Teraz jest środa, 19 września 2018, 13:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 canon g5 a olympus 5050 
Autor Wiadomość
Post canon g5 a olympus 5050
Który z tych aparatów wybrać.Proszę o jakieś wzkazówki , wady i zalety tych aparatów.Jakie robią zdjęcia macro itp.

środa, 3 marca 2004, 11:35
Jak widzę niczego się tu nie dowiem .Niewiem czy pytanie jest za trudne czy za głupie.A może znacie jakieś inne FORUM foto,jak tak to naoiszcie adres.Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi!!!!!

czwartek, 4 marca 2004, 13:17

Troszkę cierpliwości. Na forum jest paru zaawansowanych użytkowników G5 i 5050, więc na pewno wkrótce napiszą, chwaląc swoje aparaty. Przy okazji - może mógłbyś sprecyzować swoje oczekiwania wobec aparatu - na pewno łatwiej będzie Ci pomóc.

czwartek, 4 marca 2004, 22:16
Szkoda że niczego się tu nie dowiedziałem i jestem zmuszony zaufać moim znajomym któży twierdzą że olimpus jest zdecydowanie lepszy(robi ostre zdjęcia,lepsze macro lepsze odwzorowanie szaroSci rbb i abb,lepsze szczegóły w cieniach,).
O Canonie wiem tylko tyle że ma bardzo dobry obiektyw, 4 krotny zoom i tańszy od olimpusa osprzęt.

sobota, 6 marca 2004, 10:59
Mialem ten sam dylemat, i zdecydowalem sie wlasnie na Olka. Jedyne jego wady, to aberacje chromatyczne, szumy powyzej ISO 200 i maly zoom (3x). Foci nawet ladniej niz C-5060, szczegolnie w nocy (jasniejszy obiektwym robi swoje). Macro tez kapitalne. No i jest na "paluszki" a nie na akumulatorki :-)

sobota, 6 marca 2004, 12:44
Słyszałem że G5 też ma aberacje chromatyczną.No i wybierz tu lepszy......

sobota, 6 marca 2004, 14:18
mysle, ze te aparaty sa bardzo porownywalne. Oba szumia ponadprzecietnie, oba potrafia pokazac spore aberacje chromatyczne.

Mysle, ze musisz po prostu sobie poogladac przykladowe fotki jednego i drugiego, polecam tu: http://www.pbase.com/cameras i zobaczyc, fotki ktorego tych dwoch bardziej Ci do gustu przypadna. Mi sie bardziej podobaja Olka, no i C-5050 ma o wiele lepsze macro (od 2 cm a nie od 5 w przypadku G5). A macro jest dla mnie bardzo wazne.

sobota, 6 marca 2004, 14:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]