Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 23:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 eos 600D - filmowanie bez wad ? 
Autor Wiadomość

Post eos 600D - filmowanie bez wad ?
Od dłuższego czasu czekam na lustrzankę, która umożliwi mi filmowanie z automatycznym ostrzeniem ale bez nagrywania hałasów dźwięków obiektywu.

Poniżej zamieszczam informacje na temat Eos 500 i 550D gdzie ta wada występuje.
Czy model Eos 600D również ma tę wadę?

Obejrzałem kilka filmów na temat 600Dale tam jest podłożony inny podkład muzyczny, a mi chodzi o to co ściąga wbudowany mikrofon i czy wada z poprzednich modeli została usunięta

FRAGMENTY RECENZJI

Opinia o 500D
Podczas filmowania działa automatyczny system pomiaru ostrości. Niestety podczas pomiaru aparat otwiera przysłonę co skutkuje efektem rozjaśnienia ekspozycji. Poza tym podczas ostrzenia rejestruje się dźwięk obiektywu, a Canon nie wyposażył 500D w gniazdo mikrofonu więc nie mamy możliwości podłączenia zewnętrznego mikrofonu jak w modelu 5D Mk II. Jesteśmy więc skazani na wbudowany mikrofon, który zbiera wszystkie dźwięki.

Opinia o 500D c.d.
Gorzej jest z filmowaniem, zdecydowanie zabrakło gniazda zewnętrznego mikrofonu, a pomiar ostrości podczas nagrywania filmów pozostawia wiele do życzenia.

Opinia o 550 D
Najbardziej należy jednak docenić obecność gniazda, do którego możemy przypiąć zewnętrzny mikrofon stereo, dzięki czemu możemy uniknąć nagrywania dźwięków obiektywu i bardziej profesjonalnie podejść do tworzenia klipów wideo. Niestety podczas ostrzenia 550D podobnie jak jego poprzednik otwiera i przymyka przysłonę co jest widoczne na filmie - aby uniknąć takiego efektu pozostaje korzystanie z MANUALNEGO ustawiania ostrości.

wtorek, 5 kwietnia 2011, 21:47

Post Re: eos 600D - filmowanie bez wad ?
To czy słychać silnik AF nie zależy od body. To zależy od obiektywu.

Np dla systemów bezlustrowych typu m4/3 czy NEX powstają dedykowane do filmowania obiektywy z bezgłośnymi silnikami AF i z możliwością bezstopniowej zmiany przysłony. O ile mi wiadomo to Canon takich obiektywów do filmujących lustrzanek nie ma w swojej ofercie.

czwartek, 7 kwietnia 2011, 14:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]