Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 13:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 pomocy! bo mam metlik w głowie;) 
Autor Wiadomość

Post pomocy! bo mam metlik w głowie;)
chcialabym kupić aparat do 1500zł do fotografowania widoczków dzieci ale głównie koni w róznych sytuacjach...i juz mi sie miesza w głowie poniewaz kazdy radzi co innego :| teraz zastanawiam sie nad nikonem p80 lub fuji FinePix S9600 .......radzono mi jeszcze lumixa fz18 i pentaxa k100d ale sama już nie wiem co wybrac :( pomozcie
pozdrawiam :)

czwartek, 11 września 2008, 14:42
Post Re: pomocy! bo mam metlik w głowie;)
Witam,
a więc to wszystko zależy od Ciebie.
Pentax k100d, którego podałaś to lustrzanka więc będzie trzeba dokupić jeszcze jakieś dobre szkło skoro chcesz fotografować konie...
Nikon P80, cyfra kompakt, stabilizacja matrycy, ogniskowa obiektywu 4.7?84.2mm (ekwiwalent: 27?486mm dla filmu 35 mm) jasność obiektywu f/2.8-4.5, konkurent dla Panasonic DMC FZ-18. DMC FZ-18 bardzo podobny do nikona, ogniskowa eq 28-504 mm, ma słabszą matryce. Stawiam je raczej na równi. Jeśli chodzi o Fuji S9600 to jedyne co by dla mnie miało znaczenie to zmiana ogniskowej ręcznie (w sensie dotykając obiektywu a nie jak w P80 czy DMC FZ-18 za pomocą przycisków) i możliwość zapisu w RAWach.
Bardzo ważne jest to żeby aparat dobrze "siedział" w ręce. Równie ważne jest menu, byle było proste i funkcjonalne.
Nie chcę mówić wprost co masz kupić, zastanów się czego naprawdę oczekujesz od aparatu. W internecie jest mnóstwo porównań.
Życzę powodzenia. :)

poniedziałek, 15 września 2008, 15:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]