Teraz jest środa, 19 września 2018, 21:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Canon G5- obiektyw 
Autor Wiadomość
Post Canon G5- obiektyw
Czy i co musze zrobić aby dokupić do G5 obiektywy które umozliwiałyby mi zdecydowanie wieksze przybliżenie. W praktyce ma być to wykorzystywane do robienia zdjec dzikim zwierzętom (czyli zoom... no własnie jaki ?????)
Dziekuje za podpowiedz rapu@wp.pl

środa, 25 lutego 2004, 17:00

Canon G5 to aparat kompaktowy - czyli posiada na stałe wbudowany obiektyw zmiennoogniskowy. Jeśli chcesz robić tym aparatem zdjęcia z dłuższą ogniskową (więcej niż 140mm) to jedynym rozwiązaniem jest zakup firmowego (Canon) telekonwertera który przedłuży ogniskową.
Dostępne akcesoria to:
1. Wide Converter WC-DC58N - odpowiada obiektywowi szerokokątnemu 24,5mm
2. TeleConverter TC-DC58N - odpowiada teleobiektywowi 245mm

Żeby zamocować powyżej wymienione Konwertery wymagane jest zamontowanie "przejściówki" Conversion Lens Adapter LA-DC58B.

środa, 25 lutego 2004, 17:12

Konwertery jak dla mnie to bzdura-dają zbyt duże zniekształcenie. Jak ktoś potrzebuje duzego tele, to jedynym rozwiazaniem jest dSLR. A nawiązująć jeszcze do konwerterów, to wcale oryginalne być nie muszą (adapter-tulejka też nie).

czwartek, 26 lutego 2004, 21:51

1. Powiedz łaskawie co to jest dSLR - Tłumacz jak coś piszesz - zjadłem na fotografii zęby a nie znam takiego skrótu.
2. Z doświadczenia wiem, że należy korzystać z firmowych dodatków ponieważ tylko one dają 100% efektywności. Miałem "w rękach" (oglądałem) zdjęcia z G5 ze wszystkimi możliwymi konwerterami i nie widziałem żadnych wad. Fotki są świetnie.
Jestem przeciwnikiem montowania do Canona obiektywów Tamrona czy innych - korzystam tylko ze sprzętu Canonowskiego bo ten jest projektowany specjalnie dla Canona a niekiedy nawet dla poszczególnych aparatów !!!

czwartek, 26 lutego 2004, 22:03

dSLR to Digital SLR czyli cyfrowa lustrzanka.

Jakość zdjęć z firmowych konwerterow Canona jest rzeczywiście niezła. Jak dobrze poszukasz w necie, to znajdziesz stronkę z testem różnych konwerterów (Tiffen, Raynox, Kenko, Canon) i tam też ocenili najlepiej firmowe szkła (choć może ten wide minimalnie przegrał z jakimś innym). Niestety stosunek cena/jakość jest kiepski. Tulejka + konwerter to jakieś 1000zł, a dokładając tyle do g5 masz a1 i nie potrzebujesz konwertera, bo zakres ogniskowych jest i tak większy niż w g5 z konwereterem. Z kolei niefirmowe konwertery dają straszne znieksztalcenia (no chyba że za niefirmowy zapłacimy podobnie jak za Canona, wtedy i jakość niewiele odstaje). Więc mimo, że są tanie, to nie opłaca się ich kupować. I o to mi chodziło-może nieprecyzyjnie się wyraziłem...

A problemy są, bo już sam adapter przyslania wizjer i lampę doświetlająca af. Poza tym przy zdjęciu z blyskiem wystepuje gigantyczna winietka. Efekty te ograniczają tuleje niefirmowe-są węższe (52mm zamiast 58mm). Niestety do nich nie pasują konwertery Canona, więc odpadaja ze względu na kiepską jakośc możliwych do zamocowania na nich konwerterów.

