Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 09:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 sony a350 vs olympus e520 
Autor Wiadomość

Post sony a350 vs olympus e520
Witam mam dylemat zakupowy
sony a 350 czy olympus e 520 oba w identycznej cenie niecale 2100 oba z identycznymi kitami no prawie 14-25 mm i 70-300 mm
podoba mi sie soniak ale podobno ciemne obiektywy olympus mnie ujmuje bogactwem ustawien fabrycznych i jakoscia wykonania ale dla odmiany czytalem ze slabo lapie ostrosc i na chwile obecna jestem w kropie a musze sie zdecydowac do konca tygodnia :( do tej pory uzywalem minolty z5
poratujcie prosze :cry:

Wystarczy raz napisać a nie zakładać dwa takie same wątki

środa, 11 lutego 2009, 00:08

Post Re: sony a350 vs olympus e520
Jak wielokrotnie już pisałem, lustrzanka jest tyle warta ile wart jest obiektyw. Więc kup tanie używane body i dobry obiektyw.
W przypadku Olympusa będzie to: E-1, E-300/500 (500-600zł) lub E-400 oraz Zuiko 14-54mm2.8-3.5 (około 1200zł używane, 1600zł nowe).
Okazji szukaj na forum Olympusa forum.olympusclub.pl

Nauczysz się lustrzanek, będziesz chciał zmienić system, to na odsprzedaży używanego body niewiele stracisz, w przeciwieństwie do nowego. Na dobrym obiektywie nigdy nie tracisz.

środa, 11 lutego 2009, 01:35

Jednakowoz zdecydowalem sie na olympusa 520 z 2 kitowymi obiektywami ale i tak w porownaniu z minolta Z5 roznica jest kolosalna i trace wiare w opinie uzytkownikow zamieszczane przy produkcie... podobno mial slabo ostrzyc w gorszych warunkach oswietleniowych.... g...prawda ostrzy jak zyleta wczoraj sobie poprobowalem na tych samych ustawieniach minolte i olympusa... te same parametry ten sam motyw... roznica w jakosci zdjec..... nie wyobrazalem sbie ze moze byc az taka :shock: trzeba sie tylko przyzwyczaic do tego multum ustawien :) ale mysle ze w ciagu mieisac sie wyrobie:) dzis z pewnym zalem rozstaje sie z minolta idzie do zyda tzn w dobr rece na niewygorowana cene :) akurat bede mial na lampe pomyslalem sobie o fl36 moze byc? a obiektywy te ktoresa w zestawie sa zupelnie wystarczajace w weekend idem w teren :) aaaa i do ISO 400 portreciki cudownie wyraziste dalej nie probowalem b bateria padla :D

czwartek, 12 lutego 2009, 10:27

Co do lampy, to jeśli kupujesz Olympusa to koniecznie z oznaczeniem "R" - remote control - sterowanie bezprzewodowe. Nowe są właściwie tylko typu "R", czasami stare FL-36/50 bez R można dużo taniej kupić na allegro niż te z R.

Dzięki opcji R możesz używać lampę zewnetrzną bez konieczności zakładania jej na sanki.

Co do samej FL-36R to jest to mała poręczna lampa, ale jej wadą jest długi czas ładowania, czasami na drugi pełny błysk trzeba czekać kilka długich sekund.

Jak masz pieniądze to od razu kupuj FL-50R.

Za podobne pieniądze do FL-36 możesz kupić Metz 48AF-1 - ma mocniejszy błysk od fl36 i o wiele szybciej się ładuje (4 paluszki). Jest całkowicie kompatybilna z Olympusami nawet w trybie HS. Jest również Metz 58-AF-1, który z kolei jest nieco tańszy od FL-50R . Lampy Metza też pracują w trybie R - sterowanie bezprzewodowe.

Lampka FL-36 jest fajna, mała, lekka ale niestety ma ograniczenia o których pisałem wyżej, jeśli one Cię nie przerażają to śmiało polecam Fl-36.

PS
Co do różnicy w jakości fotek pomiędzy kompaktem a lustrzanką faktycznie jest duża różnica, choć w pewnych warunkach już nie tak bardzo widoczna, szczególnie na papierze. Natomiast pomiędzy samymi lustrzankami róznice biorą się niemal wyłącznie od jakości obiektywu i umiejętności obsługującego.
Różnice w jakości działania AF też są, ale to też sprawa obiektywu, wyboru aktywnego punktu AF, warunków oświetleniowych ... itp.

czwartek, 12 lutego 2009, 10:57

dzieki za wszystkie porady póki co jestem zachwycony jakością wykonywanych fotek a swoja droga to przerazające gdy mozna zobaczyc każdą zmarszczkę na ludziu :) pozostanę se przy krajobrazach.... :mrgreen:

niedziela, 15 lutego 2009, 15:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]