Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 09:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Sony H7 vs. Canon S5 ? 
Autor Wiadomość

Post Sony H7 vs. Canon S5 ?
Witam,
jestem tu nowy i stoję właśnie przed wyborem aparatu. Byłem zdecydowany na Sony H7, ale w fotojokerze sprzedawca pokazał mi niewiele droższego Canona S5...

MOze zaczne od tego do czego potrzebuje aparat. Jestem amatorem, nie mogę poświęcić zbyt wiele czasu na studiowanie fotografii, ale chciałbym miec możliwość odejścia po jakimś czasie od automatu i poeksperymentowania z ustawieniami ręcznymi. Oczywiście w dużej mierze dokumentowanie wyjazdów wakacyjnych ;) nic co miałoby związek z profesjonalną fotografią.
Za Canonem przemawia tanai eksploatacja (SD, zasilanie) ale czytalem opinie nt jego delikatnej optyki (stabilizacja ktora nie podlega gwarancji)
SOny to niestety egzotyczna karta pamieci i drogi dodatkowy akumulator.
Podobno Canon oferuje lepszą optykę niż SOny (zawsze myslałem za Carl Zeiss to gwarancja jakości)
Będę wdzięczny jeśli któyś z doświadczonych kolegów pomoże mi z tym wyborem (oczywiście nie ograniczam sie do tych dwóch modeli)
pozdrawiam

niedziela, 27 stycznia 2008, 20:21
Nie wiem co oferuje Canon,ale skoro jest droższy to zapewne jakośc zdjęc ma lepszą.Najlepiej sam zobacz zdjęcia z Sony H7 http://pl.pixel-peeper.com/digicams/?camera=623 -pod każdym zdjęciem jest odnośnik do fotki w pełnym rozmiarze i najlepiej właśnie takie oglądaj.
Jeśli chcesz aparat o podobnych rozmiarach do Sony H7,ale o dużo lepszej jakości zdjęc to poszukaj w sklepach Fuji Finepix 6500fd - bardzo chwalony sprzęt.Jedyny minus to brak stabilizacji optycznej.

poniedziałek, 28 stycznia 2008, 13:52
Post Re: Sony H7 vs. Canon S5 ?
slawekj74 - o Sony zapomnij. Ten Fuji o o ktorym wspominal johny1974 jest dobry tyle ze nie jest juz produkowany wiec z dostepnoscia moze byc ciezko.

Wez pod uwage dwa modele Panasonica - Lumix FZ8 i drozszy FZ18. Za FZ18 przemawia szerszy zakres ogniskowych (28-504mm, zoom x18) za to FZ8 jest duzo tanszy (obiektyw 36-432, wiec zoom x12 - tak jak Canon S5IS). Inna roznica to matryca - fz8 ma 7mpx, a fz18 8mpx. Czyli i tak za duzo jak na sensor 1/2.5 cala ;)

sobota, 23 lutego 2008, 22:44
A czy w FZ18 zrobili coś z szumami? Miałem okazję porównać FZ50 do DSC H9 (wlasnie sprzedaje, ale nie dlatego ze niezadwolony jestem tylko dlatego że kupiłem lustrzankę a dla żony Sony za duży) i panasonic w tyle daleko został ;-)

