Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 06:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Canon 550D/600D a temperatura matrycy i inne 
Autor Wiadomość

Post Canon 550D/600D a temperatura matrycy i inne
Witam,
W ramach moich poszukiwań aparatu z funkcją filmowania na polu walki zostały dwa modele, z których jeden to Canon, a konkretnie model EOS 550D lub 600D. Mam pytanie do użytkowników tego modelu - jak wygląda sprawa przegrzewania się matrycy podczas filmowania? Po jakim czasie aparat sygnalizuje wzrost temperatury? Proszę o precyzyjne odpowiedzi wynikające z praktyki, a nie z opisów. Jakich kart używacie do pracy z tym aparatem przy stosowaniu funkcji wideo? Jak w praktyce wygląda użyteczność i jakość opisywanej w manualu funkcji wykonywania zdjęć podczas równoczesnego filmowania?

czwartek, 11 sierpnia 2011, 09:49

Post Re: Canon 550D/600D a temperatura matrycy i inne
Kupiłem 600D niedawno, filmowałem nim w opcji HD 1080 25p w Egipcie przy temperaturze około 40 stopni C, również pod wodą w obudowie wodoszczelnej. W sumie nagrałem 4 karty SD łącznie 28 GB filmu i ani raz nie pojawił się komunikat o jakimkolwiek błędzie czy przegrzaniu matrycy. Zmontowałem film bezproblemowo w Premiere CS4, z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony. Użyłem 3-ch kart Sandisc class 10, ale jak je zapełniłem została mi karta z mojaj kamery Kingston class 4. Wogóle na nią nie liczyłem w aspekcie video, początkowo chciałem ją wykorzystać w aparacie wyłącznie do zdjęć. No ale zrobiłem próbę, i okazało się że nagrywanie w opcji HD 1080 25p wychodzi bezbłędnie. Zachęciło mnie to i ostatecznie nagrałem na niej bezproblemowo 16 GB filmu. Z tego co pamiętam, to zalecają do tego aparatu karty conajmniej class 6.

czwartek, 11 sierpnia 2011, 10:58

Jak radzi sobie Pan z plikami *.MOV w CS4? Jaki jest komfort pracy? Rozważam zakup tego aparatu, ale jak czytam komentarze użytkowników związane właśnie z montażem plików, to mam spore obawy. Zamierzam pracować na Sony Vegas Movie 10 HD

piątek, 12 sierpnia 2011, 14:24

Nie ma żadnych problemów w Premiere 4, przesiadłem się na 5.5 i to już jest komfort - mam quada
(sorry że nie odpowiedziałem odrazu, ale rzadko tu zaglądam - siedzę na forum wideo)

niedziela, 15 stycznia 2012, 13:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]