Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 09:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Dylemat z wyborem...WAZNE! 
Autor Wiadomość

Post Dylemat z wyborem...WAZNE!
Witam wszystkich moderatorow :o

Jestem nowy w serwisie, wiec mam nadzieje, ze wszedlem na odpowiednie forum z listy, aby zadac pytanie.
Mam trudny problem z wyborem cyfrowego aparatu fotograficznego-wciaz probuje znalezc odpowiedz na pytanie czy wybrac CANON powershot A710IS czy moze drozszy Panasonic Lumix DMC-LX2 :? . Sprecyzuje o co dokladnie mi chodzi. Zalezy mi przede wszystkim na jakosci zdjec w roznych warunkach(przynajmniej do ISO 400, bo inne wysokosci to juz sa i tak tragiczne(choc nie wiem co to jest to high iso)) i wszystkim co sie z nimi wiaze-ostrosc, abberacje chromatyczne, nasycenie kolorow, realizm itp. (ale np. format 16:9 nie jest dla mnie super wazny), dobrej jakosci filmow-bez "zacinania" plynnych (pal licho dlugosc, bo max 8min w canonie starczy), cena tez nie jest mi obojetna, bo jesli nie oplaca sie wywalic paru stow wiecej na lumixa(w porownaniu do canona) to ma znaczenie(ale nie kluczowe), wazna dla mnie jakosc obiektywu i ekranu lcd.
Nie interesuje mnie natomiast ergonomia, ciezar, wyglad

Nie jestem znawca cyfrowek, bo to ma byc moj pierwszy aparat, a nie chce popelnic bledu-jedyne co, to troche poczytalem o cyfrowych aparatach na necie i w gazetach fotograficznych, wiec moje male pojecie jest czysto praktyczne(zwlaszcza, ze na jednych serwisach przykladowe zdjecia danym aparatem z ta sama czuloscia iso wychodza super na innych serwisach sa slabe).

Bede wdzieczny, jesli ktos zechce mi pomoc.

wtorek, 27 marca 2007, 13:02

Kompakt / hybryda i dobre ISO 400 to jedynie Fuji.

wtorek, 27 marca 2007, 16:06

środa, 28 marca 2007, 16:02

Porównaj ISO 400 z TZ1 z ISO 800 Fuji F30 i przestań mi tu pisać cokolwiek o Panasoniku
http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf30/page12.asp

Poza tym lepszy zakres ogniskowych od TZ1 ma TZ2 czy TZ3, całkiem ciekawe są parametry tych aparatów, ale to tragicznie szumiące ISO :cry: ...

czwartek, 29 marca 2007, 10:53

A co mozecie mi powiedziec tak przynajmniej najogolniej - lepsze zdjecia u canona czy Panasonica? A filmy? Jaki model robi lepsze-bez zacinania, plynne i z dobra kopia??

Widzialem takze model fuji f30 podobno swietny na wysokich iso, ale maly zoom, matryca i nie wiem co z filmami...
:|

czwartek, 29 marca 2007, 12:44

Dla mnie jedyny mankament serii Fxx Fuji to brak 28mm na krótkim końcu oraz zapisu w RAW. Reszta jest nieistotna.

Mulder, Panasonik niestety szumi, Canon też, ale Panasonik jednak mocniej. W seri TZ2 i 3 Panasonika podobają mi się te 28mm na szerokim końcu. Słabe ISO ratuje dobra stabilizacja w Panasoniku. Canon ma też w niektórych modelach obrotowy LCD, w niektórych sytuacjach się przydaje.

Mam kamerę cyfrową Panasonika 3xccd i tu filmy są pierwsza klasa, więc może w aparatach jest podobnie.

Trudny wybór.

czwartek, 29 marca 2007, 16:29

Jacek2004. Powiem szczerze, ze skoro tam szumi w panasie, to raczej go odrzucam.
I wszystko byloby o.k gdyby nie to, ze mam dalej dylemat a to za sprawa wielu bardzo pochlebnych opinii o fuji f 30... wszedzie wszyscy szaleja, ze tak swietnie,ostre zdjecia, filmiki takie mniej wiecej jak u canona... Ale jednak brak STABILIZACJI OBRAZU, 3xzoom to troche malo... no i malo ustawien recznych...
A ja chcialbym aparat robiacy super ostre, naturalne zdjecia nawet wtedy, gdy jest slabe swiatlo, jednoczesnie nieporuszone... i to aparatem, ktory miesci sie do kieszeni... Moze ja za duzo wymagam?
Powiem krotko- zgrabny kompakt, z zoomem przynajmniej to marne x4, robiacy przede wszystkim swietne, ostre zdjecia, wyrazne, naturalne jak w fujif30, jednoczesnie miec mozliwosc takiego manuala jak w canonach a 710 i moze jeszcze stabilizacje... do tego dobre filmy...
Moze jest jakis taki model spelniajacy te wymagania, jesli chodzi o kompakt??

czwartek, 29 marca 2007, 19:42

Pamietaj, ze stabilizacja nie zamrozi ci obiektu w ruchu. Czasami musisz miec krótki czas, a to daje ci tylko wyzsze iso.

A nocne widoczki to i tak najlepiej ze statywu.

czwartek, 29 marca 2007, 21:07

Jacek2004. Powiem szczerze, ze skoro tam szumi w panasie, to raczej go odrzucam.
I wszystko byloby o.k gdyby nie to, ze mam dalej dylemat a to za sprawa wielu bardzo pochlebnych opinii o fuji f 30... wszedzie wszyscy szaleja, ze tak swietnie,ostre zdjecia, filmiki takie mniej wiecej jak u canona... Ale jednak brak STABILIZACJI OBRAZU, 3xzoom to troche malo... no i malo ustawien recznych...
A ja chcialbym aparat robiacy super ostre, naturalne zdjecia nawet wtedy, gdy jest slabe swiatlo, jednoczesnie nieporuszone... i to aparatem, ktory miesci sie do kieszeni... Moze ja za duzo wymagam?
Powiem krotko- zgrabny kompakt, z zoomem przynajmniej to marne x4, robiacy przede wszystkim swietne, ostre zdjecia, wyrazne, naturalne jak w fujif30, jednoczesnie miec mozliwosc takiego manuala jak w canonach a 710 i moze jeszcze stabilizacje... do tego dobre filmy...
Moze jest jakis taki model spelniajacy te wymagania, jesli chodzi o kompakt??
Masz niezłe wymagania :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

piątek, 30 marca 2007, 08:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]