sobota, 23 lutego 2008, 23:42
Kazda matryca 1/2.5 ktora ma 8mpx szumi - nie wazne czy to Canon, Panas czy Sony. Kwestia co z tym robi oprogramowanie aparatu. W H7/H9 szumu nie widac bo ma tak mocne odszumianie ze czasem nawet ISO80 czy ISO100 jest mydlane.
IMO lepiej miec troche szumu (niz mydla) ktory moge wrzucic do np. Neat Image czy Noiseware i mam kontrole na efektem koncowym. Mozna tez robic fotki w RAW... o przepraszam, w H7/H9 nie mozna ;)
Optyka przemawia za FZ8/FZ18 (nie mowie o FZ50 bo to inna klasa) - ten poziom abberracji chromatycznych czy dysorsji jaki prezentuje H7/H9 jest obcy posiadaczom FZtek.
Co jesli posiadacz Sony zlapie fotobakcyla i zachce sprawic sobie jakis filtr - chcocby polar czy szara polowka (oba bardzo przydatne)? Bedzie musial wysuplac ciezka mamone na filtry Sony 74mm lub kupic redukcje 74<->77mm i drogie firtry 77mm. Do FZ8/FZ18 pasuja filtry 52mm - latwo dostepne, tanie, duzy wybor. (Dla porownania, ceny z allegro - sensowny polar, Hoya HMC: 52mm - 130zł, 77mm - 290zł, polar Sony 74mm - nie ma - w sklepie 359zł)
Innymi slowy: aparat to duuuuuuuzo wiecej niz matryca i poziom szumow :)

niedziela, 24 lutego 2008, 13:23
Nie na darmo się lumiks nazywasz ;-). Ale co do filtrów sony i ich cen - masz rację, są one chore. Jednak kompakt to kompakt i uważam, że jeżeli ktoś połknie bakcyla prędzej czy później kupuje lustrzankę. Poza tym fz50 ma nie 1/2.5 ale 1/1.8". Poza tym nie napisałeś nic o monitorze fzetki, który wygląda jak pół pudełka zapałek i trzeba sporo samozaparcia, żeby coś na nim zobaczyć ;-). Masz rację, że fz lepiej sobie radzi z aberracją, ale za to ma problem z głębią ostrości, oraz z wyrazistością zdjęć w wyższych wartościach przysłony.

Natomiast fragment z mydłem spodobał mi się - umiejętność przekucia słabości w zaletę masz opanowaną :). Niestety przy iso większym niz 400 niestety nie da się patrzeć na zdjęcia wykoanane fzką :(.

Ogólnie drogi lumiksie, nie chciałbym, żebyś mnie źle zrozumiał - fz50 podoba mi się i ma fajne możliwości (sam zresztą chciałem go kupić zamiast DSC), jednak ma cenę za wysoką jak na kompakt usiłujący udawać lustrzankę ;-), no i te szumy :/. Nie bierz moich postów osobiście, nie od dziś wiadomo, że każda pliszka swój ogonek chwali :).

niedziela, 24 lutego 2008, 17:30
no widzisz... ksywke mam lumiks a nie foce Lumixem :D

Nie do konca jest tak ze jak ktos polubi fotografowanie to kupuje lustro - to dalej jest spory wydatek dla wielu osob, mimo spadajacych cen. Do tego dochodza obiektywy - jak ktos sie przyzwyczail do duzego zoomu to nie chce z tego rezygnowac... Dlatego wspomnialem wczesniej o FZ8 - w cenie mniej niz 800zł to sprzecik, ktory mimo wielu ograniczen, moze dac sporo frajdy.

Pisalem o matrycy 1/2.5 bo taka jest w H7/H9 i S5IS ktore rozwaza(ł) slawekj74 i taka posiada FZ8/FZ18. Monitor w aparcie nie sluzy do ogladania zdjec - od tego jest monitor komputera czy laptop. Na tym eranie mozesz co najwyzej sprawdzic czy czegos nie przyciales za bardzo... Mialem dlugi czas aparat z LCD 1.8 cala (fz50 ma 2 cale a fz8/fz18 2.5 cala) i nie widzialem problemow - jak chcialem sprawdzic ostrosc to 2 klikniecia i mialem zoom zrobionej fotki na ktorym moglem to okreslic. Jak chcesz w panasie sprawdzic naswietlenie zdjecia to odpalasz live histogram i przed zrobieniem zdjecia wiesz czy jest za duzo czy za malo swiatla.

Co do mydla - taka jest prawda ze latwiej wyciagnac detal ze zdjecia zaszumionego niz rozmydlonego. Zdecydowana wiekszosc posiadaczy FZ8/18/50 ktorych znam uzywaja RAW do zdjec z wiekszym ISO i jakos sobie radza. Reszta zamiast podnosic czulosc matrycy uzywa statywu ;) Sam mam pare fajnych zdjec nocnych, zrobionych pozyczonym FZ5, z ISO80.

FZ50 nie udaje lustrzanki, ale - tu pelna zgoda - jest za drogi jak na to co oferuje, mimo ze oferuje sporo. Powiem dokladniej - oferuje o jakies 2mpx za duzo ;)

BTW. wytlumacz mi na czym polegaja problemy fz50 z glebia ostrosci bo tego nie czaje :)

niedziela, 24 lutego 2008, 20:47
Ale z tego co widze wszystkim panasoniki polecasz ;-).
Co do głębi ostrości, przyznaję sie bez bicia że to nie moja opinia (za mało miałem w rękach fz50, żeby na to zwrócić uwagę), ale informacje które znalazłem kiedy rozważałem zakup fz50. Poniżej cytat z jednego ze znalezionych w necie testów:
"Konstrukcja zastosowanego w nowym Lumiksie obiektywu w czasie wykonywania zdjęć tablicy rozdzielczości trochę nas zaskoczyła. Okazało się, że najlepszą rozdzielczość i ostrość uzyskuje się przy maksymalnych otworach przysłony. Z reguły obiektywy projektuje się tak, aby najlepszą jakość optyczną uzyskiwały przy średnich liczbach przysłony, daje to wtedy możliwość wykorzystania większej głębi ostrości"

Tak sobie myślę, że jeżeli ktoś kupuje kompakt i jeżeli wszystkie zdjęcia jakie zrobi są jakieś... zaszumione ;-), to może się zniechęcić. Może oczywiście dokupić statyw, albo męczyć rawy, ale chyba nie oto w kompaktach chodzi ;-).

niedziela, 24 lutego 2008, 21:20

A ja tak ogólnie dodam, że lustrzanka wcale nie musi być najlepszym rozwiązaniem. Kupując lustrzankę można połknąć bakcyla lub się zrazić do fotografowania, bo jednak lustzranka wymaga jakichś tam umiejętności. Do rozbudzenia pasji jakaś zaawansowana hybryda jest lepsza.
PS. Ja jestem tego klinicznym przypadkiem 8)

niedziela, 24 lutego 2008, 21:45
Masz absolutna rację Sam - ja lustrzankę (pierwszą w zyciu) mam od mniej wiecej miesiaca :)

niedziela, 24 lutego 2008, 22:55
miq - test z fotopolis :) Zdjecia mowia za siebie, ale jak czesto fotografujesz plansze testowe? ;) W normalnym foceniu tego az tak bardzo nie widac, tym bardziej ze nikt normalnie nie oglada 10mpx fotek na monitorze w skali 1:1 :D Na papierze tego tez nie zobaczysz. Co do polecania panasow - polecam to co wg mnie ma najlepszy stosunek cena/mozliwosci. Nie zawsze jest to Lumix, nigdy nie jest to FZ50 (za drogi).

SamP - masz 100% racji. Czlowiek kupi sobie lustro bo uwaza ze aparat sam zrobi swietne fotki a pozniej martwi sie czemu nie jest ostro bo nie wie jak glebia ostrosci manipulowac ;)

poniedziałek, 25 lutego 2008, 00:03

I właśnie tego się obawiam, że na wszelkie bolączki ostatecznie serwowana jest lustrzanka:)

poniedziałek, 25 lutego 2008, 00:19
Lumiks tak jest:). Z wiadomych względów nie mogłem przytoczyć źródła, ale sądzę, że google pamięta wszystko :).

Ja z tańszych sprzętów polecam powershoty - zamęczyłem jednego na śmierć, kilkoma się posługiwałem, i mimo że zdaje się, ze z aberracją miały spore problemy, byłem z nich bardzo zadwolony i kilka tysięcy fotek udało się nimi zrobić :).

poniedziałek, 25 lutego 2008, 00:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]