Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 08:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Olympus SP-510UZ czy Fuji FinePix S6500 ? 
Autor Wiadomość

Post Olympus SP-510UZ czy Fuji FinePix S6500 ?
Witam,
Przyznam, że po przeczytaniu tylu opisów, wątków, porównań sam już niewiem co wybrać.
Potrzebny aparat dla amatora, ale z zacięciem do eksperemyntowania (krajobrazy, widoki górskie itp.).

Fuji FinePix S6500fd - jak dla mnie rewelacja, (niestety wolałbym ograniczyć wydatek do 1000 zł.) Olympus SP-510UZ wydaje się być też niczego sobie no i jest tańszy.
Zastanawiam się czy będę w stanie wykorzystać w pełni te aparaty czy lepiej jak dla początkującego wybrać coś innego.
Żona też mnie męczy żeby menu było w j. polskim (dla mnie bez znaczenia), a Fuji niestety ma tylko w EN z tego co wyczytałem.
ZA jakiekolwiek podpowiedzi będę niezmiernie wdzięczny.
Pozdrawiam

piątek, 27 kwietnia 2007, 23:28

Kup canona s3is świetna sprawa i menu pl ( tak jak chciałeś ) :)

sobota, 28 kwietnia 2007, 11:57

Mam S6500 i przyznam, że posiadaczem jestem szczęśliwym :D Co do wykorzystania możliwości...

To zależy co chcesz robić. Jeśli chcesz robić zdjęcia rodzince i piskowi na spacerku to pewnie i nie. Ale jeśli masz zamiar pobawić sie w fotografię to owszem. Osobiście polecam Fuji. Jest to grenialny aparat biorąc pod uwagę cenę i mozliwości jakie oferuje. W tym wypadku naprawde mozna użyć stwierdzenia z pewnego Brytyjskiego sklepu "SLR like".
Zakres ISO, obiektyw (odpowiednik 28-300mm), Manualna ostrość i zoom, małe szumy, niezłe wideo...

Zalet można wymienić wiele. Faktycznie. Wadą może być brak polskiego menu lecz znowu to które jest, mimo że angielskie to raczej intuicyjne. Nie zajmuje wiele czasu nauka poruszania się w nim nawet bez znajomości tegoż języka. O olympusie nie wiem za wiele. W każdym razie pewnym jest iż ja nie wybrałem go z powodu mniejszych mozliwości manualnych. I ogólnie tak jakby mniejszej "profesjonalności"

czwartek, 26 lipca 2007, 05:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]