czwartek, 26 lutego 2004, 22:25
Post Canon G5- obiektyw
hmmmm
Miło jest poczytac gdy fachowcy sobie coś tam piszą a ja w zasadzie nie wiem o co chodzi :-))) Alpin 19 bardzo jasno i przejżyscie mi opisal co jego zdnaniem powinienem zrobić aby móc sobie próbować pstrykac jakieś tam zdjecia :-))
Co do Enzo to.... nic nie rozumiem
Jeżeli możesz to co napisałeś poprzeć jakimiś ciekawymi linkami gdzie wystepują jakieś ceny, może też są jakieś recenzje- opisy tych rzeczy którre wymieniłes ??? Bede bardzo wdzięczny za pisanie w "języku polskim" gdzie tacy laicy jak poprostu zrozumia o czym jest mowa. Z góry dziekuje :D

piątek, 27 lutego 2004, 14:41

Myślę, że jeśli chcesz dostawiać do G5 telekonwertery (i to jeszcze te drogie), to naprawdę lepiej się G5 pozbyć i kupić sobie coś z zoomem 7x. Po prostu zawsze założenie konwertera kończy się kiepską jakością, dużym przyciemnieniem obiektywu (co powoduje stosunkowo długie czasy naświetlania - a zwierzęta się poruszają, więc zdjęcia często będą poruszone). Zdjęcia z zoomem będą lepsze nawet z dolnej półki ultrazoomów (C-740, Z1) niż z G5 z konwerterem. Jeżeli dołożysz do ceny G5 cenę konwertera to masz do wyboru jakąś Minoltę 7Hi, A1, Sony f-717 i inne, wszystkie z satysfakcjonującym Cię zoomem - a jakość będzie nieporównywalnie lepsza. Tańsze konwertery nie nadają się do niczego, droższe (niekoniecznie firmowe) nie są warte swojej ceny. Myślę, że szkoda na nie pieniędzy.
Alpin - gadasz bzdury. G5 z konwerterem nie ma żadnych wad? W takim razie po co Canon sprzedaje np. EOSa 1Ds? Rozumiem też, że do aparatu ładujesz filmy Canona, baterie Canona, karty pamięci Canona, a obiektywu Zeissa nawet byś nie tknął.

sobota, 28 lutego 2004, 20:29

Zacznę tak. Trzeba wiedzieć co chce się robić aparatem (jakiego typu zdjęcia) i ile ma się "kasy".
Ale przejdźmy do rzeczy.
Każdy z was pisze mądrze i treściwie. W każdej z waszych odpowiedzi jest trochę racji. Być może nieco źle się wyraziłem. Miałem na myśli to, że korzystam z markowych akcesoriów. Korzystam z filmów Kodaka (robię też fotki tradycyjne), korzystam z karty Kingstona. Co do szkła - niepodważalnie szkła Carl Zeiss są najlepsze. Weźcie jednak pod uwagę to, że Dzik chciał uzyskać szerokie spektrum opinii.
Należy zwrócić uwagę na to, że samo posiadanie sprzętu nie czyni z nas mistrza. To że kupimy konwerter czy Canona 1Ds nie nie uczyni z nas zawodowca - im aparat "lepszy" tym więcej trzeba mieć doświadczenia ażeby robić dobre zdjęcia. Co więcej - nie można od Canona G5 wymagać tyle ile wymagamy od lustrzanek (G5 - a. kompaktowy dalmierzowy). Dzik - jeśli mam być szczery to nie opłaca ci się dokupować konwerterów, ponieważ wyniesie cię to więcej niż zakup całkiem dobrego Canona 300 D. Znam osobiście ludzi którzy robią G5 naprawdę wspaniałe zdjęcia i nie potrzebują dodatków. Spróbuj wykazać jego plusy a nie narzekać. W G5 mam niskie ISO - możesz zejść do ISO 50. Dziś niemal każdy wpada w obłęd że musi mieć 20 obiektywów i filtrów.
Najpierw naucz się robić zdjęcia i wyciśnij ostatnie poty z G5 i dopiero wtedy zgłoś się po lepszy sprzęt. Wtedy podyskutujemy i na poważnie coś ci doradzimy.

sobota, 28 lutego 2004, 21:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]