Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 03:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Canon Extension Tube EF 25 II 
Autor Wiadomość

Post Canon Extension Tube EF 25 II
Witam!
Właśnie kupiłem obiektyw Canon EF-S 55-250mm f/4-5,6 IS do mojego eosa 450D. Potrzebne mi troszkę większe powiększenie (do zdjęć sportowych) i zastanawiam się nad kupnem telekonwertera: Canon Extension Tube EF 25 II.
Próbował ktoś może tego cuda? Jak to zwiększa ogniskową? Jak wpływa na światło i AF?

wtorek, 5 maja 2009, 13:47
Post Re: Canon Extension Tube EF 25 II
1. Nie polecam kupowania telekonwertera do takiego obiektywu - autofocus nie będzie działał.
Stosowanie tego typu sprzętu ma sens tylko wtedy gdy dysponujesz jasnymi obiektywami (f/2.8 lub jaśniejszych).
2. Canon Extension Tube EF 25 II to nie jest telekonwerter tylko pierścień pośredni. Nie widzę sensu jego stosowania z takim obiektywem w fotografii sportowej chyba że chcesz fotografować biegi przełajowe mrówek.

wtorek, 5 maja 2009, 16:59

Czyli najlepiej jak kupię sobie jasny obiektyw f/2.8 np 100-300mm i dopiero do niego jakiś telekonwerter? Póki co pozostaje mi obecny obiektyw 55-250mm ale z niego zbyt wiele chyba nie wycisnę np. podczas wyścigów motocyklowych?

wtorek, 5 maja 2009, 17:24
Zastosowanie TC ma sens tylko dla niewielu zoomów (praktycznie to tylko 70-200/2.8 ) i obiektywów stałoogniskowych. Trzeba mieć na uwadze, że telekonwerter to strata jakości obrazu (w mniejszym lub większym stopniu w zależności od rodzaju TC i jakości obiektywu) i spadek jasności. Zyskujesz dłuższą ogniskową ale tracisz na jakości, jasności i skuteczności pracy autofocusa.
np. podpinając TCx2 do szkła 70-200 mm f2.8 uzyskasz 140-400 mm f/5.6

Jedynym szkłem z bagnetem Canon EF które oferuje zakres ok 100-300 mm ze światłem f/2.8 jest Sigma 120-300 mm F/2,8 EX APO DG do którego można podpiąć TCx2.

wtorek, 5 maja 2009, 20:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]