Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 11:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 canon s5 nie włącza się po otwarciu klapki od baterii:/ 
Autor Wiadomość

Post canon s5 nie włącza się po otwarciu klapki od baterii:/
Dziwna sprawa - może ktoś ma pomysł jak to rozwiązać. Mianowicie po otwarciu klapki od baterii naładowaniu ich, zapakowaniu spowrotem i zamknięciu - aparat nie włącza się. Wtedy otwieram raz jeszcze - wyciągam baterie, wyciągam małą bateryjkę podtrzymującą, wkłacam spowrotem zamykam, dalej się nie włącza szarpie się z włącznikiem , wciskam chaotycznie co popadnie i po jakimś czasie nagle aparat zaskakuje i włącza się. Co dziwne - działa bez zarzutu. Wyłącza się włącza - wszystko tak jak powinno być. Do czasu ponownego otwarcia klapki od baterii - wówczas historia sie powtarza nie może zaskoczyć - kompletnie nie reaguje. Ma ktoś pomysł jaka może być tego przyczyna? Dlaczego jak już raz po otwarciu klapki zaskoczy to działa (włącza się i wyłącza bez żadnego problemu jak gdyb y nic) a otwarcie klapki choćby po to żeby wyciągnąąć kartę i zrzucić zdjęcia powoduje że nie chce zaskoczyć. Zrozumiałbym gdyby to występowało po każdym wyłączeniu aparatu, że nie chce sie włączyć - ale co do tego ma otwarcie klapki od baterii. Myślę żeby mimo wszystko kupić nowe akumulatory i zmienić małą bateryjkę podtrzymującą b o nie mam lepszego pomysłu - Jeśli ktoś z Was może mi posłużyć radą w tej sytuacji albo wyjaśnieniem tego zjawiska będę wdzięczny. z góry dziękuję..

niedziela, 21 listopada 2010, 11:15

Post Re: canon s5 nie włącza się po otwarciu klapki od baterii:/
Zakupiłem nową baterię podtrzymującą("małą bateryjkę" i.. klapa - żadnego efektu. Dalej się nie włącza - także jedna szansa odpada - ma ktoś jeszcze pomysł co można sprawdzić zanim zacznę szukać serwisu(o serwisie myślałem jako o ostateczności).

niedziela, 21 listopada 2010, 18:43

Post Re: canon s5 nie włącza się po otwarciu klapki od baterii:/
ok wszystko gra - sprawa rozwązana -oczyściłem styki+jeden z nich lekko podgiąłem

niedziela, 21 listopada 2010, 20:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]