Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 03:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 lampy foto 
Autor Wiadomość

Post lampy foto
Hej! mam taki dość nietypowy problem. :)
na co dzien zajmuje sie fotografia "poza studyjna;) "
ale chcialbym się pobawić troche z dodatkowym światłem.
i zastanawiam się co mam zrobić ponieważ nie chce narazie wydawać duzej ilości kasy. mam kilka opcji z których nie wiem co wybrac:
1. (z racji pracy jaka wykonuje - zajmuje się produkcja kasetonów reklamowych i chciałbym to wykorzystac:) ) mianowicie myslalem o "samoróbkach" :) i zastosować swiatło ciągłe - coś w stylu X-flo tylko że na zwykłych świetlówkach. Zamontowac to na statyw i działa:)
2. znalazłem w internecio coś takiego: http://fripers.pl/sklep/product_info.ph ... 8_UMB.html
brakuje mi tutaj lamp wspomagających... ale co tam :)
3. http://fripers.pl/sklep/product_info.ph ... _250W.html

i teraz nie wiem na co się zdecydowac:) ponieważ każdy z tych pomyslow ma swoje plusy i minusy: 1 - światlo ciągłe, fajnei można modelowac, i w ogole :) 2. minusy to brak regulacji mocy no i przede wszystkim lamp wspomagających... nie wiem czy takie lampy maja podobne możliwości co swiatłociągłe dużym plusem jest to że można zastosować strumiennice, softboxy itp...
3. to taka wersja którą najmniej biore pod uwagę z racji najmniejszych możliwości jesli chodzi o ustawienie takiego światła....

a moze jest jakas alternatywa?

z gory dziękuje za każda podpowiedz...
fajnie by było gdyby nie pojawiały się posty nic nie wnoszące do sprawy ;)
pozdr.
T.

Ostatnio edytowano czwartek, 10 maja 2007, 18:33 przez zooropian, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 10 maja 2007, 17:32
Moderator

Tutaj trudny wybór, ale ja bym się skłaniał ku błyskowym. Dają zdecydowanie większą moc a modelować można przy pomocy innego światła.

Choć możesz pokusić się też o zakup lampy z 2 trybami światła, czyli modelujące + błyskowe, ale to już nieco więcej kosztuje.

czwartek, 10 maja 2007, 18:20

no ale sugerujesz ze majac 2 takie lampy + np strumiennice nie jestem w stanie modelowac swiatlem. np oswietlajac postac: twarz np z boku, albo np leząca postać osiwietlona z góry, albo tworzyć snop światła itp efekty....?

a kwestie światła wspomagającego mogę przecież postawić jakąś dodatkową lampę (cociażby zwykłą małą jarzeniówkę....

czwartek, 10 maja 2007, 18:35
Moderator

Hmmm, trochę nie do końca przeczytałem post pierwszy :/ Oczywiście, ja też bym użył jakiegoś zwykłego źródła światła do oświetlenia, a do zdjęć lamp błyskowych. A gdyby było mnie stać to kupiłbym hybrydy, o których wspomniałem.

czwartek, 10 maja 2007, 21:33

brak swiatla wspomagajacego nie stanowi jakiegos wielkiego problemu....
dla mnie najwazniejsze jest mozliwość modelowania swiatlem. czyli w przypadku blyskow musialbym sie zaopatrzec poza parasolkami w np strumiennice...
a co do hybryd... masz cos na mysli - jakiegos producenta??

czwartek, 10 maja 2007, 21:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]