Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 12:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Sony DSC-V1 czy Olympus C740 czy Olympus C5000 czy HP945 ??? 
Autor Wiadomość
Post Sony DSC-V1 czy Olympus C740 czy Olympus C5000 czy HP945 ???
Który z nich robi najlepsze zdjęcia ?
Mam do wydania max. 3 tyś zł.

Proszę o podpowiedź.

ps. Jeżeli macie namiary na sklepy w których można kupić aparaty cyfrowe nieco taniej - dajcie znać

Z góry dziękuję

czwartek, 15 stycznia 2004, 19:41
Mam Olka 5050. Model sprawdzony i wiele mozesz poczytać o nim na tym forum. Ja jestem bardzo zadowolony. Zdjęcia naprawdę rewelacyjne, w pomieszczeniu i przysłabych warunkach oświetleniowych bardzo dobre. Dużo manulanych ustawień. Praca z dwoma kartami pamieci jednocześnie i wiele innych zalet. Jeśli masz pytania do tego modelu to odpowiem.

czwartek, 15 stycznia 2004, 21:33

Myślę, że za te pieniądze możesz spokojnie poszukać aparatu o wyższych parametrach niż wymienione przez Ciebie. Choćby wspomniany Olympus C-5050 i 5060 (sporo je różni) bądź Canon G5...

Natomiast wymienione przez Ciebie aparaty również solidnie się różnią - chociaż poza C-740 mają matrycę 5MPix (740 tylko 3 MPix). HP945 i Olympus 740 (to już może w tej sytuacji lepiej 750 - 4MPix + kilka dodatków?) to ultra zoomy (czyli z bardzo dużym zoomem optycznym) - odpowiednio 8x i 10x. O HP raczej tutaj dużo dobrego nie usłyszysz, jak sądzę. Sam posiadam C-740 i póki co bardzo go sobie chwalę, ale mając 3000 złotych zapewne kupiłbym coś innego... Sony - no cóż, ma już Zeissowską optykę, ale nie wiem, czy przewyższa wspomniane na początku Olympusy czy Canona G5, chyba niekoniecznie. Z tego samego powodu nie kupowałbym Olympusa C-5000 - bo są już 2 wspomniane wyższe modele Olympusa. Najlepiej, by o tych aparatach wypowiedziały się jednak osoby, które faktycznie ich używają - i to już dłużej. A może spróbować znaleźć Minoltę 7i w okolicach tych 3000 złotych (??wątpię??)?

Co do miejsca zakupu - najtańsze jest jednak Allegro, ewentualnie inne aukcje internetowe; kupując od sprawdzonych sprzedawców z dużą ilością pozytywnych komentarzy, ryzykujesz bardzo niewiele. Jest tu na forum poświęcony temu wątek (w dziale Sprzęt - przyklejony na górze; znajdziesz tam również linki do sklepów internetowych). Na Allegro wyróżniającym się - z uwagi na bezpieczny dla klienta system sprzedaży - sprzedawcą jest POLUSA, ponadto znajdziesz kilku innych poważnych i wiarygodnych "dużych" sprzedawców. Sklepy są na ogół naprawdę droższe, ale teraz - na fali poświątecznych wyprzedaży - jest szansa coś fajnego upolować (chociaż na ogół promocje są zwykłą podpuchą - przykładowo 3letni aparat przecenia się o 50%, dzięki czemu po prostu z ceny absurdalnej spada do ceny normalnej - uważaj na okazje!). Istnieje jeszcze możliwość zakupu aparatu gdzieś poza naszym pięknym krajem, bo ceny są u nas ogólnie w tym temacie smutne, porównując choćby z Niemcami.

Pozdrawiam!

P.S. A w sumie pytanie podstawowe - jakie masz plany względem tego aparatu, tzn. - jakie parametry będą dla Ciebie ważne i jak będziesz go używał? Poz.

piątek, 16 stycznia 2004, 00:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]