Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 09:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 CANON 5D MARK II 
Autor Wiadomość

Post CANON 5D MARK II
Witam
podpowiedzcie mi proszę jak postępować z aparatem jak w temacie.
Jeżeli robię zdjęcia, gdzie jest jakis ruch, czy kiedy ja muszę się poruszać prawie zawsze wychodzi mi nieostry obraz zarówno na poszczególnych trybach jaki na automacie. Niegdyś robłam zdjęcia Nikonem D80 i tam wykonując zdjęcie na tzw. zielonym okienku bez żadnego namysłu zupełnie automatycznie w bardzo krotkim czsie np. przez okno z jadącego auta wychodziło ostre tym aparatem tak nie potrafię nawet zielone okienko sobie z tym nie radzi. Proszę podpowiedzcie na jakim programie najlepiej wykonywać zdjęcia w ruchu jakie ustawienia musi mieć aparat, czy szybkość jego pracy zależy od obiektywu. Jestem załamana bo wydałam kupę kasy na określany przez większość "fajny" sprzęt a sobie z nim nie radzę. Mam ogólne problemy z ostrością obrazu tak w ruchu jak i np. kiedy chcę sfotografować większą grupę osób, na zdjęciu wychodzą ostre dwie, trzy a reszta jak za mgłą. Co zrobić żeby całe zdjęcie było ostre.

czwartek, 15 lipca 2010, 21:55

Post Re: CANON 5D MARK II
żarty sobie stroisz ?

czwartek, 15 lipca 2010, 22:37

grobelm napisał(a):
Jestem załamana bo wydałam kupę kasy na określany przez większość "fajny" sprzęt a sobie z nim nie radzę.
Nie odkryłaś Ameryki, stare fotograficzne przysłowie mówi, ze jakość zdjęć nie zależy od sprzętu tylko od jego użytkownika.

Radzę Ci, bez cienia ironii, wydaj trochę kasy na kursy i naukę, a nie będziesz miała więcej takich problemów.

PS
Do zdjęć w ruchu najlepszy będzie program "sport".
A najlepsze programy tematyczne mają kompakty i hybrydy, a czasami lustrzanki z grupy dla amatorów (te najtańsze).

piątek, 16 lipca 2010, 10:18

Własnie przeczytałem test na optyczne .pl i wychodzi ze 5dmark2 ma problem z AF moze to dotyczy in Ciebie

sobota, 17 lipca 2010, 22:26

Witam, posługuje się tym aparatem od prawie roku. Nie zauważyłem jakiś problemów z AF. Może twoja puszka ma problem, ja jestem bardzo zadowolony z tego pudełka.

piątek, 26 listopada 2010, 09:48

grobelm napisał(a):
Witam
podpowiedzcie mi proszę jak postępować z aparatem jak w temacie.
Jeżeli robię zdjęcia, gdzie jest jakis ruch, czy kiedy ja muszę się poruszać prawie zawsze wychodzi mi nieostry obraz zarówno na poszczególnych trybach jaki na automacie. Niegdyś robłam zdjęcia Nikonem D80 i tam wykonując zdjęcie na tzw. zielonym okienku bez żadnego namysłu zupełnie automatycznie w bardzo krotkim czsie np. przez okno z jadącego auta wychodziło ostre tym aparatem tak nie potrafię nawet zielone okienko sobie z tym nie radzi. Proszę podpowiedzcie na jakim programie najlepiej wykonywać zdjęcia w ruchu jakie ustawienia musi mieć aparat, czy szybkość jego pracy zależy od obiektywu. Jestem załamana bo wydałam kupę kasy na określany przez większość "fajny" sprzęt a sobie z nim nie radzę. Mam ogólne problemy z ostrością obrazu tak w ruchu jak i np. kiedy chcę sfotografować większą grupę osób, na zdjęciu wychodzą ostre dwie, trzy a reszta jak za mgłą. Co zrobić żeby całe zdjęcie było ostre.

1. Proponuję poznać każdy tryb osobno (A, S, M). Ustaw i się baw. Baw się, baw się, aż zobaczysz zależność między ustawieniami.
2. Obiektyw - wiesz co to jest przysłona? Jeśli nie, to się dowiedz. Jaki ma ona wpływ na zdjęcia?
Najprościej będzie, gdy przeczytasz instrukcję. Po jej przeczytaniu będziesz znała odpowiedź na swoje pytania. Ja swoją przeczytałem (przyznam szczerze - jedyna instrukcja obsługi w życiu) i nie żałuję :)

poniedziałek, 29 listopada 2010, 21:50

Im aparat droższy tym mniej automatyczny. To chyba każdy wie. Jak Ci sie rozmywa to zmniejsz czas naswietlania na 1/125 albo 1/250 a jak ostrosci nie łapie to wina obiektywu. Albo uzywaj MF

czwartek, 30 grudnia 2010, 11:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]