Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 18:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Oszustwo? POMOCY 
Autor Wiadomość

Post Oszustwo? POMOCY
Wiem ze to nie w temacie ale potrzebuje rady. Kupiłam wczoraj aparat Canona 50D, nie przez allegro ale zgłosiła się do mnie kobieta która chciała go sprzedać. Zrobiłam przelew(2 tys) i od wczoraj nie odpowiada. Pierwszy raz robię to nie przez allegro i zaczynam się martwic bo kobieta mi nie odpisuje od wczoraj godziny 10. Nie wiem co mam robić siedzę i tylko obserwuje czy odpisuje i nic. Mam jej numer konta i dane osobowe nie wiem co mam z tym zrobić.

piątek, 13 stycznia 2012, 18:26

Post Re: Oszustwo? POMOCY
gówno możesz zrobić poza czekaniem :) Co z tego, że masz jej dane? ktoś CI kazał zrobić przelew bez podpisywania umowy?

piątek, 13 stycznia 2012, 19:12

jak miałam podpisać umowę przez internet?

piątek, 13 stycznia 2012, 22:09

jest 21 wiek., chyba każdy wie, że podpisanie umowy bez wychodzenia z domu to nie problem tylko trwa pare dni dluzej i kosztuje kilkadziesiat złotych. Jakąś tam forma umowy między kupującym a sprzedającym jest regulamin allegro, który Ty poprostu pominęłaś. cóż.

sobota, 14 stycznia 2012, 03:48

nawet bym nie pomyślała ze człowiek może takie coś zrobić i być taką świnia.

sobota, 14 stycznia 2012, 11:23

Nie polecam robienia takich transakcji, sam nigdy bym się na coś takiego nie odważył, na allegro są zawsze jakieś możliwości, a tutaj pozostaje Ci tylko czekać i opierać się na uczciwości ludzkiej. Być może da się jeszcze coś z tym zrobić skoro masz dane tej osoby, ale ciężko będzie bez uprzednio spisanej umowy... :(

wtorek, 7 lutego 2012, 13:12

Przykro ze tacy ludzie istnieja na swiecie ale niestety takie sa realia że w tej chwili nie warto ufać ludziom, trzeba sie dwa razy zastanowić nad każdym krokiem

piątek, 7 września 2012, 16:28

a jaki miałaś tytuł przelewu?? Bo jak np "za aparat 50D" to możesz już to zgłosić na policję, zgłoszenie już będzie a jak na ta Panią nazbiera się więcej takich zgłoszeń to można w tedy zrobić zbiorowy cywilny pozew sądowy. kolega miał podobna sytuację ale na mniejszą kwotę (100zł chyba) ale nazbierało się takich 25 oszukanych osób i sprawa ruszyła.
a jak nie to podciągnij to pod wyłudzenie.
Tak czy inaczej przelew jest dowodem zapłaty tylko szkoda że Ty nie masz żadnej umowy.

piątek, 7 września 2012, 21:17

i jak dalej sie toczy twoja historia cos wiadomo więcej

poniedziałek, 10 września 2012, 12:22

w jaki sposób właściwie trafiłaś na tę ofertę sprzedaży? napisz jak się rozwiązała sytuacja, jestem bardzo ciekawa..

poniedziałek, 29 października 2012, 11:43

Sprawa się wyjaśniła? Jestem bardzo ciekawa. Nie mieści mi się w głowie jak ludzie mogą tak bezkarnie oszukiwać innych. :/

piątek, 2 listopada 2012, 20:40

Prawo polskie niestety nie sprzyja poszkodowanemu, złapany nawet w ukradzionym samochodzie złodziej, tłumacząc się, że pożyczył potraktowany będzie inaczej, niż gdyby przyznał się, że go ukradł. Osoba, do której przelewamy pieniądze, jeśli faktycznie jest oszustem - wyprze się takiego faktu, kupujący zaś w taki sposób nabywca, pomijając procedury Allegro nie dość, że traci gwarancję bezpieczeństwa, to na dodatek pomija system opodatkowania, co oszust może wykorzystać przeciwko niemu.
Osobiście zawsze dokonuję przedpłaty, ale kupując wyłącznie w e-sklepach, czy też na aukcjach typu Allegro.
Temat jak widać jest już posiwiały, ale również chętnie dowiem się
- jak to się skończyło?

sobota, 3 listopada 2012, 11:23

Niestety, dlatego w dzisiejszych czasach trudno mieć zaufanie do kogokolwiek. Za dużo takich rzeczy się dzieje...Skąd w ludziach takie cechy? chyba zachłanność na pieniądze jest powodem tego wszystkiego....Przykre...

sobota, 3 listopada 2012, 15:57

chyba wielu z nas jest ciekawych jak potoczyła się twoja sprawa.

a swoją drogą jak ta osoba nawiązała z tobą kontakt? masz jakieś zapisane maile, np ustalenia że sprzeda ci przedmiot za ustaloną kwote itd.
bo mając dowód wpłaty, chyba wiesz komu przekazałeś pieniądze masz jego dane imię, nazwisko i adres
więc może należało by to zgłosić, może coś by się dało z tym zrobić
a jak nie to pozostaje ci tylko samodzielnie zawalczyć o swoją własność.

swoją drogą w dzisiejszych czasach trzeba mieć twardą d**e, i szybko się uczyć na własnych błędach. szkoda tylko że tak kosztownych.

czwartek, 20 grudnia 2012, 15:01

No to zrobiłaś najgłupszą rzecz jaką mogłaś zrobić, ale powodzenia z odzyskiwaniem kasy. Mam nadzieję że się uda.

piątek, 21 grudnia 2012, 23:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona