Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 02:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Trust 770z 
Autor Wiadomość
Post Trust 770z
Witam.
Noszę się z zamiarem kupna aparatu cyfrowego. Odwiedzam Wasze forum od kilku dni, przeglądam posty z opiniami o aparatach i porady dotyczące kupna.
Zauważyłem, że opinia o aparatach firmy Trust nie nalezy do najlepszych.
Ja jednak szukam aparatu do czysto amatorskich zdjęć.
Zależy mi na:
-niskiej cenie zakupu i użytkowania (karty pamięci)
-rozdzielczosci min. 2.0MP
-zoom'ie optycznym
-możliwości nagrywania sekwencji filmowych z dźwiękiem
-wyjściu TV

I właśnie trust 770z spełnia wszystkie te kryteria.

Nastronie producenta jest informacja, że posiada on matrycę CCD firmy sony. Nie znam się, ale jak dla mnie: to chyba dobra informacja.

Czy mieliście może kontakt z tym aparatem? I jak myślicie: czy do robienia zdjąć na wakacjach i na imprezkach domowych aparat wystarczy? Ewentyalnie co innego polecilibyście w podobnej cenie?

Aha. Nie znalazłem wielu opinii na forum dotyczacych aparatów firmy Premier. Chodzi mi konkretnie o model dc2300, ale ogólne sugestie co do producenta tez mile widziane :)

Z góry dziękuje za wszystkie opinie i sugestie.

środa, 4 lutego 2004, 15:16

Niestety, Trust produkuje raczej gadżety niż aparaty cyfrowe. To dobry wybór jeśli chcesz wydać bardzo mało i tyleż dostać. W praktyce tych zdjęć nie daje się publikować w rozdzielczości większej niż 640x480, nie mówiąc o drukowaniu w formacie większym niż 6x4cm (czyli w zasadzie tylko jako np. ilustracje do referatu, itp.). Po prostu te aparaty mają bardzo mizerną optykę, która wprowadza ogromne zniekształcenia - zwłaszcza uciążliwe aberracje chromatyczne na wszystkich krawędziach przedmiotów (pojawia się "tęcza"). Poza tym słabo dobierają parametry naświetlenia (zdjęcia ciemne lub prześwietlone) i nie ostrzą jak należy i mają niespecjalne lampy błyskowe. Naprawdę warto zainwestować w coś lepszego, bo ze zdjęciami z Trusta trudno będzie cokolwiek zrobić. Zastanów się nad Minoltą E223 (nie pamiętam tylko, czy nagrywa filmy) - można na pewno kupić za 777zł. Jeżeli musisz wydać mniej, zastanów się nad Olympusem C-150 - moim zdaniem to najtańszy rozsądny aparat. Niestety nei ma optycznego zooma.

środa, 4 lutego 2004, 18:12

@TomekK

A jesteś w stanie napisać coś o premierze dc2300?

środa, 4 lutego 2004, 18:31
Sorry że 2 posty jeden pod drugim ale jako gość nie moge zmieniać wcześniejszych.

@TomekK - czy mógłbyś obejrzeć to zdjęcie i powiedzieć co o nim myślisz (od strony 'technicznej') ?
Robione było Truste'm 735s.

środa, 4 lutego 2004, 19:25

To zdjęcie testowe, to nic nowego. Nawet nie biorąc pod uwagę tego, że jest pomniejszone dwukrotnie (800x600 zamiast 1600x1200 - 2MP) - a dzięki temu część błędów przestaje być widoczna, rzucają się w oczy następujące problemy aparatu
- aberracja chromatyczna - spójrz na zwisający u góry kabel - jest tęczowy
- problemy z ostrością, zwłaszcza w dolnej części brzegowej - zdjęcie jest takie "miękkie"
- zniekształcenie beczkowe - linie proste nie są proste, tylko łukowe - dolne wyginają się w dół (mocniej), górne w górę (mniej)
- no i przede wszystkim SZUMY. Cały obraz jest zaszumiony mimo pomniejszenia! Spójrz choćby na jakiś fragment ściany - ma mnóstwo kolorowych "plamek" zamiast być jednolita.
O odwzorowaniu kolorów na podstawie tego zdjęcia wolałbym się nie wypowiadać (twarze mają chyba nieco dziwny kolor, ale trzeba widzieć "oryginał" - ah, te solaria). Jedno zdjęcie to za mało, żeby wypowiedzieć się o aparacie. Ale to, co widać, nie wróży mu najlepiej.

środa, 4 lutego 2004, 21:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]