Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 14:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 transfer zdjęć z PC na kartę aparatu 
Autor Wiadomość
Post transfer zdjęć z PC na kartę aparatu
Mam dość istotny problem, który pojawił się wraz z kupnem Canona IXSUS 100S, który wyposażaony jest w kabel tv micro hdmi, dzięki któremu mogę oglądać zdjęcia i filmy (HD) na ekranie telewizora hd. O ile oglądam w tv zdjęcia bezpośrednio z aparatu (bez uprzedniego wgrywania ich na komputer) to wszystko jest ok. Wystarczy jednak zapisać te zdjęcia na dysku komputera to już się ich póżniej nie odtworzy w tv bądż w przeglądarce aparatu. Naturalnie zdjęcia nie zostały z karty skasowane. Wystarczy, że tą kartę włożę do kompa i znów mogę oglądać zdjęcia. Tak samo jest ze starymi plikami zdjęciowymi, które w każdej chwili mogę skopiować na kartę aparatu natomiast nie obejrzę ich na tv bądż w aparacie. Tylko na kompie. Powie ktoś, że robię problem, ale czy nie uważacie że dobre zdjęcia czy filmiki fajnie jest obejrzeć na dużym ekranie dobrego telewizora?.
Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu to będę wdzięczny.

poniedziałek, 11 października 2010, 22:21

Post Re: transfer zdjęć z PC na kartę aparatu
Canon zawsze miał tendencje do utrudniania życia użytkownikowi. Opisana przez Ciebie sytuacja jest bardzo dziwna.

A w jaki sposób zgrywasz zdjęcia z karty na komputer?

wtorek, 12 października 2010, 09:14
jacek2004 napisał(a):
Canon zawsze miał tendencje do utrudniania życia użytkownikowi. Opisana przez Ciebie sytuacja jest bardzo dziwna.

A w jaki sposób zgrywasz zdjęcia z karty na komputer?

Tak to dziwna sytuacja. Zdjęcia z karty zgrywam poprzez czytnik kart mojego kompa ale i poprzez kabelek usb czasami.
Muszę sprawdzić jeszcze inną sytuację; mianowicie prawie zawsze przy zgrywaniu zmieniam nazwę pliku. Może to jest przyczyna (wpadłem na to przed chwilą) ? Dam znać czy to to.

wtorek, 12 października 2010, 09:59
Niestety, niezmienianie nazwy pliku zdjęć nic nie daje. Co za cholerny szyfr ma ten Canon ?

wtorek, 12 października 2010, 10:15

Jeśli zgrywasz zdjęcia przez czytnik i nie zmieniasz nazwy to plik fizycznie się nie zmienia. Może sprawdź jakie atrybuty ma plik przed i po zgraniu na komputer.

środa, 10 listopada 2010, 20:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]