Teraz jest wtorek, 19 lutego 2019, 00:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 6 modeli do wyboru (dla taty) :) 
Autor Wiadomość

Post Re: 6 modeli do wyboru (dla taty) :)
No tak, ale jednak stwierdziłem ze wygoda hybrydy/kompaktu zdecydowanie wygrywa z obiektywami lustrzanki które jednak trzeba nosić i zmieniać (a kozica górska nam ucieka :D )
Teraz w MediaMarkt jest Fuji 8100 za 799zl i sie nad nią bardzo poważnie zastanawiam. Chcialem tez Panasonic'a (FZ-28) ale wszyscy narzekają ze ta marka szumi. Z drugie strony wszystkie kompakty/hybrydy szumią i nie ma sie chyba tym za bardzo co przejmować.

A tak poza tym to stwierdzam że im wiecej forów sie przegląda tym wiecej sprzecznych informacji sie dostaje :) I jednoznacznej odpowiedzi na moje poszukiwania chyba nigdy nie znajde :)
Ale dziekuje wszystkim którzy pomagali mi szukać... na cos sie w koncu kiedys zdecyduje :D

niedziela, 28 września 2008, 18:44

thenew napisał(a):
No tak, ale jednak stwierdziłem ze wygoda hybrydy/kompaktu zdecydowanie wygrywa z obiektywami lustrzanki które jednak trzeba nosić i zmieniać (a kozica górska nam ucieka :D )

Albo wygoda, albo jakość zdięcia, na jakiś priorytet trzeba się zdecydować.
thenew napisał(a):
A tak poza tym to stwierdzam że im wiecej forów sie przegląda tym wiecej sprzecznych informacji sie dostaje :) I jednoznacznej odpowiedzi na moje poszukiwania chyba nigdy nie znajde :)

Bo każdy pisze o temacie w sposób subiektywny. Ja preferuję jakość zdięć i jakość tego co trzymam w rękach, więc mam to co mam. Inny preferuje coś innego, więc i doradza coś innego.

poniedziałek, 29 września 2008, 09:45

jacek2004 napisał(a):
Albo wygoda, albo jakość zdięcia, na jakiś priorytet trzeba się zdecydować.

No tak, ale ja w tym przypadku wybieram wygode :)
jacek2004 napisał(a):
Bo każdy pisze o temacie w sposób subiektywny. Ja preferuję jakość zdięć i jakość tego co trzymam w rękach, więc mam to co mam. Inny preferuje coś innego, więc i doradza coś innego.

No właśnie i tu jest ten problem. Każdy na cos innego patrzy a laik taki jak ja juz nie wie na co patrzeć zeby sie cieszyc ostrymi i wyraźnymi zdjęciami na odbitkach 10x15 z wakacji wigilii, czy imprezy ze znajomymi :)

Dzisiaj teściu kupił Apartat Canon SX100 IS i powiem, że całkiem przyzwoite zdjecia robi, choc nie daje sobie rady z czerwonymi oczami (ale to zawsze mozna wyciac w PS :D ) no i cena była fajna. 550zl w MediaMarkt.

I tak sie teraz zastanawiam czy ten Canon oprócz większego zooma rózni sie bardzo od Fuji 8100 czy Panasonic FZ-28??

środa, 1 października 2008, 23:19

thenew napisał(a):
I tak sie teraz zastanawiam czy ten Canon oprócz większego zooma rózni sie bardzo od Fuji 8100 czy Panasonic FZ-28??
Nie różni się, bo wszystkimi można zrobić zdięcia, a na ich jakość największy wpływ ma ten co trzyma aparat w rękach. Ot cała prawda.

czwartek, 2 października 2008, 08:35

No i sie wszystko wyjaśniło :D
"Zwycięzca" został wybrany :P Canon PowerShot SX100 IS!!!
Stosunek ceny do jakości przebił wielu :) W ostatniej chwili spotkałem parę niepochlebnych opinii o jakości zdjęć w Fuji S8100 i stwierdziłem że za taką cenę to aparat powinien mieć trochę lepsze wyniki :)
Zrobiłem na razie kilka zdjęć i jestem pod wrażeniem, że takie małe pudełeczko tyle potrafi :D
Zoom całkiem przyzwoity i przy zbliżeniu było mi widać wszystkie włoski których w lustrze nie widzę :P ostrość jest bardzo dobra. Kolory wydają sie takie jak w rzeczywistości. Można więc podsumować ze nie liczy sie rozmiar, ale to co ma w środku i to jak kończy... na papierze :D

A wszystkich pozycji jeszcze sie nauczę :D (tych na pokrętełku oczywiście :P )

Dziękuje wszystkim za to, że cierpliwie wysłuchali uwag, próśb i narzekań takiego laika fotograficznego jak ja :)

czwartek, 2 października 2008, 23:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2