Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 08:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Coś do MACRO... 
Autor Wiadomość

Post Coś do MACRO...
Witam. Chciałbym trochę popróbować swoich sił w macro, ale nie wiem od czego zacząć. Mam obiektyw Canon 50mm f/2.5, ale nie daje on efektów na które liczyłem. Przede wszystkim zależy mi na jak największym powiększeniu. Zastanawiałem się nad makrokonwerterem Raynox DCR-250, ale nic więcej na jego temat nie wiem. Może lepszym rozwiązaniem byłby któryś z ruskich obiektywów M42 + przejściówka? Proszę o opinie tych, którzy mają jakieś doświadczenia z macro.

wtorek, 12 lutego 2008, 19:14
Post Re: Coś do MACRO...
Witam
Jeśli chodzi o tego Raynoxa to jest to bardzo fajny i sprytny wynalazek.Posiada wyjątkowy sposób mocowania Snap-On,dzięki czemu zamocowanie go na obiektywie (w miejscu mocowania filtrów) zajmuje dosłownie sekundę.Podobnie jest ze zdejmowaniem-również błyskawicznie.Kolejna zaleta to możliwość mocowania na różnych obiektywach,które średnicę gwintu pod filtr mają w rozmiarze od 52 do 67mm,czyli z większością dostępnych na rynku.
Co do powiększenia z takiego Raynoxa,to zależy na jaki obiektyw jest założony.Największe powiększenie uzyskuje się przy obiektywach tele.Ale gdyby było za małe,to z tego co pamiętam Raynox posiada konwertery z jeszcze większym powiększeniem.
Możesz też spróbować odwrotnego mocowania,czyli obiektyw mocowany do korpusu odwrotnie.Tylko potrzebny będzie adapter odwrotnego mocowania i oczywiście obiektyw,np. jakiś stary z mocowaniem m42.Sam próbowałem tego sposobu z obiektywem Sony 18-70,a efekty jakie uzyskałem możesz zobaczyć tutaj http://onephoto.net/info.php3?id=461746 i tutaj http://onephoto.net/info.php3?id=457312.

środa, 13 lutego 2008, 00:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]