Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 14:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Wybór Canona do zdjęć i filmowania 
Autor Wiadomość

Post Wybór Canona do zdjęć i filmowania
Witam,

stoję przed decyzją kupna Canona 7D (na 5D Mark II mnie nie stać, a poza tym potrzebuję 60fps). Chcę kupić samo body. Zastanawiam się czym różni się on od 60D. Podobno różnica jest tylko w odchylanym ekranie... różnica w cenie jest dość znaczna (60D można złapać nawet 1000zł taniej niż 7D). Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie?Pracował ktoś na jednym i drugim?

Poza tym chcę kupić na razie w miarę uniwersalny obiektyw do niego. Zastanawiam się czy lepie kupić canona (np. http://www.e-fotojoker.pl/product/obiek ... -5-5-6-is/ ) czy lepiej dołożyć 200zł i kupić Sigmę (np. http://www.e-fotojoker.pl/product/obiek ... -os-canon/ ).

Aparat i obiektyw potrzebuję do kręcenia wideo (teledysk, reklama, wydarzenia sportowe) ale i do robienia zdjęć oczywiście.

piątek, 11 lutego 2011, 13:30

Post Re: Wybór Canona do zdjęć i filmowania
7D to profi korpus APSC (tak jak dawna seria dwucyfrowa do 50) - czyli magnezowa obudowa, uszczelnienia (jkakolwiek one są), więcej funkcji na przyciskach, większa funkcjonalność, lepszy układ AF ... itp.

60D to plastic fantastic i kastaracja względem 7D ....

Wobec powyzszego 1000zł róznicy to niewiele.

Co do obiektywu, to jaki jest sens kupować dobrą puszkę i psuć ją gównianym obiektywem.
Canon 17-55mm/2.8 kolego, to jest obiektyw dla 7D.

niedziela, 13 lutego 2011, 19:27

jacek2004 - dzięki za odpowiedź. Właśnie też tak się zastanawiałem na tym obiektywem. Poprzednio miałem Nikona którego używałem właśnie z obiektywem 17-55 (kitowym) i byłem z niego zadowolony jako obiektywu uniwersalnego.

poniedziałek, 14 lutego 2011, 12:46

W tym momencie zestaw body 5D Mark plus obiektyw to wydatek rzędu ok. 10 tysięcy, w sumie to bardzo dobra inwestycja. Fajny obiektyw, zarówno do 7D i 5D to taki kit z wewnętrznym stabilizatorem, super sprawa przy kiepskich warunkach oświetleniowych i braku statywu.

środa, 16 marca 2011, 16:13

Hilary, mam wrażenie, że celowo robisz kryptoreklamę. Już był tu nick co podawał linki do tej samej strony i tak samo bezsensowne posty pisał jak Ty.

Nie lepiej podać link do testu tego obiektywu, np:
http://www.photozone.de/canon_eos_ff/42 ... 24105_4_5d
a nie walić linki do sklepu internetowego?

czwartek, 17 marca 2011, 00:27

Ja zdecydowałem się na 60D, ponieważ to ma służyć do filmowania czy robienia fotek, a nie wbijania gwoździ jak to można zobaczyć na pseudo testach.
Filmuje głównie pod dachem więc nie mam problemu ze szczelnością.
Do tego obiektyw Tamrona 17-55 z f/2.8.
Zestaw zamyka się w cenie niżej jak body 7D +/- 5k.
Różnica w klawiszologii hmm... brak przycisku WB - ale zamiast tego można ustawić tą funkcję na przycisk SET i po kłopocie. Kwestia przyzwyczajenia - dżojstik "sterujący ramką ostrzenia" w 7D jest nad kołem szybkich nastaw, a w 60D w środku koła szybkich nasta - działa również sprawnie.
Może i 60D to krok w bok ale do pracy wystarczy. Na chwile obecną wybrałbym albo 60D z niepełną klatką albo 5Dmark2 gdyby było mnie stać :)

czwartek, 31 marca 2011, 11:55
ja też zdeydowalem sie na 60D

poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 13:51

Czemu nikt nie napisze ,że aparaty fotograficzne nie służą do nagrywania Video? Kłopoty z AF , ergonomia, zapychanie się bufora pamięci, fatalny mikrofon i jeszcze parę innych drobniejszych spraw, gdzie w kamerze to rozwiązano, a w aparacie nie.

