Teraz jest sobota, 22 września 2018, 15:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 instrukcja obslugi eos 7d 
Autor Wiadomość

Post instrukcja obslugi eos 7d
Jak wlaczyc funkcje macro w eos 7d?

niedziela, 15 listopada 2009, 15:02

Post Re: instrukcja obslugi eos 7d
Najlepiej poprzez założenie do korpusu obiektywu typu macro.

niedziela, 15 listopada 2009, 23:10

To zrozumiale ze najlepszy bylby obiektyw macro ale nie wiem jak wlaczyc ta funkcje w samym aparacie-jakie ustawienie wewnetrzne?(instrukcje mam w j.niem. i nie wszystko jest jasne).Bylabym wdzieczna za info. :D

poniedziałek, 16 listopada 2009, 20:02

7D nie ma programów tematycznych, więc programu macro nie ustawisz. Wszystko trzeba ręcznie, możesz co najwyżej "zapamiętać" te ustawienia w jakimś profilu swoich preferencji, z kólka nastaw wynika że co najmniej 3 takie profile można zaprogramować.

Generalnie w przypaku macro najlepiej używać LV i MF (ostrość ustawiać w trybie powiększenia podglądu x5 lub x10), a do oceny GO użyć przycisku podglądu GO i po sprawie.

czwartek, 26 listopada 2009, 14:46

Mam jeszcze pytanko jaki obiektyw makro powinnam kupic na poczatek zeby nie byl za drogi ale wystarczajaco dobry no i jeszcze lampe blyskowa canon jaki model bylby wskazany dla poczatkujacego fotografika amatora?

niedziela, 29 listopada 2009, 13:30

Do macro są dedykowane lampy pierścieniowe, oryginalne Canona pewnie drogie, ale jakaś lampa innego producenta pewnie w granicach kilku sete byłaby do kupienia.

Można też na jakąś zewnętrzą lampę dokupić specjalny dyfuzor robiący ring flesza. Nie wiem jak to działa, ale widziałem na allegro.

Co do obiektywu, to obiektywy różnią się skalą odwzorowania (maksymalne powiększenie obiektu) Z reguł skala to 2:1, 1:1, 1:2, czyli masz na matrycy obiekt o wielkości x2, x1, x0.5 raza większy niż w rzeczywistości. Czyli jeśli robak ma 2mm to dla 1:1 na matrycy też jego obraz bedzie miał 2mm.

Drugi parametr to minimalna odległość ostrzenia. Im ta odległość mniejsza tym bliżej musisz zbliżyć obiektyw do obiektu aby go maksymalnie powiększyć. Niektóre robaki nie lubią aby im obiektywem zaglądać w d..., czyli zbliżać się zbyt blisko.

Zazwyczaj obiektywy o małej ogniskowej np. 35, 50mm mają małą minimalną odległość ostrzenia.

Przykładowo
Obiektyw 1:1 60mm może mieć min. odl. ostrz. np 20cm
a
obiektyw 1:1 150mm ma min. odl. ostrz. np 50cm

Czyli w obu przypadkach na matrycy masz obiekt o takiej samej wielkości, ale raz fotografujesz go z odległości 20cm, a w drugim z odległości 50cm ...

PS
Dane są tylko przykładowe i nie dotyczą żadnego konkretnego obiektywu.

poniedziałek, 30 listopada 2009, 15:33

DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ ALE W MIARE JEDZENIA APETYT ROSNIE NO I MAM NASTEPNE PYTANKO:Dlaczego przy sztucznym oswietleniu z lampa wewnetrzna osoby na fotkach maja czerwone oczy a bez lampy fotki sa nieostre,totalna klapa.Czy moja d7-ka jest do bani czy raczej moje umiejetnosci w obsludze sa marne.Jestem zawiedziona bo liczylam na dobre ujecia.A fotki byly pstrykane na pelnym automacie i na CA.Co mam zrobic?

niedziela, 6 grudnia 2009, 18:38

basia napisał(a):
Dlaczego przy sztucznym oswietleniu z lampa wewnetrzna osoby na fotkach maja czerwone oczy
Jak lampa jest blisko osi obiektywu to częstp powstają czerwone oczka. Najlepiej jest użyć zewnętrznej lampy błyskowej, z palnikiem skierowanym nieco do góry (jeśli jest możliwośc odbicia od sufitu).

Generalnie to bardzo szerokie zagadnienie - polecam nabycie stosownej literatury, lub zapisanie się na kurs foto.
basia napisał(a):
a bez lampy fotki sa nieostre,totalna klapa.
Krótki błysk lampy zamraża ruch. Bez lampy czas otwarcia migawki jest długi i ruchome obiekty są rozmazane lub czas jest na tyle długi że poruszasz aparatem i też powodujesz rozmycia. Jakimś tam sposobem jest ustawienie wysokiego ISO, użycie jasnego obiektywu itp.

Generalnie to bardzo szerokie zagadnienie - polecam nabycie stosownej literatury, lub zapisanie się na kurs foto.
basia napisał(a):
Czy moja d7-ka jest do bani czy raczej moje umiejetnosci w obsludze sa marne.

Stawiam na to drugie.
basia napisał(a):
Jestem zawiedziona bo liczylam na dobre ujecia.A fotki byly pstrykane na pelnym automacie i na CA.
Najlepsze automaty są w kompaktach, nieco gorsze automaty są w lustrzankach dla początkujących np 500D, D5000, E-450 ...
A Ty kupiłaś zaawansowaną lustrzankę 7D, która jest przeznaczona dla zaawansowanych amatorów i ludzi umiejących zrobić z niej użytek ...

basia napisał(a):
Co mam zrobic?

1. Uczyć się
2. Uczyć się
3. Uczyć się

poniedziałek, 7 grudnia 2009, 09:57

Witam,chce kupic ksiazke o fotografii dla amatorow w ktorej musza byc zawarte wszystkie terminy i wytlumaczenia wszystkich skrotow zawartych w funkcjach lustrzanek cyfrowych w tym eos d7.Wiem ze jest ogromny wybor literatury ale nie mozna kupic wszystkich ksiazek.Prosze o rade.

sobota, 26 grudnia 2009, 19:26

Na początek zacznij od uważnej lektury instrukcji obsługi ...

... no i zawsze można skorzystać z google.pl

poniedziałek, 28 grudnia 2009, 14:08

Po co kupiłaś aparat z takiek pólki ?Bo będzie lepsze zdjęcia robił?Aparat nie robi zdjęć koleżanko!Teraz tak poważnie Canon EF 100mm f/2.8 USM jeżeli chodzi o macro raczej nic lepszego nie znajdziesz.Chyba że zupełna nowość Canon EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM ,wszystko zależy od portfela.

czwartek, 21 stycznia 2010, 21:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]