek, więc naprawdę radziłbym poczytać najpierw dużo. Nie będę się tutaj rozpisywał, bo nie mam na to czasu. Albo może źle formułujesz swoje wypowiedzi po prostu, ale jednak stawiam na braki w wiedzy. Otóż takie marne kompakty nie mają ŻADNYCH szans z lustrem, nawet najtańszym... Ale owszem lepszą jakość obrazu pod pewnymi względami mogą wykazać, jeśli do takiego lustra podepniemi najtańszy i najgorszy obiektyw. Wtedy możesz mieć nawet Nikona D2Xs i dobry kompakt go "pokona"... Dlatego trzeba ostrożnie się posługiwać pewnymi pojęciami. Nie najtańsze LUSTRZANKI, ale ich ZESTAWY Z KIEPSKIMI OBIEKTYWAMI. Choć na dłuższą metę obiektyw taki się wymienia, więc pojęcie jest i tak mocno naciągane.

Pozdr.

środa, 17 stycznia 2007, 21:38

Zachęcam do przejrzenia testów na dpreview, widać na nich lepszą rozdzielczość FUJI.
A ja zechęciłbym do głębszej analizy testów.

Testy owe przeprowadzane są na plikach JPEG wprost z aparatu i rozdzielczośc Fuji S6500 na nich jest podobna do rozdzielczości E-300. Fuji S6500 oferuje tylko pliki JPEG więc ich obróbka w aparacie musi być jak najlepsza, i masz rację iż algorytmy się zmieniają, są coraz lepsze.

Jednak nie po to ma się lustrzankę aby polegać na plikach JPEG wprost z aparatu, nie po to jest możliwość zapisu w RAW (której niestety w S6500 i wielu innych kompaktach/hybrydach nie ma). Patrząc na to co mamy z RAW widać, że E-300 bije mocno rozdzielczością owe Fuji (patrz na wycinki kilka stron dalej w teście na dpreview.

Poza tym producent lustrzanek co jakiś czas oferuje upgrade software body, a w przypadku Olympusa mamy równie możliwośc upgradować soft firmware w obiektywie.

W lustrzance mogę również wymienić obiektyw kitowy na inny lepszy, z lepszą rozdielczością i tu będzie jeszcze lepiej niż daje Fuji S6500 (a w nim optyki nie wymienisz).

czwartek, 18 stycznia 2007, 13:16

z tego co mi wiadomo fuji posiada mozliwosc zapisu w RAW , a dokladnie a RAF bo tak sie nazywa ten format w fuji.

nie napisze ci ktory z tych aparatow jest lepszy, ale moge ci polecic s6500.
w porownanniu do wczesniejszej wersji (chyba s6400) wypada zdecydowanie lepiej. jedyna jego wada jest to ze strasznie urosl w porownaniu do starszego brata.

Pozdrawiam

piątek, 19 stycznia 2007, 08:33
Moderator

Hmm... 6500 to raczej następca 5600. Nie było chyba modelu 6400.

piątek, 19 stycznia 2007, 13:56

z tego co mi wiadomo fuji posiada mozliwosc zapisu w RAW , a dokladnie a RAF bo tak sie nazywa ten format w fuji.
Ale nie w modelu S6500.

piątek, 19 stycznia 2007, 14:09

tak masz racje to bylo 5600 mala pomylka, a co do RAW to jestem pewien bo sam mam ten aparat i ostatnio sie bawilem rafami (dokladnie mam wersje s6500fd)

pozdrawiam

piątek, 19 stycznia 2007, 20:02

Na wstepie przywitam sie - bo jest to moj pierwszy post na tym forum.

Dlaczego robicie porowniania do 350D - kompakt to gotowy produkt a 350D potrzebuje jeszcze szkla, ktore w wiekszosci wypadkow jest kitowe doslownie i w przenosni, komplet 350D wraz z jakims sensownym szklem przekracza spokojnie zlaozenia osoby ozpoczynajacej watek, sam bym chetnie "lyknal" lustro, ale ze wzgledu na koszt szkiel - nie jest to poja polka cenowa, wole kompakta

wtorek, 23 stycznia 2007, 16:50

Mam podobny dylemat wiec moge podzilic sie swoimi spostrzezeniami.
Po porównaniu zdjęć robionych tymi aparatami odrzucilem Panasonica (FZ7 i FZ8) i Canona , głównie z powodu szumów ale nie tylko.Pozostaly Fuji i Sony, co mnie troche zdziwilo. Duzym zaskoczeniem byla calkiem przyzwoita jak na ta polke cenowa i tak duzy zoom optyka Fuji. Po obejrzeniu modeli w sklepie doszly kolejne przemyslenia i tak:

Za Fuji przemawia moim zdaniem
- duzo lepsza optyke niz w Sony
- Niezle zdjecia wychodza do ISO 800 (w Sony do ISO 400) - jakas skromna rekompensata braku stabilizacji ???
- zoom od 28 mm - opcja nie do przecenienia - zawsze mi sie przydawala szczegolnie w pomieszczeniach ale i w gorach bo tam tez czesto nie mozna sie dalej odsunac

Za Sony:
- stabilizacja obrazu (na makszymalnym zoomie udalo mi sie zrobic w miare nieporuszone zdjecie przy czasie ok. 1/25
- mniejszy rozmiar dzieki chowajacemu sie obiektywowi - wazne przy wycieczkach, Sony latwiej jest np. wcisnac do plecaka.

Gdyby nie brak stabilizacji, Fuji bylby w tej klasie najlepszy, a tak niestety trzeba zdecydowac sie na ile wazna jest stabilizacja.czyli w jakich warunkach beda robione zdjecia i czy pogodzic sie z taskaniem statywu brr....
Jesli czesciej robilbym zdjecia w górach, na imprezach, krajobrazy wybralbym Fuji
jesli wazniejsze sa duze zblizenia na meczach to Sony.

poniedziałek, 12 lutego 2007, 00:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]