Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 01:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Aprat cyfrowy do 2300zł,tylko jaki??? 
Autor Wiadomość
Post Aprat cyfrowy do 2300zł,tylko jaki???
Chce kupic aparat cyfrowy do 2300zł.Zalezy mi zeby mial duzo uzytecznych funkcji, ponadto chcialem go podlaczyc do teleskopu i fotografowac obiekty astronomiczne dlatego musi miec mozliwosc dlugiego czasu ekspozycji.Poza tym oczywiscie jak najbardziej do fotografowania codziennego.Nie chce tylko aparatu robiacego super zdjecia,bo takich za ta cene mozna znalezc duzo.Chce takiego ktory za ta cene wyroznia sie od wszystkich i ktorego zdecydowanie mozna polecic.Jesli bedzie kosztowal 200zl wiecej to przezyje.Prosze o ewentualne linki do stron, na ktorych mozna znalezc porownania roznych aparatow.

niedziela, 18 stycznia 2004, 01:04

Post Ja raz jeszcze...
Chcialem jeszcze dodac ze jestem jak najbardziej poczatkujacym "fotografem"a ta cyfrowka ma byc moja pierwsza...Najbardziej przypadl mi do gustu Canon A80, jesli jest cos lepszego...mowcie!!!!

niedziela, 18 stycznia 2004, 02:44

Skoro już Canon - a przyglądałeś się Canonowi G5? To jednak nieco inna jakość niż tych z serii A i chyba zmieściłbyś się w zakładanym budżecie. Sporo komentarzy (bardzo pochlebnych) odnośnie tego aparatu znajdziesz na forum.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowano niedziela, 18 stycznia 2004, 18:05 przez Ginty, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 18 stycznia 2004, 16:09
Moderator

Według mnie ten topik jest troszkę bez sensu. Po pierwsze w liście tematów masz na samej górze temat, który służy pomocy w wybieraniu sprzętu. Tam szukaj, a nie pytaj się nas niepotrzebnie, bo to nie ma sensu. Tym bardziej, ze nie podałeś co Cię interesuje w apracie - czy np matryca, zoom i inne. Najpierw przeczytaj temat o wyborze aparatu, i dopiero wtedy zadaj pytanie :)

Pozdr.

niedziela, 18 stycznia 2004, 17:06

tylko widzisz, dla takich ludzi jak ja nie ma znaczenia czy matryca jet taka czy taka bo i tak nie wiem o co chodzi, a czytalem juz ten temat jak kupic aparat. Nestety musisz zrozumiec ze nie wiele mi(jak i reszcie mi podobnym) mowi fakt ze ten ma takie parametry a ten takie.DO takich ludzi jak ja docieraja argumentyt typu - poniewaz ten aparat ma to a tamten to , to pozwala mu to na zrobienie lepszego zdjecia bo..cos tam, za to ten drugi ma lepsze cos innego co mu pozwala robic bardziej ostrego zooma.Itd.Wiesz zapewne o co chodzi. Takze jesli juz ktos bedzie wystawial jakiegos posta prosze zeby napisal korzysci ktore zruzumiem, bo to ze ktorys ma lepsza matryce nic mi nie mowi!!!:) dzieki raz jeszcze.

