Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 04:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 PROBLEM prosze o pomoc! 
Autor Wiadomość
Post PROBLEM prosze o pomoc!
mam mały problem. Wybór między Fujikiem s9600 i Lumixami fz30 i fz50 [czy może jest coś lepszego za podobną cenę?]. Potrzebuje aparatu dobrego pod każdym punktem [oczywiście bez przesady]. Proszę o odpowiedź. :)

czwartek, 25 października 2007, 00:21
Post Re: PROBLEM prosze o pomoc!
Bierz fuji w klasie hybryd najlepszy wybór. W panasonicach nawet na najniższych ISO (przy powiększeniu 100%) zdjęcia wyglądają jak akwarele. A najlepiej brać od razu jakąś najtańszą lustrzankę takie jest moje zdanie.

czwartek, 25 października 2007, 07:22
z chęcią wziełabym lustro, ale mnie nie stać. :( A co ze stabilizacją? bo w panasach podobno nawet długie czasy z ręki są dobre.

czwartek, 25 października 2007, 12:07
W Fuji chyba stabilizacji nie ma-jest tylko elektroniczna,która działa na zasadzie podniesienia czułości,czyli także szumów.
Zastanów się -może jednak lustrzanka.Zobacz ceny lustrzanek:
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/filtr/ ... _0_0_0_0_0

czwartek, 25 października 2007, 12:22
ale obiektywy, lampy itp. itd.
kupowanie?
noszenie tego wszystkiego?
opłaca sie?

czwartek, 25 października 2007, 14:27
Moim zdaniem opłaca się.Jeśli masz zamiar bawić się w fotografa dłużej,robić dużo zdjęć i chcesz jak najlepszej jakości fotek,to taki Fuji lub Panasonic po pewnym czasie przestanie Ci wystarczać.
Najlepiej poszperaj na różnych forach fotograficznych-temat "kompakt czy lustro" przerabiany był wielokrotnie.

czwartek, 25 października 2007, 23:46
noszenie tego wszystkiego?

Niektóre małe lustrzanki są mniejsze od wymienianych przez Ciebie hybryd także aż tak się nie nanosisz. A wmawianie wszystkim że ile to wszystko kosztuje lampy obiektywy itd. jest trochę zabawne. 90% użytkowników zostaje przy kitowych zestawach a potem jak ktoś chce to sobie może dokupić co mu odpowiada ale nie jest to przymusem przecież.

piątek, 26 października 2007, 07:44
ale wiecie...
umiem już troche focić, ale lustro to hmm żeby to tak ująć "czarna magia".

piątek, 26 października 2007, 23:39

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć tak: też zastanawiałam się nad cyfrą i w końcu wybrałam najtańsze lustro Canona (300d)- kit oczywiście. I teraz cieszę się, że nie wzięłam kompaktu. Po roku wymieniłam obiektyw, jak tamten przestał wystarczać (i jak zarobiłam na niego:P) a teraz się zastanawiam nad lampą. Kupuj lustro, bo się nie zawiedziesz.

niedziela, 4 listopada 2007, 02:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]