Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 19:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Idealny Canon 

Czy uważasz Canon Pro1 za przełom ?
tak, rewelacyjny aparat 17%  17%  [ 1 ]
raczej tak, dużo nowych rozwiązań 33%  33%  [ 2 ]
średnio, mógłby być bardziej wypasiony 33%  33%  [ 2 ]
raczej nie, jest niewiele lepszy od chociażby G5 17%  17%  [ 1 ]
nie, zupełnie beznadziejny i to za tak duże pieniądze 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 6

Idealny Canon 
Autor Wiadomość

Post Idealny Canon
Dość przewrotny temat. Chciałbym poznać Wasze opinie na temat waszego wymarzonego Aparatu, tzn. jakie powinien mieć parametry ...

:lol:

W zasadzie, to widząc Dane Powershota Pro1 mógłbym powiedzieć, że to TEN, ale:
- przydałoby się polepszenie czułości matrycy, co najmniej do 800, a ideałem byłoby ISO 1600, może wtedy przy np. ISO 200 czy 400 mało by szumiał...
- stabilizator obrazu. Tym bardziej że drugi z nowych modeli Canona ma to rozwiązanie.

Poza tym - Ideał. Może aż 8 Mpx nie jest mi potrzebne...

Parametry techniczne mojego wymarzonego aparatu:

- min. 5 Mpx
- mix, 6x zoom
- jasność f 2.0
- wide 28 mm
- ISO 50-800
- LCD odchylany minimum 1,8 "
- Wizjer elektroniczny
- dobrze usytuowana lampa
- stabilizator obrazu

to tyle :-)

Ach, wspominałem już gdzieś, że mam Canon G5. Nie podoba mi się w nim to, że ma nieco trafiony design. Centralnie umieszczony obiektyw chyba nie był dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, że po założeniu pierścienia i filtra zasłonięty jest wizjer i lampa, która nie naświetla całego kadru. No ale za to optyka, jasność, jakość zdjęć, szczególnie nocnych... Nie narzekam. Bardzo dobrej klasy aparat. Bardzo długo trzyma bateria, bardzo cicho chodzi zoom... Naprawdę klasa. Szkoda, że trzeba się często wspomagać ręcznym focusem, bo w ciemku AF po prostu nie działa. Mogłoby być ustawianie ostrości lub zoomu na tulei, no ale to już ekstrawagancja (no nie dla posiadaczy Pro1 :) )

Nie no, w zasadzie to mam G5 i jeszcze narzekam. Przecież w kilku pismach wyczytałem, że to był aparat roku w klasie high end ... :-)

Ino pstrykać ! Pozdrawiam
http://www.negatyw.w.pl

http://www.negatyw.org

czwartek, 12 lutego 2004, 17:10
Moderator

Zagłosowałem "Średnio...", ponieważ trduno jeszcze dobrze go ocenić, ale póki co, jak dla mnie nie jest rewolucyjny...

Co do wymarzonego aparatu, to zgadzam się z Twoimi danymi... Chociaż mi raczej nawet te 5Mpix nie jest potrzebne. Zoom wolałbym mieć na poziomie 10x (oczywiście wide 28 mm). Dla mnie ważne są także filmy dobrej jakości, ponieważ lubię nagrywać takie rzeczy.

Podsumowając dla mnie przełomem jest zdecydowanie S1 IS i czekam niecierpliwie na jego pierwsze testy. Choć ten mały wyświetlacz... brrr!

czwartek, 12 lutego 2004, 17:32

S1 IS ... Hmmm... W zasadzie ma 2 atuty: Zoom 10 x ze stabilizacją i fakt, że to jest .... Canon ;)

Nie kręci mnie jakoś ten aparat. 3 Mpx może nie jest mało, ale jakbym kiedyś chciał sprzedawać aparat, to 3 Mpikselowe mogą koszmarnie stanieć...

No i 1,5 " LCD, maluśki ... I BRZYDKA obudowa !!