niedziela, 18 stycznia 2004, 19:38

Jeżeli jesteś amatorem i chcesz nim pozostać, to moim zdaniem nie warto wydawać tylu pieniędzy na aparat, bo po prostu nie wykorzystasz jego możliwości. Ponieważ potrzebujesz dłuższej migawki (na cuda nie masz co liczyć, 15s to praktycznie maksimum w tej klasie cenowej, a 30s w ogóle przy droższych maszynkach), to polecam do rozważenia dwa aparaty: Canon A70 i nieco droższy, a sporo lepszy Olympus C-4000. Wady A70 w stosunku do C-4000: mniejszy wyświetlacz (mniejszy komfort pracy, mniejsze możliwości przy robieniu zdjęć), mniejsza matryca (mniejsze możliwości co do "docinania" zdjęć po jego wykonaniu, na komputerze, i dużych wydruków), gorsza optyka (większe zniekształcenia), przy ustawieniu tele (z maksymalnym powiększeniem optycznym) sporo ciemniejsza (wymaga dłuższego naświetlania). Zaleta - cena. Wiem, że A70 można kupić za 1350zł, C-4000 to co najmniej 200zł więcej (ceny z Allegro). Ceny w sklepach są minimum ok. 250zł wyższe. I jeszcze jedno - napisałeś, że nie szukasz aparatu, który robi super zdjęcia - i dobrze, bo w tej cenie na pewno go nie znajdziesz. To, co przedstawiłem, to przyzwoitej klasy kompakty, nawet trochę ponadamatorskiej, więc z jakości powinieneś być zadowolony. Poza tym nie gwarantuję, że którykolwiek z tych aparatów da się podłączyć do teleskopu.

niedziela, 18 stycznia 2004, 20:19

Post Wielkie tenksy Tomekk!!
Dzieki Tomekk za ta odpowiedz.Wlasnie o cos takiego mi chodzilo!!!:)Jesli chodzi o maja amatorszczyzne to wyglada to w ten sposob ze jeszcze pewnie przez dluzszy czas bede amatorem, jednak mysle ze aparat ten bedzie mi sluzyl przez naprawde duuuuuzo lat, i zamierzam przez ten okres zapoznac sie z wszystkimi jego mozliwosciami.Wychodze po prostu z zalozenia ze jesli mam cos kupic to niech bedzie to cos dobrego(w miare mozliwosci oczywiscie) i jesli nawet teraz nie wykorzystam tego w pelni to na pewno kiedys to nastapi.Moglbys mi jeszcze krotko napisac czemu polecasz A70(no czy tego Olympusa) a nie A80??Czy stosunek ich cen do mozliwosci jest az trak nieproporcjonalny??Dzieki raz jeszcze.Pozdrawiam.

poniedziałek, 19 stycznia 2004, 21:20
Moderator

Krótko. A80 ma jedynie większą matrycę od A70, co przy pozostawieniu takiego samego korpusu etc, nie jest warte według mnie wydania dodatkowych kilkuset złotych. Różnica w cenie to chyba 350-400zł! Lepiej chyba wybrać tego Olympusa C-4000.

Jeśli chcesz się uczyć, to zawsze możesz kupić teraz coś tańszego, a potem jak stwierdzisz, że już nastał ten dzieć, gdy on Ci nie wystarcza, to odsprzedajesz i wymieniasz na lepszy model.

Jeśli mimo tewgo, wolałbyś od razu kupić jakiś wszechstronny i dobry aparat to polecm serdecznie MINOLTĘ Z1. Ma ona bardzo wielu zwolenników tutaj na forum, między innymi ja :) i naprawdę prezentuje się dość dobrze. Swego czasu nawet TomekK (który ma z aparatami bardzo dużo do czynienia) napisał, że był pod wrażeniem możliwości Z1 i że "złapał bakcyla"... :)

Aha, nie chcę tutaj wypisywać dokładne zalet tego modelu, bo już wiele o tym napisano na forum - poszukaj a szybko coś znajdziesz.

Aparat ten na Allegro kupiłem za 1600 zł. Wszystko opisane w jednym z tematów przyklejonych na górze listy.

Zastanów się dobrze.

Pozdr.

wtorek, 20 stycznia 2004, 13:36

A 80 różni się od innych Canonów z serii Axx nie tylko matrycą. Przede wszystkim optyka jest inna, obudowa zdaje się jest metalowa i wyświetlacz odchylany. Nie twierdzę, że tonajlepszy wybór za tę cenę...

środa, 21 stycznia 2004, 00:46

Dzieki za wszystkie posty, tylko mam jeszcze jedno pytanie!!!!!!Dlaczego nikt mi nie podal stronki http://www.chip.pl/arts/n/article_76550.html?????????:)

Wszyscy ktorzy otworzyli ten temat powinni rowniez zajrzec na ten link!!!!!

Tu jest na prawde wszystko ladnie slicznie pieknie i wogole opisane!!:):):)Czekam na Wasze dalsze opinie.Pozdrawiam.

środa, 21 stycznia 2004, 13:24

Zapewne dlatego, że chip jest malo wiarygodnym źródłem jeśli chodzi o testy aparatów :)

środa, 21 stycznia 2004, 16:02
Moderator

Zgadzam się, ale jednak jak ktoś przeczyta ten test, to można stwierdzić, że aż taki zły nie jest i można się pobieżnie zorientować w sytuacji na rynku oraz porównać kilka wiele modeli.

środa, 21 stycznia 2004, 21:22

Test ten nie jest zły, ale rewelacyjny też nie... Już widzę zastępy Chipofanów, którzy zamiast zachwycać się rozdzielczością matrycy, zaczną zachwycać się jasnością obiektywu (którego bezpośredni wpływ na jakość zdjęć jest porównywalny z wpływem koloru obudowy, czy choćby słynną już rozdzielczością matrycy). A80 nie polecam, dlatego że jest sporo droższy od A70, natomiast możliwości, które daje nie są o tyle większe. Dla mnie to aparat, który usiłuje wejść do klasy wyższej, niż w istocie jest. "A" Canona to prosta, zupełnie amatorska seria - i A80 nie wyłamuje się z niej pod względem jakości (choć jest zewnętrznie "podrasowany"), a niestety trochę wyłamuje się pod względem ceny. Po ostatnich (sporych) obniżkach C-4000 ta oferta wydaje mi się zupełnie nieatrakcyjna. A70 to dobra środkowa klasa kompaktów, ale - w przeciwieństwie do innych z tej półki - z funkcjami półmanualnymi. Aparat ten nie daje powodów do jakiegoś wielkiego zachwytu - to po prostu dobra jakość i spore możliwości, za rozsądną cenę - ale nic więcej. Minolta Z1 to także bardzo dobry aparat (z klasy ultrazoomów), który daje większe możliwości poprzez jej 10x zoom. Jeżeli chcesz to wykorzystywać, to nie powinieneś się wahać, tylko wybrać coś z tej klasy (Z1 czy np. Olympusa C-740UZ). Jeżeli nie - nie da się ukryć, że zoom 10x powoduje utratę jakości w porównaniu do aparatów o niższym zoomie w tej samej klasie (nie jakąś ogromną, ale zawsze), więc kupno ultrazooma mija się z celem.

środa, 21 stycznia 2004, 22:08

Witam.troche sobie poczytalem w necie o aparacikach w wyniku czego moja wiedza zostala w jakims niewielkim stopniu wzbogacona i... doszedlem do wniosku ze A80 na którego sie tak napalalem to nic innego jak czysty-swietny marketing...ta obudowa i wogole,jak to pieknie wyglada, tylko w zadnym tescie nie ma o nim mowy!!!Za to troche mowi sie o Olympusie C 5050 i wlasnie o nim zaczalem teraz myslec.Wiem ze na polskim rynku jego cena wacha sie nawet do 3000 pln ale ja zamierzam kupic aparat w wakacje jak bede w USA.W niektorych sklepach internetowych widzialem ze mozna go dostac nawet za ok 450-500$ co wydaje mi sie bardziej rozsadna cena.Co myslicie o tym apraciku???Mozecie podac mi jakies USA-owskie ( :) ) stronki sklepow w ktorych jest tani sprzet.Dzieki i narazie.

piątek, 23 stycznia 2004, 15:20

I jeszcze jedno- w chipowskim tescie aparatow do 2500 wygrala Minolta DiMAGE F300.Co o tym myslicie???Pewnie nie jeden powie ze Z1 rulezzzz:)

piątek, 23 stycznia 2004, 15:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona