Teraz jest środa, 19 września 2018, 13:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Nowe Canony !!! Kilka modeli. Dyskusja :) 
Autor Wiadomość
Moderator

Post Nowe Canony !!! Kilka modeli. Dyskusja :)
Podaję link za jednym z gości, dlatego że tu będzie bardziej widoczny.

http://www.fotopolis.pl/ - oni zawsze są pierwsi... prawie

Czekam na opinie o każdym aparacie po kolei - możemy podyskutować. Sam czytam.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 21:32
Moderator

Canon PowerShot A75 - http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=1&e=1728

Jest śliczny według mnie :) Szkoda, że nie można nagrywać dłuższych filmów, tylko ograniczone czasowo - nie rozumiem dlaczego. W każdym razie aparat zapowiada się obiecująco, szczególnie że ma wbudowany procesor DIGIC. Teraz może być bardzo dobrym konkurentem, ale też pewnie drogim. Tylko wydaje mi się, że zepchnie troszkę w cień A80 i Canon chyba także ten model będzie musiał odświerzyć.

Ciekawe jak będą działać te Tryby Specjalne. No i ma mieć szybki AF - zobaczymy, jak to będzie w praktyce. Nie mogę się doczekać, aż się pojawi na rynku.

Canon PowerShot S1 IS - http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=1&e=1729

Wow! Jeszcze ładniejszy! Chyba ładniejszy niż Minolta Z1! Zoom 10x i stabilizacja obrazu! Bardzo jasny obiektyw i ultradźwiękowy silnik - nie będzie go słychać w filmach, jak w Z1. Boli troszkę bardzo mały wyświetlacz LCD (1,5"), za to odchylany oraz makro od 10 cm, choć w sumie to aż tak nie jest potrzebne (z tele często można zrobić lepsze zdjęcia makro). Podoba mi się funkcja "zdjęcia z interwałem: do 100 zdjęć w odstępach z zakresu 1 - 60 min".
Ogólnie zamieniłbym go z chęcią za moją Z1 :( Ciekawe ile będzie kosztowal.

Canon PowerShot Pro1 - http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=1&e=1730 Ciekawie zapowiada się ten obiektyw, tylko czy będzie tak dobry jak piszą... Duży wyświetlacz LCD 2" o ogromnej rozdzielczości.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 9 lutego 2004, 22:17 przez Vendeur, łącznie edytowano 3 razy

poniedziałek, 9 lutego 2004, 21:37
ciekawe jaka cena, bo moze bym wzial Canona S1 IS, bo rzeczywiscie jest piekny. Pozdrowionka

poniedziałek, 9 lutego 2004, 21:51

Wypowiem sie co do modelu S1 IS, bo w sumie to klasa "powiedzmy" Z1. Cudzysłów użyłem celowo bo faktycznie kilkoma cechami może być pewnym zagrożeniem Minolty (w tym segmencie aparatów). Te podobieństwa to z pewnością matryca i zakres.
Ale na pewno podoba mi się:

stabilizacja obrazu (widzialem to tylko w jakims Panasonicu wczesniej)
Karty CF - duzo tansze
mozliwosc dokupienia obudowy do zdjec podwodnych !!! dla mnie bomba

a plusy ktore są (ale JA ich nie wykorzystam)

migawka 1/2000 (nigdy nie robilem nawet 1/1000 :))
ruchomy wizjer LCD (nie uzywam wcale LCD do kadrowania)
filmy i silnik ultradźwiękowy (no bez jaj przeciez aparat to aparat, nie wiem po co tą funkcję rozwijają w cyfrowkach) [oczywiscie to moje zdanie - a cwaniakuje bo mam jvc'a cyfrowego]

nie moglem sie doczytac o goracej stopce bo to dla mnie wazne
ale wyglada super ciekawe jak bedzie kosztowal ?? czy to faktycznie cenowy sąsiad Z1 ??

jesli tak to marnie widze sprzedaz Z1 :) a ja sie wsciekne jak Z1 wtedy spadnie do 1200 zł :x

poniedziałek, 9 lutego 2004, 22:48

Jest ciekawie, dobry UZ Canona... No, no...

Stabilizacja była i w Olympusie 2100UZ, bardzo chwalona zresztą a we wspomnianych aparatach Panasonic (3 modele bodajże) wymieniano ją jako główną zaletę; jednak reszta wypadała niestety miernie. Ciekawe, jak będzie działać w Canonie.

Obudowy do zdjęć podwodnych można chyba i kupić do Olków.

Czas 1/2000 przydaje się, przynajmniej mi czasami dokucza jego brak. Sądzę, BARTec, że jeszcze nadejdzie ta chwila... ;)

A filmy - jak wiadomo - są bardzo ważne... Czasami ważniejsze od zdjęć. ;)

Pozrowienia. Wracam do lektury.

