Teraz jest poniedziałek, 25 czerwca 2018, 02:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 czy to dobry wybór? 
Autor Wiadomość
Post czy to dobry wybór?
Witam.
Czy ktoś może mi spokojnie polecić jeden z tych aparatów:kodak dx-6340 lub dx-6440? A może odradzić zakup kodaka?
To ma być moja pierwsza cyfrówka, i mogę dx6340 kupić nowego za ok.1150zl, natomiast dx-6440 za 1380zl. A może jest jakiś lepszy sprzęt w podobnych cenach?
A co sądzicie o obiektywach Schneider-Kreuznach? Słyszałem że są bardzo dobre, ale to opinie osób sprzedających kodaka.
Z góry dzięki za pomoc.
dalem to pytanie juz na forum o sprzęcie, no ale po dokladnym poczytaniu wiem że4 tutaj jest na to miejsce. ale cóż, jestem tu nowy :?

niedziela, 18 stycznia 2004, 10:13

To znaczy ceny wydają się być okazyjne, jak na aparaty o tak dobrych parametrach (zwłaszcza DX-6440). Natomiast nie miałem tych Kodaków w ręce i trudno mi się o nich wypowiadać. Stosunkowo jasny zoom o sporym zakresie, metalowa obudowa, duży wyświetlacz sporej rozdzielczości, mocna lampa to bardzo przyzwoite zalety "na papierze". Gorsze Kodaki boli zwłaszcza optyka, matryca jest w porządku, więc może te są całkiem niezłe. Schneider-Kreuznach to ceniona firma optyczna (choć z ich obiektywami nie miałem do czynienia, w każdym razie filtry mają niezłe), jednak to nie gwarantuje jakości. Nie wątpię, że ich obiektywy do lustrzanek są bardzo dobre, ale poważnie wątpię, czy ich optyka dla cyfrówek jest na poziomie (mówi o tym przykład Carla Zeissa i jego najnowsze cyfrowe dzieło, czyli Sony 828, którym ostatnio bawiłem się trochę dłużej i aberracja jest faktycznie nie do przyjęcia za te pieniądze). Do zastosowań amatorskich polecam np. Olympusa C-350 (zobacz wyszukiwarką, pisałem o nim wielokrotnie), choć nie wykluczam, że Kodak jest lepszy.

niedziela, 18 stycznia 2004, 19:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]