wtorek, 24 maja 2011, 20:28

Kolego Mogway2 mylisz się, aparaty właśnie służą do filmowania w dzisiejszych czasach. Żadna kamera nie da takiego obrazu fajnego jak aparaty o których tu mowa

środa, 25 maja 2011, 14:16

vgrzes napisał(a):
Kolego Mogway2 mylisz się, aparaty właśnie służą do filmowania w dzisiejszych czasach. Żadna kamera nie da takiego obrazu fajnego jak aparaty o których tu mowa

dokładnie! Lustrzanka jest oczywiście bardziej kłopotliwa w obsłudze ale efekty i możliwości tak przełomowe że nie ma to żadnego znaczenia.
kamery dopiero zaczynają mieć takie osiągi jak lustrzanki ale cena dość zaporowa. Mam na myśli Panasonic AG-AF101E i Sony NEX FS100

środa, 25 maja 2011, 14:37

Myślę,że nigdy nic poważnego nie nakręciliście aparatem i myślę,że niewiele wiecie o poważniejszych kamerach HD. Możliwości aparatu owszem są. Możliwe ,ze w jakiejś reklamie gdzie ujęcie można powtarzać bez końca również się by sprawdziły.Ale na tym ja swoją dyskusje kończę, bo mamy całkiem inne zapatrywania na pewne sprawy. Ja jestem rzemieślnikiem i nie stać mnie na eksperymenty i możliwość spierniczenia materiału.

środa, 25 maja 2011, 15:50

Mogway2 napisał(a):
Myślę,że nigdy nic poważnego nie nakręciliście aparatem i myślę,że niewiele wiecie o poważniejszych kamerach HD. Możliwości aparatu owszem są. Możliwe ,ze w jakiejś reklamie gdzie ujęcie można powtarzać bez końca również się by sprawdziły.Ale na tym ja swoją dyskusje kończę, bo mamy całkiem inne zapatrywania na pewne sprawy. Ja jestem rzemieślnikiem i nie stać mnie na eksperymenty i możliwość spierniczenia materiału.

Przysięgi w kościele nie powtórzymy, a filmujemy i również nie mamy możliwości "spierniczenia" materiału. To tylko i wyłącznie kwestia wprawy, opanowania możliwości sprzętu. 60D sprawuje się bardzo dobrze przy filmowaniu.

poniedziałek, 30 maja 2011, 14:40

Mogway2 napisał(a):
Czemu nikt nie napisze ,że aparaty fotograficzne nie służą do nagrywania Video? Kłopoty z AF , ergonomia, zapychanie się bufora pamięci, fatalny mikrofon i jeszcze parę innych drobniejszych spraw, gdzie w kamerze to rozwiązano, a w aparacie nie.
Masz słuszność w tym co napisałeś, ale w tym wątku nikt nie zastanawia się na wyborem kamera - aparat tylko do krecenia filmów. O ile dobrze zrozumiałem autora wątka, to chce on kupić filmującą lustrzankę do robienia zdjęć i kręcenia filmów.

Z własnego doświadczenia muszę przyznać, że te dwie funkcje (zdjęcia i filmowanie) sumarycznie lepiej są rozwiązywane w aparatach niż w kamerach (zdjęcia z kamer w dalszym ciągu są kiepskiej jakości).

Oczywiście trzeba mieć świadomość tego, że funkcja filmowania w aparacie nigdy nie dorówna funkcjom filmowania w kamerach - mam na myśli sumaryczny ogół - jakość filmu, funkcjonalność, ergonomia. Aczkolwiek w pewnym wąskim zakresie aparat może być lepszy od kamery np. w zakresie operowania mała GO przy małych nakładach finansowych.

PS
Jeśli chcemy mieć w aparacie coś naprawdę zbliżonego do dobrej kamery, to proponował bym zestaw Panasonic GH1 / GH2 z obiektywem Panasonic' 14-140 OIS lub z obiektywem Olympusa 14-150 (taniej ale bez stabilizacji). Dostaniemy b. dobre filmy i wciąż b. dobre fotki na lustrzankowym poziomie.

Aczkolwiek wszystkim co robi zdjęcia i wszystkim co kręci filmy można zrobić coś ciekawego byle umiejętności i pomysłów nie brakowało.

wtorek, 31 maja 2011, 11:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]