Pozdrówka

http://www.negatyw.org

czwartek, 12 lutego 2004, 18:37
Moderator

Mi się bardzo podoba. Poza tym sądzę, że ultrazoomy nie stracą tak szybko na wartości. Zresztą ja bym kupił taki aparat na lata i raczej szybko się go nie pozbył. No chyba, że zamiana np na nową matrycę Foveon X3 :) Ale to już inna bajka.

czwartek, 12 lutego 2004, 20:13

No cóż... przełom to raczej to nie jest. Chyba, że dla firmy Canon, która wreszcie wypuściła jakiegoś HigtEndowca (bo G5 marnie wygląda przy Sony 717, czy Minolcie A1, czy nawet nikonie 5700).
To co zobaczyłem na zdjęciach testowych na stronie Canona nie zachwyca. Duuużo szumów. Nie jak na 8MP, ale (tu jesteśmy chyba zgodni) po co komu 8MP.
Najgorszą sprawą jest cena!! Za tą cenę lepiej już chyba kupić 300D albo dołożyć trochę i kupić Nikona D70 (mniam :) )
Co do wyglądu - on jest paskudny!! S1 wygląda o niebo lepiej, choć mógłby być czarny...
Najciekawszą cechą jest super obiektyw (z czerwonym paskiem, prawie jak dresik adidasa :lol: ), ale niestety matryca nie jest w stanie "dogonić" obiektywu. W zasadzie nie wiem co ten obiektyw da. No chyba że zredukowali zniekształcenia geom. :?:

czwartek, 12 lutego 2004, 20:48

1.G5 nie jest konkurencja dla f717, coolpixa 5700 czy a1, bo to nie taki zoom (nie wiem dlaczego niektórzy nie potrafią tego zrozumieć), nie ta cena i zuopełnie inne gabaryty...
2.Co można powiedzieć o optyce pro 1... NIC!!!! Nie ma testów więc za przeproszeniem ***** o niej wiadomo. Jak więc można twierdzić, że matryca jej nie dorównuje. A jeśli chodzi o to co można bylo polepszyć, to aberacje przede wszystkim zlikwidować, a nie zniekształcenia geometryczne.
3.A jeśli chodzi o pierwsze wrażenie-to najlepszy aparat na runku z niewymienna optyką.
4.Cena-hahaha. 300D + L 24-70 to ponad 10 000. Pamiętajcie, że nie wszyscy potrzebują wymiennej optyki.
5.Foveon wcale taką dobrą matrycą nie jest.

piątek, 13 lutego 2004, 17:49
Moderator

No nie wiem, czy będzie najlepszy, bo jest też A2 ze stabilizacją obrazu, co jest jej ogromną zaletą...

Ponadto ta cena 300D trochę wysoka. Na Allegro można go kupić z obiektywem 18-55 za nieco ponad 5000 zł, więc chyba nie będzie różnicy aż 100% ?

piątek, 13 lutego 2004, 18:42

Nie mówiłem że G5 to ta sama klasa co 717, chodziło mi tylko że to był HighEnd Canona.
Optyka jednak z paskiem (jak dresik :D) więc chyba jednak dobra.
Co do jakoości matrycy- na samplach widać szumy i aberracje-znaczy że za mała matryca.

Niewymienna optyka (o ile będzie OK) była by nawet zaletą dla amatora. Mniej trzeba nosić ze sobą i nie trzeba się bać zabrudzenia matrycy!!

piątek, 13 lutego 2004, 19:01

Buhehe. Obiektyw L 24-70 Canona kosztuje 5500zł na allegro...

@Bonnum
Pasek nic nie znaczy. Przed testami f828 wszyscy zachwycali się jego doskonałym obiektywem Zeiss`a...
Na jakich samplach? Na tych ze strony Canona żadnego szumu nie ma, aberacji tym bardziej...
A jeśli już jesteś taki pewien, że ten obiektyw to prawdziwa L-ka, to największa zaleta jest to że masz aparat z obiektywem za 6000zł, a nie 10 000zł (tyle kosztuje 300d + L 24-70)

sobota, 14 lutego 2004, 14:50

na szczęscie pojawił sie canon a75 i wszystkich pogodził :lol:

poniedziałek, 15 marca 2004, 20:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]