Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 06:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Mały kompakt dla rodziny 
Autor Wiadomość

Post Mały kompakt dla rodziny
Witam,

od paru dni przyglądam się dość uważnie małym kompaktom (cena najlepiej ok 600 zł), gdyż planuje zakup aparatu tego typu jako prezent dla rodziny. Wiem, że aparat, który spokojnie można schować do kieszeni spodni nie może konkurować z "czymś większym" pod względem jakości zdjęć. Proszę tylko o radę, który z małych kompaktów robi fotki możliwie najlepszej jakości - chodzi mi głównie o zdjęcia pamiątkowe - wakacje, imprezy rodzinne (fotografowanie ludzi, różne oświetlenie, ruch). Aparat powinien mieć matrycę ok 6-7 Mp (podejrzewam, że to i tak za dużo), mile widziana mechaniczna stabilizacja, dobry tryb auto, stosunkowo duże możliwości ustawień manualnych (z czasem na pewno się przydadzą). Poza tym powinna go cechować solidna konstrukcja - chciałbym, aby służył użytkownikom na dłuższy czas.

Moją uwagę przykuły:
- Canon Ixus 70 (następca - 80IS - jak się ma jakość zdjęć do ceny?)

- FujiFilm Z5fd (następca - Z100fd - inny typ matrycy, ale za to stabilizacja - warto dopłacać?)

- Nikon COOLPIX S500 (przemawia za nim stabilizacja mechaniczna za dobrą cenę i metalowa obudowa)

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź popartą argumentami. Mile widziane wypowiedzi użytkowników wyżej wymienionych modeli lub osób, które je testowały.

czwartek, 21 lutego 2008, 19:27

Post Re: Mały kompakt dla rodziny
A może mały "olbrzym" Ricoha, Caplio R7 pomarańczowy ?
/tylko ten kolor ma najniższą cenę-dziś można go nabyć za mniej niż 730zł + koszty wysyłki/.
Zapoznaj się jeszcze, nim podejmiesz decyzję, z informacjami technicznymi / dostępnymi w necie.
-Zoom optyczny 7,1x i szeroki kąt: 28-200mm, matryca CCD 8 megapikseli-z systemem korekcji wibracji, tryb rozpoznawania twarzy,
tryb makro od 1cm-telemakro od 25cm, czułość ISO do 1600, metalowa obudowa .. i jeszcze więcej.
Pozdrawiam - jasirek.

czwartek, 21 lutego 2008, 21:25
Spróbuj tu poszukać:
http://www.swiatobrazu.pl/index.php?w=displaycategory&category=55

Z małych kompaktów bardzo chwaliłem sobie powershoty.

piątek, 22 lutego 2008, 00:00
Jesli ma byc maly to polece kieszonkowego Lumix`a FX10 - ok. 450zł + wysylka: 6mpx, 35 - 105 mm, optyczna stabilizacja obrazu. Tyle ze bez trybow manualnych - podobnie jak Ixus 70 czy COOLPIX S500 ktore wymieniles. No chyba ze za manuala bierzesz mozliwosc wyboru programu tematycznego ;)

Co do FujiFilm Z5fd - nie wiem czy ma manuala (nie przypuszczam), ma najciemniejszy obiektyw (min f3.5), karty xD sa drozsze niz SD... No i najmniej przypomina aparat ;)

sobota, 23 lutego 2008, 21:50

Witam ponownie,

na wstępie chciałbym podziękować za wszelkie rady - jestem coraz bliżej zakupu. Odrzucam fuji (ciemny obiektyw, karty xD, kłopotliwy serwis) i nikony (niestety małe kompakty stosunkowo kiepsko wypadły w testach globalnych, "średnie" sample dla tańszych modeli). Najprawdopodobniej wybiorę Lumiksa FX10 (świetne parametry techniczne za naprawdę niską cenę, wysokiej klasy obiektyw, stabilizacja optyczna itp...). Zastanawiam się jeszcze nad Canonem Ixusem 70 - chyba ma większe możliwości ustawiam manualnych (ponoć całkiem spore jak na małpkę) - jedyna wada w moich oczach to brak stabilizacji (wiem, że da się bez niej żyć, lecz uparcie próbuje znaleźć "złoty środek" w cenie ok 600zł). Oglądałem sample (chyba aż za dużo :) ) i mam mętlik w głowie. Co waszym zdaniem wygrywa pod względem jakości zdjęć? Może, ktoś testował kiedyś te modele? Który wygrywa przy dobrym świetle? Który lepiej radzi sobie z ruchem (dzieci, zwierzęta)? Jeśli obydwa wskazane przeze mnie aparaty odpadają w waszych oczach - co powiecie o innych lumiksach (FX33) i canonach (podejrzewam, że Ixusy Is wygrywają w swojej klasie - tylko ta cena:/ chyba liczenie na jakąś szaloną promocję do 700zł mija się z celem :) ) . Proszę o szybką odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

wtorek, 26 lutego 2008, 00:07
Wybor nie jest latwy - w pewnym brytyjskim serwisie foto Ixus 70 dostal 84pkt a Lumix FX10 83pkt - tak wiec wybor to glownie kwestia ceny tych aparatow :)

Co do FX33 - jego niezaprzeczalna zaleta to ogniskowa 28mm (a nie 35mm jak w FX10 czy Ixusie). Kosztuje jednak 200-250zł wiecej niz FX10 - ja, mimo wszytsko, bym nie doplacil.

Z ruchem najlepiej radzi sobie krotki czas naswietlania, czyli program sport w kompaktach ;)

wtorek, 26 lutego 2008, 00:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]