Teraz jest wtorek, 13 listopada 2018, 09:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Minolta e223 Vs Sony DSC P32 
Autor Wiadomość

Post Minolta e223 Vs Sony DSC P32
Witam :D
Streszcze się krótko i na temat :P Co mam brać, czy minolte e223 czy raczej Sony P32 !!!??? Dysponuje kwota do 700zł... I w sumie ona te aparaty moge miec wlasnie po takich cenach :o
Co brac???

I jeszcze jedno pytanie. Mam teraz Samsunga digimax`a 201 - 2.0Mln Pix :lol: Czy Minolta E223 jest o wiele lepsza?? Bo chcem sie przesiasc z Digimaxa 201 wlasnie albo na minolte albo na soniaka P32 ,,, Nie jestem fachowcem w tych sprawach, mimo ze wiem ze zapewne nie ma co rownac Digimaxa 201 do minolty e223, no ale pytam z ciekawosci po z tego co czytalem to minolta E223 cieszy sie dobra opinia...

POZDRAWIAM CZAREK

niedziela, 1 lutego 2004, 19:47

Nie wiem, na ile sensowna jest wymiana aparatu, choć na lepszy, ale nie jakoś bardzo drastycznie. Czy nie lepiej trochę dozbierać i kupić już przyzwoitą trzymegapikselówkę (zwłaszcza, że bardzo tanieją). Jeśli jednak już wymieniać, to ja z tych dwóch do zastosowań "domowych" wybrałbym E223, ze względu na zooma i zdecydowanie tańsze karty pamięci.

poniedziałek, 2 lutego 2004, 22:13

Mam jeszcze dwa pytania, jezeli znajdziesz czas to prosze o odpowiedz...:

1. Czy Minolta E223 robi lepsze zdiecia(chodzi mi o jakosc...) Bo Samsung Digimax 201 2,0Mln Pix przy sztucznym swietle jest nie bardzo :? I pozatym "redukcja czerwonych oczu" wogole w nim nie dziala :lol: I to strasznie mnie denerwuje :D Tomku prosze napisz czy ta minolta e223 nie ma z tym problemow :P

2. Czy minolta e223 nadaje sie tylko do zastosowan domowych??? Mi chodzi o aparat na imprezzzki, wakacje(czyli w sumie, duzo zdiec na powietrzu, typu: nad morzem...) :D
Tym samsungiem robilem zdiecia w Grecji to sredno wyszly... :D Tak samo z robieniem odbitek u fotografa, z samsunga przy 10xna13x sa niebardzo :x , czy minolta bez problemu pocisnie jak wczesniej czytalem 10x15 i to z ladna jakoscia?????? :wink:

I jeszcze TOmku napisz mi co moge z tych 3megapixelowek :?: Bo jednak dochodze do wniosku ze warto pozbierac ... Co polecisz do moich zastosowan, typu: imprezzki, wakacje itp... No i zeby odbitki byly w miare pozadne :lol: I ile mam zbierac, bo na razie mam 700zl... Ja typuje canona A300, co ty na to????

Prosze TOmku odpowiedz na te moja pytanka, Z gory DZIEKIIII!!!!!!!!!!!

wtorek, 3 lutego 2004, 07:32
Moderator

No, gdybyś zbierał w miarę szybko, to ja bym polecał CANONA A70. Bardzo kompaktowy model, mały z dobrą jakością obrazu etc. Także Minolta E323, Minolta F200 albo nawet Minolta S414 - 4 Mpix, 4 x zoom optyczny. Na Allegro cena ostatniego to 1150 zł :)

Powyższe aparaty nie powinny mieć problemów ze zdjęciami, o których wspominasz.

Zależt do jakiej kwoty chcesz zbierać, ale myślę, że wstrzymanie się z wymianą może być dobrym wyjściem.

