Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 23:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 jakie dobrać ustawienia aparatu 
Autor Wiadomość

Post jakie dobrać ustawienia aparatu
Witam, zacznę od tego, że z fotografią nie mam nic wspólnego i kompletnie się na tym nie znam. Posiadam aparat kompaktowy Canon Power Shot IS 5, który ma możliwość manualnego ustawiania ISO, czasu naświetlania itd. Zakupiłam do niego żarówkę błyskową 45Ws. Potrzebna ona mi jest do tego, aby uniknąć rozmywania się zdjęć. Zdjęcie wykonuje zawsze w pomieszczeniu, ale obiekt jest ruchomy, gdy wykonywałam zdjęcia bez lampy, wychodziły nieostre. Ktoś mi podpowiedział, że taka żarówką podłączona do aparatu rozwiąże problem. Dodam jeszcze, że żarówkę umieściłam za mleczną plexi. Proszę o pomoc jak ustawić aparat, żeby otrzymać zdjęcia jak najlepszej jakości. Na co powinnam zwrócić uwagę? Do tej pory próbowałam trochę sama i obecnie mam następujące ustawienia; ISO 200, F= 2.7, 1/60. Nie wiem jednak czy one są dobre, bo tak jak pisałam wcześniej nie zajmuje się fotografią. Cel do którego dążę to uzyskanie zdjęć ruchomego celu bez rozmazywanie oraz dobra jakość. Jeśli ktoś może coś podpowiedzieć to będę wdzięczna. Pozdrawiam

wtorek, 25 grudnia 2012, 19:48
Post Re: jakie dobrać ustawienia aparatu
Przede wszystkim należałoby liznąć chociaż podstaw fotografii, by wiedzieć, że 1/60 sek, to dość długi czas (wysokie prawdopodobieństwo poruszenia), a f 2.7, to bardzo mała głębia ostrości (możliwe rozmycie).

Proponuje przy bardzo dobrym oświetleniu spróbować preselekcji czasu (S na kółku nastaw) i wybrać zakres od 1/250 sek, do 1/1000 sek (obserwuj jak się zachowuje wartość "f" - przysłona). Jeśli nie masz statywu - postaw na czymś aparat i wybierz autowyzwalacz... Zobaczysz wtedy, czy Twój aparat potrafi zrobić ostre zdjęcie, czy nie.

Podsumowując - aby uniknąć rozmazania zdjęcia musisz mieć ustawiony krótki czas otwarcia migawki i w miarę możliwości wysoką wartość przysłony.

wtorek, 25 grudnia 2012, 21:24

Post Re: jakie dobrać ustawienia aparatu
Można jeszcze podciągnąć ISO do góry.

wtorek, 25 grudnia 2012, 23:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]