Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 19:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Benq DC-C740i, Canon A460, Fuji A820, Fuji f20- Co wybrać? 
Autor Wiadomość

Post Benq DC-C740i, Canon A460, Fuji A820, Fuji f20- Co wybrać?
Na początku chciałam przywitać wszystkich użytkowników:) Szukam aparatu więć postanowiłam napisać na tym Forum.
Potrzebuję aparatu do pstrykania fotek na wyjazdach typu góry, morze, często fotografuję znajomych, od czasu do czasu lubię się pobawić aparatem i zrobić jakieś foto makro.(Oczywiście nie wymagam porażających wyników w tej kwestii-większość ww modeli ma 3x)Chciałabym, aby filmy miały dźwięk. Nie mam duzych wymagań ani funduszy. Szukam sprzętu w okolicach 500 zł.
Na razie wypatrzyłam te modele:

-Benq DC-C740i
-Canon A460
-Fuji F20
-Fuji A820
-Samsung S730
na jednym forum foto wyczytałam, że Fuji f20 jest lepszy od A820. Zastanawiam się dlaczego, skoro A820 ma większą matrycę oraz zoom optyczny?
Na dodatek f20 jest droższy. Czy to kwestia optyki, serii? Czy warto dac wiecej za f20? Nie znam się dobrze na tego typu sprzęcie. Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam!

p.s. W zalezności od strony www można uzyskać sprzeczne informacje nt. dźwięku w filmach w modelu Fuji A 820. Jak jest naprawdę?

środa, 29 sierpnia 2007, 10:16

z wymienionych tutaj aparatów znam tylko a460 ma go moj brat właśnie wrócił z urlopu z zakopanego i właśnie oglądałem zdjęcia i są bardzoładne jak na możliwości tego aparatu co innego że cały czas miał ładną pogode swieciło mu słoneczko. tak że do tych pieniążków i do tych celów moge go polecic

środa, 29 sierpnia 2007, 14:14

Dzieki za opinię. Mógłbys pokazac kilka zdjęć z tego aparatu?

środa, 29 sierpnia 2007, 15:46
Post Re: Benq DC-C740i, Canon A460, Fuji A820, Fuji f20- Co wybra
RSP napisał(a):

na jednym forum foto wyczytałam, że Fuji f20 jest lepszy od A820. Zastanawiam się dlaczego, skoro A820 ma większą matrycę oraz zoom optyczny?
Na dodatek f20 jest droższy. Czy to kwestia optyki, serii? Czy warto dac wiecej za f20? Nie znam się dobrze na tego typu sprzęcie. Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam!

Fuji F20 jest wyposażony w matrycę SCCD (fuji A820 ma zwykłą matrycę CCD) dzięki której masz możliwość korzystania z wysokich ISO. Z kompaktów w tej chwili w sumie poleca się fuji F10, F30, F31fd i teraz chyba F40. O ile pamiętam F20 nie zdobył zabardzo uznania bo to trochę okrojona wersja F10. W każdym razie z kompaktów brać tylko Fuji serii F żadne canony, nikony, panasonici i inne tam.

czwartek, 30 sierpnia 2007, 08:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]