Teraz jest piątek, 22 stycznia 2021, 18:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Pytania dotyczące lampy błyskowej aparatu 
Autor Wiadomość

Post Pytania dotyczące lampy błyskowej aparatu
Zaraz zrobię krok w nauce poza lampą błyskową aparatu i mam tylko pytanie dotyczące podstawowej konfiguracji. Mam Canona 6D, który nie ma wysuwanej lampy błyskowej. Niedawno kupiłem 430ex-iii RT Speedlite, który świetnie sprawdza się w gorącej stopce 6D. Chciałbym zdjąć 430 z aparatu i postawić go na stojaku i wygląda na to, że zestaw nadawczo-odbiorczy Yongnuo 622C byłby najlepszy za te pieniądze. Przy takiej konfiguracji powinienem być w stanie sterować 430 z 6D nawet bez aparatu, prawda? I popraw mnie, jeśli się mylę, ale nadal utrzymywałbym 430 w trybie master vs slave, ponieważ nadal myślałby, że jest w aparacie, a gdyby był w trybie slave, nie byłoby mistrza, który by go uruchomił ... Przepraszamy za pytania noobów - po prostu chcę zweryfikować przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów. Również kiedy wprowadzam korekty FEC na 6D, czy powinienem widzieć ich odbicie na ekranie 430? W tej chwili nie jestem ... ale może mam coś głupiego.

Również tak, zacząłem czytać post na blogu Strobist Lighting 101 i jest on bardzo pomocny. :)

Wszelkie inne zalecenia dotyczące sprzętu lub zasobów również są mile widziane!

wtorek, 8 grudnia 2020, 21:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]