P.S. Fajny news, Vendeur, tylko jak często będziemy takie wynajdywać, podłapiemy sydnrom typowy dla rasowych komputerowców - jest już nowszy... aparat, czas zmieniać.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 23:02

QQQQQQQQ nie dokończę by nie skalać słownictwa na tym forum...
Co ma znaczyć 999$ i 1199euro :?: :!: :?: :!: :?:
Droższy będzie od 300D :!: Oby był tego wart :!: Szczeg obiektyw :!:
Bo mam zamiar odłożyć zakup A1 i kupić Pro1.
A jak nie będzie wart 1000$=6000zł (wg. kursu rodzimych sprzedawców) to wstąpię do wojowników o wolność czegokolwiek i wysadzę się w siedzibie CANONA.

A tak poważnie:
Nie potrzebuję 8MP.
Potrzebuję USB 2, a nie 1.1
Obiektyw 28-200 dla mnie ideał! bez aberracj...to może być coś
Napewno będzie mniej szumiał niż A1... choćby dzięki ISO 50. Choć mogę się zdziwić... wtedy unikajcie siedzib Canona ;)
ALEŻ ON JEST PASKUDNY! Styliści dostali urlopy, czy co :?:
Brak w nim live histogramu (choć niektórzy twierdzą że live hist. bardziej przeszkadza niż pomaga)

Ostatnio edytowano poniedziałek, 9 lutego 2004, 23:20 przez bonnum, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 9 lutego 2004, 23:12
Moderator

No ja mam tylko nadzieję, że ani Ty, ani nikt inny nie skala tego forum nieodpowiednim słownictwem. Szkoda byłoby podburzyć kulturę, która tu panuje. Za to właśnie cenię tak bardzo to forum :)

poniedziałek, 9 lutego 2004, 23:20

Jak coś to wiń Canona. Albo inną firmę która będzie zakłócać spokój mojego snu :twisted:
Ja już naprawdę mam dość... miałem już wybrany model, a tu nagle 3nowe aparaty... i wypadałoby zaczekać na ich testy: Nikon 70D, Minolta A2 (bo A1 stanieje), Canon Pro1,

poniedziałek, 9 lutego 2004, 23:25

Tak przy okazji czytania o tych aparacikach zaciekawila mnie jedna funkcja s1: Ciągły AF

Tzn, ze ostrosc jest na stawiana tak jakby w czasie rzeczywistym?? Prowadze obiekt w obiektywie i on mi caly czas nastawia ostrosc?? Bardzo przydatna funkcja w cyakniu zdjec samochodzikom by byla;))

Jakie aparaty jeszcze maja taka funkcje??

Sorki, ze troszke OT;)

poniedziałek, 9 lutego 2004, 23:42

No to Bonnum już podłapał wspomniany syndrom... A nie mówiłem...? Tylko, że to wariant przedzakupowy.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 23:45

Większość (no może przesadzam) aparatów ma tą funkcję.

Ginty: Święta racja! Ale syngrom podzespołów komp. już złagodziłem...
a fotograficzny niestety nie. Trudność polega na tym, że kompy 2-3 letnie spisują się dobrze, we wszystkim oprócz gier. Ew. ram trzeba dokupić.
Aparaty jednak wciąż nie mają wymaganej jakości obrazu (tak jak nowe kompy 10-15lat temu były zbyt wolne nawet do pisania długich doc'ów), więc jeszcze nie wyszedł "WŁAŚCIWY=dobry i w miarę tani" aparat dla zaawansowanych amatorów.
Gorączkę przedzakupową widać w moich ostatnich wypowiedziach. Czyż nie wyglądają jak majaczenia przy 39,9stopniach?? No dobra 139,9??

wtorek, 10 lutego 2004, 00:27
Moderator

Tak przy okazji czytania o tych aparacikach zaciekawila mnie jedna funkcja s1: Ciągły AF

Tzn, ze ostrosc jest na stawiana tak jakby w czasie rzeczywistym?? Prowadze obiekt w obiektywie i on mi caly czas nastawia ostrosc?? Bardzo przydatna funkcja w cyakniu zdjec samochodzikom by byla;))

Jakie aparaty jeszcze maja taka funkcje??

To jest normalna funkcja, która polega na ciągłym ustawianiu ostrości tak, aby można było wykonać natychmiast zdjęcie. Zazwyczaj jest dostępne, gdy używamy profilu "Sport", a także w przypadku makro - tak jest w mojej Minolcie Z1. Wydaje mi się, że większość aparatów klasy średniej ma taką funkcję, jeśli nie wszystkie :)

wtorek, 10 lutego 2004, 00:28

A ktorys z tych aparatow jest tanszych od z1???

wtorek, 10 lutego 2004, 00:35
Moderator

Jakich aparatów? Tych nowych Canona z linku? Ceny są nie znane... Czy może tych, które także mają ciągły AF? Na pewno jest ich wiele! Przecież napisałem, że prawie każdy model to ma i na pewno znajdziesz coś w granicach 1000 zł. Wystarczy wybrać sobie model i zobaczyć, czy ma taką funkcję.

Tylko nie pytaj się jaki konkretnie model, bo nikt nie będzie wypisywał wszystkich :)

wtorek, 10 lutego 2004, 00:44
The Pro1 will be priced at $999 in the US and €1199 in Europe.
The S1 IS will be priced at $499 in the US and €599 in Europe.
The A75 will be priced at $299 in the US and €329 in Europe.
The A310 will be priced at $199 in the US and €199 in Europe.

wtorek, 10 lutego 2004, 00:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona