Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 21:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Jaki statyw pod Canon 550D 
Autor Wiadomość

Post Jaki statyw pod Canon 550D
Hej,

potrzebuję statyw pod canona. Jestem początkującym fotografem, mam lustrzankę od roku. Robię głównie zdjęcia żywności i chciałbym wyeliminować trzęsącą się rękę xD! Więc to by był taki statyw tak naprawdę na biurko.

Na co warto zwracać uwagę?

środa, 25 lipca 2012, 00:17

Post Re: Jaki statyw pod Canon 550D
Wybór statywu nie jest taki prosty jakby się mogło wydawać wbrew pozorom, na wiele rzeczy trzeba zwrócić uwagę. Przede wszystkim na wielkość, dostosowanie do Twojego wzrostu, jego masę, na to czy posiada od razu wbudowaną głowicę- lepiej żeby miał. Dobrze jak ma nogi zbudowane z wielu części, ale takie z dobrą blokadą, żeby były stabilne. No to by było na tyle, ale ja jako kobieta, ostatnio choruję na ten: Statyw SIRUI T-005 z głowicą C-10 Niebieski, bo jest po prostu śliczny.

sobota, 28 lipca 2012, 00:45

Dzięki za propozycję, statyw spodobał mi się do czasu gdy zobaczyłem cenę. tysiak to 10 razy za dużo jak na ten mój zakup. Zależy mi na robieniu dobrych zdjęć, ale tyle kasy nie włożę w to. Najchętniej był kupił statyw do około 100 zł. A teraz jeszcze ta głowica, nie wiedziałem, że to się osobno kupuje.

Aparat będzie ważył około 2.5 - 3 kg, obiektywy do makro trochę ważą. Mam obecnie tzw kitowy obiektyw, ale planuję kupić lepszy do zbliżeń.

Więc podsumowując: (statyw + głowica) do około 100zł na moje potrzeby ?

niedziela, 29 lipca 2012, 13:15

No co Ty mówisz jaki tysiak;) Trzeba dobrze poszukać naFoto-Tipmasz go za 295 zł- wiem bo sama się przymierzam do kupna a szalona nie jestem ;) Tak do 100 zł to powiem Ci szczerze, że raczej nie znajdziesz, a nawet jeśli to zaraz Ci się rozsypie, nie będzie trzymał pionu i będzie ważył z tonę. Lepiej poczekaj trochę i poodkładaj trochę więcej pieniążków, bez sensu wyrzucać pieniądze w błoto, lepiej kupić raz w życiu a porządnie!

niedziela, 29 lipca 2012, 22:57

I tak też zastanawiam się powoli czy nie dołożyć do tego statywu. Jeżeli mam kupić taki co nie trzyma kątów to dziękuję za taki sprzęt. Dzięki za linka do stronki, robisz tam zakupy fotograficzne? Są dobre ceny i towar?

poniedziałek, 6 sierpnia 2012, 17:39

No właśnie super stronka- koleżanka po fachu mi poleciła bo ona wiecznie coś tam kupuje. A ceny czasem lepsze niż na Allegro. Ja wyszukuje tam przeważnie zamienników bo nie stać mnie np. na obiektywy Canona:(, kupiłam Samyanga no i jak na razie jestem zadowolona. I co- kupiłeś statyw?

wtorek, 21 sierpnia 2012, 00:42

Jeszcze nie kupiłem, mam dylemat. Nie chcę tyle kasy wydawać, a im więcej czytam, to odechciewa mi się kupować za taką kasę.

Tak przy okazji, możesz polecić jakiś zamienny obiektyw do makro na mocowanie canona? przeglądałem katalog, 3 tysiaki trzeba wydać na obiektyw, masakra. Można by pojechać na ogórki do Niemiec i kupić obiektyw xD. Już to widzę, na flidze - na co zbierasz? ... na ślub, na samochód, .. na obiektyw xD.

A żeby tego było mało, codziennie jakieś nowinki w świecie fotografii. Znajomi uzbrajają się w coraz to lepszy sprzęt. Koleżanka kupiła sobie alfę 5tkę z półprzezroczystym lustrem. Ja to się cieszę, że mam lustro.

niedziela, 26 sierpnia 2012, 03:52

Jeśli chodzi o makro to nie mam swojego obiektywu jeszcze:/ Jedyny na jakim pracowałam- niestety pożyczony to Canon MP-E 65mm F/2.8 1-5x - kosztuje niestety jak dla mnie za drogo- ok.4 tys. Jeśli zdjęcia makro chcesz cykać tak tylko hobbystycznie to wygoogluj sobie takie hasło "jak zaoszczędzić 3,5 tys. na obiektywie do makro"- bardzo fajna metoda i nawet niezłe zdjęcia wychodzą :)

piątek, 31 sierpnia 2012, 22:09

jeśli statyw to tylko manfrotto. jestem im wierny od kilkunastu lat. są nie do zdarcia

czwartek, 4 października 2012, 02:52

a że tak spytam, na czym polega fotografowanie żywności? robisz fotki typowo reklamowe? korzystasz może z namiotu bezcieniowego? wypatrzyłam sobie w quantuum takie cudeńko i zastanawiam się czy kupić..

czwartek, 18 października 2012, 09:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]