Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 02:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 prosze o porade 
Autor Wiadomość
Post prosze o porade
Witam serdecznie!
Potrzebuje kupić aparat a raczej aparacik taki mały a dobry który był by zawsze w kieszeni niekoniecznie dużej. Prosze o rade, uwagi , sugestie .
A może IXUSi
Aparat ma służyć do robienia zdjęć sytuacyjnych.

czwartek, 26 lutego 2004, 20:27
Post Canon A80
:D Jeśli chodiz ci o mały, poręczyny i sytuacyjny aparacik to gorąco
polecam Canona Powershota A80, jest mały, poręczny, z małym choć kontrastowym wyświetlaczem na przegubie 3x zoom optyczny!!!!! i
co najważnejsze z matrycą 4 Mpix!!!!!!!!!!!! zdjecia są dobrej jakości
Polecam

czwartek, 26 lutego 2004, 21:43

Szczerze mówiąc najlepszy aparat z tej klasy (mikro), którym miałem okazję robić zdjęcia, to była Minolta X. Bardzo pomysłowa konstrukcja zapewnia przyzwoitą jakość zdjęć - choć oczywiście sporo niższą niż inne aparaty w tej cenie. Poza tym jest faktycznie malutka, ale mocna - co jest chyba nie bez znaczenia. Przy Minolcie A80 to wielki, nieporęczny gigant :)

czwartek, 26 lutego 2004, 21:59

z tym a80 to przegiecie paly;) jak on jest maly to ja juz sam nie wiem co to znaczy:D
maly to jest chyba w porownaniu do lustrzanki, ale do kieszenie to raczej nie wejdzie;D

chyba, ze jest sie skatem

piątek, 27 lutego 2004, 17:39
Post Re: prosze o porade
Digital IXUS 400 !
Może nie najmniejszy ale za to pancerny i jakość zdjęć rewelacyjna jak na miniaturowy kompakt. Według mnie jedyna wda to wysoka cena.
http://www.dpreview.com/reviews/canons400/
Cytuj:
Excellent resolution, best of the ultra-compact four megapixel class
Good metering, good tonal balance which maintains shadow detail
Good natural light white balance, strong and balanced colors
Four megapixels, three times zoom in the same size case as the S230 (3 mp, 2x zoom)
Control over cameras internal processing algorithms (saturation, tone, sharpness)
Low noise at ISO 50, not as clean at ISO 100, more sensitive than rated value
Excellent build quality, new body material is stylish, protective and scratch free
Easy to understand controls, good layout (although I wasn't a fan of the small mode dial)
Good shot-to-shot times, fast startup times thanks to the quick extending lens system
Bright, detailed LCD monitor with anti-reflective coating
Long shutter feature for exposures of up to 15 seconds
Long movie clip mode with fast CF cards (up to 3 minutes including audio)
Optional histogram in record review and play mode
Very fast 10x image magnification in play mode
Voice annotation ('Sound Memo') feature
Orientation sensor, although JPEG's are only tagged not rotated
Good battery life, better than PowerShot S330 with same battery

Cytuj:
Construction 9
Features 7
Image quality 8.5
Lens / CCD combination 8.5
Ease of use 8
Value for money 7.5

Cytuj:
Highly Recommended

piątek, 27 lutego 2004, 19:56
Dziękuje bardzo za Wasze uwagi, napewno je przeanalizuje. Ostatnio miałem w ręku CASIO Z4 opinia była pozytywna ale wolałbym coś poczytać na forum od znawców tematu . Moją uwagę również zwrócił PENTAX S4 Oba te aperaty są porównywalne - tak słyszałem a co Wy o tym sądzicie.

niedziela, 29 lutego 2004, 20:35

Jak posiadam Canon A80 (i od czasu do czasu S50) mogę zdecydowanie polecić Canon A80 - ostatnio nosiłem go w marynarce i nie był kłopotliwy (za duży). Zdjęcia wychodzą bardzo ładne. Na http://www.plfoto.com dostało nawet ocenę wybitne.
Baterie (akumulatory) wystarczaję na bardzo długo - ja mam 2100 mAh i spokojnie na tygodniową zabawę starcza.
Należy pamiętać, że im mniejszy aparat tym gorsza optyka.

Pozdrawiam

piątek, 12 marca 2004, 14:12
Ja również jestem za A80! Teraz noszę go w kieszeni kurtki, trochę waży ale bez przesady. A jakość zdjęć jest naprawdę super/ jak dla mnie/

piątek, 12 marca 2004, 17:34
Moderator

Najlepiej pójdź do sklepu i poprzymierzaj sobie aparaty... :) Poważnie! Co do A80, to według mnie lepiej wybrać coś innego, bo za tę cenę, to nie wiem, czy jest to dobyr wybór. No, ale plusem jest jego stosunkowo nie duży rozmiar, choć ciężko będzie go włożyć do "standardowej' kieszeni.

piątek, 12 marca 2004, 22:05
Co do Canon A80 to jest wart tej kasy - zanim go kupiłem to ponad 3 tygodnie dzwoniłem po sklepach, czytalem nie jedno forum - Canon A80 ma taką samą optykę jak Bardzo doby i z wyższej półki Canon S50

Tutaj http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=264527 jest zdjęcie zrobione tym aparatem jakoś tydzień po kupieniu - czyli jak kompletnie nie wiedziałem jeszcze co i jak w nim.

A nosiłem go w wewnętrznej kieszenie marynarki i nie było widać, że coś w kieszeni noszę

sobota, 13 marca 2004, 09:09
Moderator

To, że nie było go widać jest troszkę dziwne, bo u mnie np widać jak mam nawet portfel (podobnych rozmiarów co A80)... Ale to może wina innej budowy ciała.

Poza tym ja zdania nie zmienię, że A80 nie jest wart swojej ceny. On nie ma nic szczególnego. Ale to normalna polityka Canona - czyli mega wygórowane ceny. Najlepszy przykład to nowy Canon S1 IS - ponad 3000 zł, a jego konkurencja jest po 1500 zł. Canon po prostu robi sobie jaja i tyle.

sobota, 13 marca 2004, 12:37
Spierać się na siłę nie będę bo każdy ma prawo być do czegoś przekonanym.
Ale wydaje mi się, że za 1800 zł (Canon A80) kupić aparat z 4 MPix, manualne ustawienie, najtańsze nośniki pamięci (CF) i bardzo dobra optyka to raczej nie jest duża kwota.
jak już napisałem nie będę się spierał na siłę - takie jest moje przekonanie :)

sobota, 13 marca 2004, 14:04

Wielcy tego forum: to jak w końcu? za 1800-1700 opłaca się tego canona /80/, czy nie?

sobota, 13 marca 2004, 14:19
Ja jesem na TAK - sam miałem taki dylemat czy go kupić czy nie i zostałem do niego w 100% przekonany a teraz go używam i jestem pewien, że jest bardzo dobry.

Możesz cobie zobaczyć http://reviews.cnet.com/4502-6501_7-0.h ... &500409id=

sobota, 13 marca 2004, 15:00

Ja jestem na NIE. Za 1200zł masz dużo lepszego od A80 Olympusa C-4000. Porównaj choćby jasność obiektywów i wielkość wyświetlacza...

sobota, 13 marca 2004, 17:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona