Teraz jest środa, 26 września 2018, 17:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jaki CANON do reportażu weselnego POMOCY !!! 
Autor Wiadomość

Post Jaki CANON do reportażu weselnego POMOCY !!!
Witam

Postanowilem do moich uslug video dodac równiez reportaz foto z calej imprezy wesela chce kupić lustrzanke ale niestety totalnie sie nieznam jeszcze na tym ;/

niewiem jaki model bedzie dla mnie wystarczający jeśli chodzi o reportaże (rowniez jak bedzie trzeba to plener)
Chcialbym kupic 50d ale niewiem bo moze nie potrzebuje az tak drogiego body - moze kupic jakis nizszy model a do tego lepszy obiektyw ???

Co do obiektywu chce kupic narazie obiektyw np 17 -85 f2,8 cos takiego... wiem tylko ze ma byc JASNY ale tez niewiem jakiej firmy bo tych zamienników oryginału jest wiele ;/

Bardzo was proszę poradźcie coś !!!
Pozdrawiam

niedziela, 5 kwietnia 2009, 15:49

Post Re: Jaki CANON do reportażu weselnego POMOCY !!!
Witam! Nie mam wiele doświadczenia,ale myślę że Canon 40D w zupełności wystarczy,jestem szczęśliwym posiadaczem tego Super aparatu,Jestem w pełni zadowolony z jego możliwości.Co do obiektywu to nie pomogę.Posiadam efs 18-55.Pozdrawiam

niedziela, 5 kwietnia 2009, 19:53

idealnym rozwiązaniem do wesel i profesjonalnych zdjęć będą lustrzanki pełno klatkowe - ale uprzedzam one kosztują i to duuzo, do tego dodać obiektywy - troszkę kasy pójdzie, ale osobiście uważam ze nie trzeba mieć aż tak drogiego sprzętu.
canon, nikon, pentax, sony spokojnie wystarcza ale ważne aby były to lustrzanki no i jasne obiektywy, możesz tez kupić filtry do efektów specjalnych, będziesz miał więcej bajerów, ale nie jest to konieczne, liczy się twoja inwencja

niedziela, 24 maja 2009, 23:33

Totalnie się na tym nie znasz? To po co chcesz wchodzić w ten rynek? Usługi filmowania z fotografowaniem możesz połączyć w inny sposób, np. współpracując z jakimś fotografem, który będzie to robił pod Twoją nazwą firmy... A tacy zazwyczaj mają swój sprzęt.
I Ty i on wyjdziecie na tym dobrze...

poniedziałek, 25 maja 2009, 10:10

Select napisał(a):
Witam

Postanowilem do moich uslug video dodac równiez reportaz foto z calej imprezy wesela chce kupić lustrzanke ale niestety totalnie sie nieznam jeszcze na tym ;/
No to sobie odpuśc usługi foto, chyba że koniecznie chcesz zrobić krzywdę młodym.

PS
Naukę foto można rozpocząć od bardziej zaawansowanego kompakta, tzn. takiego co ma ustawienia manualne.

poniedziałek, 25 maja 2009, 10:24

Canon 40D/50D/5D
Nikon D90/D300/D700

Obiektyw: Canon 17-50 IS USM
Canon EF 24-70 mm f/2.8L (5D)
Nikkor 24-70/2.8G ED AF-S

Canon/Nikkor 50 /1.4

Powodzenia! :)

wtorek, 2 czerwca 2009, 18:55

Stary temat ale...
Moim zdaniem (amator) powinieneś zastanowić sie ciut inaczej.
Skoro chcesz zajmować sie tym zawodowo, to niestety nie będzie tanio.
W takich przypadkach liczą sie dwie rzeczy.Pewność i jakość.
I to niestety w tej kolejności.Co to znaczy? Chyba się domyślasz.
Ślubu nikt nie powtórzy.A w tym fachu liczy sie "dobre imie"fotografa
Ja kupiłbym body ze średniej półki (dwucyfrowe),ale koniecznie zaopatrzyłbym się w sprawne i naładowane drugie body.I tu już możesz pomyśleć nawet o półce niżej czyli (trzycyfrowe).Oby ći się nigdy nie przydało,ale mieć musisz
Aparaty miewają nieraz awarie.U Cioci na urodzinach w takim przypadku powiesz"trudno".A co powiesz młodym? W takim wypadku szybciutko wyciągasz zapasowe body i robisz dalej.Pewnie zaraz ktoś powie, że Canony są niezawodne i że zdjęcia można stracić przez awarie karty. Tak.Dlatego sprzęt zawodowy posiada jednocześnie zapis na dwóch kartach.
Ale moim zdaniem ryzyko musisz zminimalizować.Młodzi wezmą zdjęcia zrobione np 350d a nawet 300d.Lepiej mieć z takiego amatorskiego sprzetu niż żadne.Jakość poprawisz w PS,ale nie poprawisz jak nie będziesz miał co.Ślubne zdęcia (kościół)) są dla młodych bardzo ważne
Pozowane możesz ciut przesunąć w czasie.Na wesele kumpel podrzuci Ci swój aparat.Ale ślubu nikt nie powtórzy!.O zapasowyn akumulatorże i karcie chyba nie trzeba pisać
Zastanów się dobrze nad moimi słowami i nie lekceważ ich.
Wyobraż sobie taki moment.Zakładanie obrączek i bezradny fotograf z niesprawnym aparatem.Gorszej wpadki być nie może.
Ale to jest moje zdanie (amator).

czwartek, 1 kwietnia 2010, 00:17

Ja zaczynałem od Lumixa FZ50, to kompakt który "szumi" już przy 800iso.
Dokupiłem do niego lampę używaną (nie stać mnie było na nową) Metz-a dwupalnikową i nawet w ciemnych kościołach dawałem rade na tyle, że
zacząłem robić fotoksiążki 30X30cm.

Zgadzam się że był to trochę obciach, z takim aparatem na wesela!?
Ale w ciągu jednego roku zarobiłem tyle, że na drugi mogłem sobie już kupić Canona 50D nowego i Canona 40D (używanego, jako drugie body) i tanie obiektywy. :D
Na następny rok dokupiłem 1.8/85,17-55/2.8,18-200/3.5-5.6 i rez.17-85/2.8

Nie chcę przejść na pełną klatkę ponieważ jest mi to nie potrzebne, natomiast mam tyle zleceń że nie jestem ich w stanie przerobić!
Pamiętajmy że to człowiek robi zdjęcia, a nie aparat.Ale wiadomo bez niego też się nie da :lol:
Tak więc nie przejmuj się i nie żyłuj kieszeni!!! Jeśli masz dużo zleceń dasz rade!
Aparat który kupisz, zawsze sprzedasz,potem dołożysz kasy kupisz inny, niekoniecznie nowy, ale o lepszych parametrach.
Powodzenia!

wtorek, 18 maja 2010, 22:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]