Pozdrawiam.

wtorek, 3 lutego 2004, 11:59

Raczej nie ma szans bym dozbieral do 1100 zl :cry:

A Canon a300 nie bylby dobry??? Czy minolta E223 zupelnie nie nadaje sie do zdiec??? CHcem pstrykac fotki na impreskach, wakacjach... Czy e223 nie zadowoli mojej amatorskiej fotografii ??

Bo moge dobrze sprzedac swego samsunga Digimaxa 201, i chcem ta minolte, no ale ciagle jestem w kropce... W sumie tylko bym dolozyl 150zł do tego interesu, czy sie oplaca???

wtorek, 3 lutego 2004, 14:52

Do 18 musze dac odpowiedz dla kolesia czy biore Minolte E223, czy nie...

TomekK, prosze napisz jakie jest twoje ostateczne zdanie, czy wymieniac Digimaxa201 na E223 ???? Bo jednak na razie nie ma szans bym dozbieral na cos lepszego... A w tym wypadku musze dolozyc 150zl aby miec E223, czy sie oplaca???

Czy jakos zdiec z E223 jest chociaz zdeka lepsza niz z digimaxa ??? Ja osobiscie sadze ze napewno jest roznica, no nawet ten zoom optyczny... Czy w E223 nie ma problemu z redukjca czerwonych oczu???? I czy odbitki 10x15 wychodza nawet nawet, bo jak pisalem wczesniej z samsunga wychodza raczej kiepsko :P

Prosze odpiszcie szybko, bo niewiem co robic...

A cos lepszego i tak kupie na czasie, wiec narazie mi chodzi tylko o ta wymiane, BRAC???

POZDRAWIAM CZAREK

wtorek, 3 lutego 2004, 15:48
Moderator

Jeśli tak niewiele masz dołożyć, to ja bym wymieniał, bo normalnie różnica w wartości jest większa.

W E223 nie powinieneś mieć problemu z odbitkami. Sądzę, że ma lepszą optykę niż ten Digimax i w ogóle jest bardziej zaawansowana technicznie. No i ma zoom optyczny, co jest ogromnym plusem.

Wymień :)

Poza tym, czy Samsung to firma z natury zajmująca się fotografią? Widziałeś np. monitory Minolty? Każda firma jest dobra w swoim segmencie i tutaj raczej lepsza będzie Minolta.

wtorek, 3 lutego 2004, 16:13

Dzieki wielkie za porade !!! Te forum jest naprawde SUUPERR !!!

Jednak biore ta Minolte :lol: Dam znac jakie beda moje pierwsze wrazenia :D

Mysle, ze kiedys kupie cos lepszego, jak tomekk wczesniej pisal, ze zawsze mozna sprzedac sprzet, dolozyc i kupic cos innego.... Narazie Minolta E223 musi mi wystarczyc :P

Pozdrawiam Czarek

wtorek, 3 lutego 2004, 17:21

Chociaż to tuż nie ma znaczenia, uściślę: zastosowania "domowe" to dla mnie zastosowania amatorskie, typu właśnie coś w domu, coś na imprezce, coś na wakacjach. Aparaty typu Minolta E223 czy Canon A300, a także te trochę wyżej typu Minolta E323 czy Oly C-350 bardzo dobrze radzą sobie w takich zastosowaniach. A za 150zł na pewno opłaca się zamienić Samsunga na Minoltę (zwłaszcza, że potem ją będzie łatwiej zamienić na coś lepszego).

wtorek, 3 lutego 2004, 18:38
Moderator

Dokładnie. Tym bardziej, jeśli kupisz teraz w dobrej cenie, to później możesz odsprzedać nawet drożej - ja tak zrobiłem z moją MINOLTĄ 505si :)

Daj znać szybko, gdy będziesz miał i opisz wrażenia.

Pozdrawiam.

wtorek, 3 lutego 2004, 18:43

Jeszcze raz dzieki wielkie... Minolta wyslana:)) :lol:

Mam nadzieje ze jutro/pojutrze do mnie dotrze, oczywiscie od razu podziele sie moim wrazeniem... Mam nadzieje ze wiele bedzie + na strone MINOLTy

Oby tylko redukcja czerwonych oczu nie zawiodla:))) Bo Samsung w tym mnie pograzyl :lol: NO, zobaczymy 8)

Na tym forum naprawde dowiedzialem sie wiele, i dzieki niemu mysle ze kupuje E223, bo pewnie kupilbym byle co aby mialo sporo "pixeli" :lol:

Pozdrawiam Czarek

wtorek, 3 lutego 2004, 20:57

No doszla minolta E223 !!! Ehh, zaluje zakupu... TEn aparacik ma slabsza jakosc zdiec niz digimax201, i to naprawde nie troche :cry:

Zdiecia wychodza jak za mgla, nie bardzo dokladne :oops:

Czy moze cos zle robie???

O i strasznie "wolny" jest ten aparat, chcem go sprzedac... Jest nowy, gwarancja ok 29 stycznia, rozpakowalem w celu sprawdzenia, ile moge za niego brac??? 700zl moge???

Zdecydowalem sie sprzedac i nazbierac na cos lepszego...

Odpiszcie...

POZDRAWIAM CZAREK

czwartek, 5 lutego 2004, 18:55
Moderator

Hej! Nie panikuj. Wątpię, aby to była sprawa samego modelu, czyli że E223 jest kiepska w ogóle. Jeśli już to prędzej coś jest nie tak z aparatem, albo To źle wykonujesz fotki. Przeczytaj najpierw instrukcję koniecznie! Ale mógłbyś też wrzucić gdzieś na internet zdjęcia i dać nam linki. Łatwiej byłoby ocenić, co się dzieje.

czwartek, 5 lutego 2004, 20:53

Pokaż przykłady - może masz wadliwy egzemplarz ("okazyjna" wymiana). Robiłem zdjęcia kilkoma Minoltami E223 i nie było mowy o "zamgleniu" czy czymś takim.

czwartek, 5 lutego 2004, 23:28

WIec daje wam linki do przykladow zdiec z obydwu aparatow :lol:

Moze i zamglenia opanowalem, ale jestem pewny ze wyrazniejsze zdiecia byly z Digimaxa201, nawet jak nie to mi sie bardziej podobaly... POzatym aparat digimax jest mniej prodozerny, szybszy w obsludze :P Jednym slowem nie bardzo mi ta minolta podchodzi...

Wiec jak mowilem, Digimax jest napewno slabszym aparatem(moze bo nie ma tego zooma), ale co do fotek to napewno nie sa gorsze, a dla mnie nawet lepsze ,,,

Ocencie i dajcie mi tu swoje opinie :lol:

PS: Moze liczylem ze w jakosci zdiec dostane nie wiadomo co, w sumie zamienilem aparat z 2Pix na 2pix, wiec moze stad ta moja opinia bo taka jakoscia sie juz przejadlem :wink:

Co mi proponujecie, czy wyjsciem jest ja sprzedac :?: NO ale co mam kupic jak za 700zl :?: W sumie dozbieralbym te 200, czyli 900zl, co brac :?:

Szczerze chodzi mi o niezla jakosc zdiec, no chociazby przy odbitkach, czy Canon a300 jest spoko??? Bije w jakosci ta minolte o wiele???

Oto linki:
Minolta - http://paput25.fm.interia.pl/fotki/minoltaE223.JPG

Digimax201 - http://www.calithugg.friko.pl/foty/samsung201.JPG

PS: Zobaczcie fotki, ocencie, poradzcie :wink: Jak juz to na jaki aparat mam zmieniac ta E223??? A300 jes dobrym rozwiazaniem??? Mogę wydac 900zl max, moze akurat cos kupilbym w miare rozsadnego... :lol:

Nie macie moze kupca na moja E223??

Opanowałem funkcje E223, czyli te bajery z ostrością itp., i zdiecie które dalem do ocenienia było robione jak należy, i jak jest OK.>???

POZDRO. CZarek

sobota, 7 lutego 2004, 16:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona