Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 23:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Olympus E410 czy Sony A200 ? 
Autor Wiadomość

Post Olympus E410 czy Sony A200 ?
Co wybrać Olympus E410 14-42 czy Sony A200 DT 18-70mm ?
Jestem amatorem ale nie z tych co kompletnie nie wiedzą o co chodzi....a tzw. kumatym więc nie polecajcie mi czegos tańszego i lepszego na poczatek :]
Poprostu musze wybrać albo jeden albo drugi.
dzieki za pomoc

czwartek, 28 sierpnia 2008, 21:46

Post Re: Olympus E410 czy Sony A200 ?
Ja bym bral A200
Sa tacy co lubia format 4:3 a inni nie, startujesz z najnizej polki lustrzanek, idac ta droga wkoncu ("prawdopodobnie") zechcesz czegos wiecej, zaczna sie prace zlecone, śluby, imprezy rodzinne, jakies foty do reklam, iu nadejdzie czas na zmiane. Nauczysz sie kadrowac zdjecia w formacie 3:2 wowczas nie bedziesz mial problemu aby przesiac sie na jakikolwiek inny sprzet nie nazywajacy sie Panasonic lub Olympus a jak wiadomo te sprzety nie wykorzystywane sa np w reporterce.
Oczywiscie za chwile jacek2004 sie wtraci ze system olka jest najlepszy. Niema najlepszego systemu, sa tylko kompromisy cos za cos. Olek to linia prostya od E-410 (dla przykladu) do E3 moze w przyszlosci E5 ale to zawsze bedzie matryca mocno szumiaca, w niektorych wypadkach jest to niedopuszczalne. Sony zarabia bardzo duzo pieniedzy stac ja na rozwijanie matryc, tak wiec ich matryce mozesz i masz w wielu aparatach np sony, nikon.
Canon ma swojego cmosa, sony rowniez ktory jest lepszy nie wiadomo. Zaden z moich znajomych nie wybral Olympusa, chodz startowali z UZ Olka, wszyscy ktorzy poszli droga fotografi osiedli na Nikonach, badz soniakach - dlaczego oto trzeba by ich zapytac...

piątek, 29 sierpnia 2008, 10:17
rash napisał(a):
Olek to linia prostya od E-410 (dla przykladu) do E3 moze w przyszlosci E5 ale to zawsze bedzie matryca mocno szumiaca, w niektorych wypadkach jest to niedopuszczalne. Sony zarabia bardzo duzo pieniedzy stac ja na rozwijanie matryc, tak wiec ich matryce mozesz i masz w wielu aparatach np sony, nikon.
Canon ma swojego cmosa, sony rowniez ktory jest lepszy nie wiadomo. Zaden z moich znajomych nie wybral Olympusa, chodz startowali z UZ Olka, wszyscy ktorzy poszli droga fotografi osiedli na Nikonach, badz soniakach - dlaczego oto trzeba by ich zapytac...

Akurat pisząc o szumach to między Sony a Olkiem uważam że Olek jest lepszy: w Sony A100, A200 szumy potężne w A300, A350 na wyższych ISO akwarele nie nadające się do niczego. Olek jest znany ze swoich szkiełek Zuiko ma ich niedużo ale pokrywają cały zakres i profesjonalne (uszczelnione, jasne) można kupić w cenach około 1000zł. Do Sony jest dużo starych szkieł Minolty a nowe CZ są droższe niż we wszystkich systemach (odpowiedniki). Jeżeli kolega wybiera między zestawami kitowymi to szkła Olka w kicie są duuużo lepsze, kit Sony (18-70) można przyrównać jedynie do niechlubnego Canona 18-55. Główną wadą u olympusa jest nieco mniejsza rozpiętość tonalna niż u konkurencji tu Sony A200 z racji że ma matryce CCD jest dużo lepszy. A ogólnie to E410 i A200 to dwa zupełnie inne aparaty z samej budowy jeden malutki, lekki, kompaktowy z ZD25 (naleśniekiem) mieszczący się w kieszeni kurtki ale bez gripa drugi większy z pewnym chwytem bardziej plastikowy (IMHO) itd. Radzę sobie przed kupnem oba wziąc do ręki i sprawdzić jak pasują. Olek E410 to idealne maleństwo na różne wycieczki gdzie nie myśli się żeby ze sobą wszędzie brać oddzielną torbę czy plecak na aparat.

sobota, 30 sierpnia 2008, 15:06

rash, jeśli chodzi o format fotek, to odrób małe zadanie domowe, i sprawdź jakich proporcji używali znani i uznani malarze. A oni nie byli krępowani jakimikolwiek proporcjami 2:3 czy 3:4, oni brali płutno i malowali w takich proporcjach, aby pasowały im do kompozycji.

wtorek, 2 września 2008, 13:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]