Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 11:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Co powinnam kupić nowego lub używanego? 
Autor Wiadomość

Post Co powinnam kupić nowego lub używanego?
Nie wiem, czy ktoś mnie jeszcze z forum pamięta, jestem grafikiem - w swoim czasie udzielałam się trochę w wątkach o photoshopie;) miałam Z2 - byłam z niej całkiem zadowolona - niestety nóg dostała - a mnie niezbędny do życia jest aparat...

doradźcie, co teraz warto kupić...
przyjaciółka pożyczyła mi swojego olka 5060, bo aktualnie foci zenithem fantastyczne czb. zdjęcia:) przyznam, że całkiem niezłe zdjęcia robi, ale... moxe warto coś nowszego, innego?

z nówek wpadły mi w oko dwa aparaty: fuji 9600 i olek SP-550...
czy któregoś warto?

robię sporo zdjęć - różnego rodzaju, w tym makro, w aparacie ważne by była: dobra optyka, jasny obiektyw, opcje manualne, mało szumów, możliwość robienia filmików z dźwiękiem itp.

rozważam zakup, i nowego, i używanego sprzętu - proszę o Wasze rady, opinie - przez te kilka lat naprawdę sporo się zmieniło...

pzdr
Kati

sobota, 21 kwietnia 2007, 09:38

nie wiem jak z filmikami ale dorzuć do kręgu zainteresowań sony R1 ze względu na jasny i dobry obiektyw.

niedziela, 22 kwietnia 2007, 15:36

no i doszło mi nowe kryterium - mąż mój nurkuje od pewnego czasu - więc aparat powiniem mieć dostępną obudowę w cenie nieprzepraczającej wartość aparatu;P

niestety fuji odpada, sony r1 niestety rownież
pozostają liczne olki - jak się zorientowałam - lubiane przez nurków - do SP550 jakoś się chyba nie przekonam - ale chwalą 5060, 7070 i 8080... co wy na to?

w oko wpadł mi również canon g7, dla męża się nadaje, jak dla mnie też ma mniej więcej co potrzeba - można dokupić trochę akcesoriów...

na porownalam sobie tu foty z różnych aparatów - no g7 ładnie wychodzi - ale może ma jakieś ukryte wady...?

mam mętlik;P

pzdr
Kati

niedziela, 22 kwietnia 2007, 22:19
niestety fuji odpada, sony r1 niestety rownież
pozostają liczne olki - jak się zorientowałam - lubiane przez nurków - do SP550 jakoś się chyba nie przekonam - ale chwalą 5060, 7070 i 8080... co wy na to?

w oko wpadł mi również canon g7, dla męża się nadaje, jak dla mnie też ma mniej więcej co potrzeba - można dokupić trochę akcesoriów...

5060, 7070, 8080 to takie juz dosyc stare aparaty ale bardzo dobre jezeli nie bedzie potrzebne wyzsze iso to bym bral. Sam mialem c8080wz i mam caly czas canona G6 sa to bardzo dobre sprzety ale pod warunkeim ze sie robi zdjecia na iso50. Tak patrzac to dzisiejsze aparaty (kompakty) maja jakies iso 1600 czy wyzej ale zdjecia dobre i tak robia tylko na najnizszym iso jedynym wyjatkiem sa chyba Fujiki. A g7 napewno bym nie bral wolalbym kupic uzywana lustrzanke np. E300+14-45 nieporownana jakosc zdjec i pewnie taniej wyjdzie.

poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 12:17

ładnie tak komuś narobić smaka na lustrzankę... :roll:
oj nieładnie... :wink:
przecież napisałam - musi być też dla nurka, a obudowa podwodna do niego kosztuje ponad 3 tysiaki :evil:

dylemat pozostał - muszę wybrać się "pomacać" aparaty - może coś mi się wyklaruje...

pzdr

Kati

wtorek, 24 kwietnia 2007, 23:01
Wszystkie obudowy podwodne sa drogie pewnie najtansza do c5060 okolo 1100zl, dla nurka to chyba musi byc ekranik czyli standardowe lustrznaki odpadaja chyba ze e330 a najlepiej to chyba te C5060.

środa, 25 kwietnia 2007, 08:17

przecież napisałam - musi być też dla nurka, a obudowa podwodna do niego kosztuje ponad 3 tysiaki :evil:

a mąż to do jakiej głębokości schodzi?

środa, 25 kwietnia 2007, 12:13

uprawnienia ma do 40 metrów - ale raczej przez dłuższy czas nie będzię schodził niżej;)

no i do G7 obudowa w granicach 800-900 zł, do olków - 1100-1300 zł
czyli aparat do 2 tys. + opcja kupna obudowy

no i różne zabaweczki dla mnie typu filtry, konwertery, karty pamięci, może statyw, lampy:)

pzdr
Kati

środa, 25 kwietnia 2007, 12:50

http://www.foto-bogutti.pl/product_info ... cts_id=861 znalazłem na forum http://forum.olympusclub.pl/topics22/zd ... t=podwodne

[ Dodano: Sro Kwi 25, 2007 1:01 pm ]
troszkę nurkowałem i mogę ci polecić następujące rozwiązanie - nie najtańsze. Kup lustro do twoich potrzeb grafika itp. olki przed wprowadzeniem nowych egzemplarzy osiągają atrakcyjne ceny. A co do obudowy podwodnej to mąż musi sobie odpowiedzieć jak często nurkuje i wziąć pod uwagę fakt że najlepsze światło jest do 10m wtedy wystarcza 770 SW. Fotografia to i tak skarbona jeżeli kupisz coś "uniwersalnego" to za rok okaże się ze ani ty ani mąż nie będziecie zadowoleni ze sprzętu, a tak z lustra będziesz chociaż ty :D

środa, 25 kwietnia 2007, 13:36

przemyślałam sprawę - jednak na lustrzankę jestem wciąż za wielka "lama" - muszę się zadbać o podstawy technicznie;) bo ja wciąż na "czuja" robię;) wiem... leń jestem i tyle :lol:

lustro poczeka aż wrócę do pracy na pełen regulator - bo to worek bez dna :lol: a ja nie dość, że się ostatnio rozmnożyłam i mam teraz dwójkę przychówku - to jeszcze się przeprowadziłam i wykańczam domek - i siebie :roll: a tu tyle jest do fotografowania... :P wieś, las, pola, dzieciaki...

na razie chyba jednak g7;) oglądałam w sieci - robi naprawdę niezłe zdjęcia, brak raw nawet mi nie przeszkadza - ja i tak potrafię wiele wyciągnąć z prawie każdej fotki, a za rok powinnam się dokształcić i odłożyć trochę kasy - a wtedy "witaj lustro";)

pzdr
Kati

P.S. Nie ma ktoś z Warszawy lub okolic do pożyczenia na kilka dni "Książki o fotografowaniu" Andrzeja Mroczka?

czwartek, 26 kwietnia 2007, 11:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]