Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 23:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 jaki sprzęt do fotografii okolicznościowej ?/!!!! 
Autor Wiadomość

Post jaki sprzęt do fotografii okolicznościowej ?/!!!!
witam, mam ogromną prośbę do wszystkich użytkowników którzy mają już doświadczenie w fotografii okolicznościowej i w ogóle pracują i się znają na sprzęcie fotograficznym, ponieważ uwielbiam się bawić aparatem, i mam trochę kasy chciałabym aby ktoś doradził mi co mogę za to kupić, aparat jaki mam na oku to canon 7d, teraz proszę o podpowiedź w związku z obiektywami i wszystkim tym co jeszcze może mi się przydać, oczywiście pomijając aparat, mam do wykorzystania jakieś 14000zł, chciałabym bym abyście doradzili mi dobre obiektywy potrzebne do tego typu zdjęć, lampę błyskową, no i chciałabym jedną albo 2 niedrogie ale dobre na początek lampy studyjne, no i jak by zostało trochę kasy to co za to jeszcze kupić co radzicie, to dla mnie ważne, bo myślę o tym poważnie proszę o odpowiedź będę bardzo wdzięczna!!!!

środa, 2 czerwca 2010, 11:22

Post Re: jaki sprzęt do fotografii okolicznościowej ?/!!!!
nowicjuszka2303 napisał(a):
no i jak by zostało trochę kasy to co za to jeszcze kupić co radzicie, to dla mnie ważne, bo myślę o tym poważnie proszę o odpowiedź będę bardzo wdzięczna!!!!
Najlepiej kilka książek o fotografii. I raczej nie jak zostaną pieniądze, tylko zdecydowanie wcześniej ...

niedziela, 6 czerwca 2010, 22:18

książki to już mam, chciała bym aby ktoś udzielił mi konkretnej wskazówki bo tego wszystkiego na rynku jest naprawdę dużo, a nie chcę strzelić gafu kupując coś co będzie dość drogie i nie dobre, bo wszyscy chyba wiedzą że nie zawsze drogie oznacza dobre... dlatego piszę żeby poradzić się już zawodowców którzy mają w tym fachu doświadczenie i coś do powiedzenia, ja dopiero raczkuję dlatego wolę zapytać aniżeli później żałować i stracić długo odkładane oszczędności....
zależy mi na jakiejś poważnej odpowiedzi a nie "kup sobie książki" bo jak bym zawsze polegała na książkach a nie na doświadczeniu to w tej chwili nic bym nie miała....

poniedziałek, 7 czerwca 2010, 09:27

Widzisz kochanieńka, z fotografią jest tak, że efekt końcowy bardziej zależy od tego kto stoi za aparatem, niż od samego aparatu fotograficznego. Czyli, to czy zrobisz dobre zdjęcie zależy od Twoich umiejętności. Lepszy aparat nic nie pomoże, jak nie ma umiejętności i wiedzy. To, ze sobie kupisz 7D czy 1DmkIII nie sprawi, że zrobisz lepszą fotkę od tej, którą zrobiłabyś mając 300D.

Jeśli chcesz koniecznie wydać 14000zł to kup sobie tego 7D i np. 17-55mm/2.8 za 3000zł i jakąś lampę typu Ex-5xx, tyle, że ilość wydanej kasy w żaden sposób się nie przełoży na jakość wykonanych fotek.

Poza, tym, miej świadomość, że większość ładnych fotek, jakie są robione DSLR'em nie pochodzi "wprost z puszki". Większość fotek z DSLR'a należy poddać obróbce w cyfrowej ciemni, czyli w jakimś programie graficznym.

Tak więc ja na Twoim miejscu, kupiłbym tańszy sprzęt np. 5xxD lub 50D nawet z C17-55/2.8 lub Tamronem 17-50mm/2.8, a resztę kwoty przeznaczył bym na kursy fotografii i obsługi PhotoShopa (lub coś w tym guście).

poniedziałek, 7 czerwca 2010, 12:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]