Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 07:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Canon EF 24-70mm f/2.8L wartow takim zestawie ,pomóżcie :) 
Autor Wiadomość

Post Canon EF 24-70mm f/2.8L wartow takim zestawie ,pomóżcie :)
Witajcie , obecnie posiadam Canona 600D ( przewiduję jeżeli tylko będzie gotówka zmienić na coś lepszego) z obiektywem Sigma 50mm f/1.4, z którego jestem bardzo zadowolona,ale przestał mi wystarczać. Z hobby głównie robię zdjęcia ludziom,ale żeby zarobić więcej bywam na ślubach i imprezach okolicznościowych.
Zamierzam kupić obiektyw tylko nie wiem,który będzie wystarczający Canon EF 24-70mm f/2.8L czy Canon 16-35mm f/2.8L zależy mi na szerszym obrazie bo z 50-siątyką przyzwyczaiłam się dość wąskiego i jestem poirytowana, nie wiem czy 16 mm nie jest za dużo ? Który obiektyw się lepiej sprawuje i jest wart swoich pieniędzy ?
PS. Szukałam różnych wątków,ale w żadnym nie znalazłam odpowiedzi mimo,ze były zawarte oba obiektywy. :)

sobota, 24 sierpnia 2013, 18:54

Post Re: Canon EF 24-70mm f/2.8L wartow takim zestawie ,pomóżcie :)
To wszystko są zoomy i w dodatku stosunkowo ciemne. Owszem masz możliwość bycia przygotowaną na różne możliwości dzięki zoomowi ale... no właśnie ale... Wybierasz pomiędzy dwoma różnymi ogniskowymi - nieco szerszą 16-35 i węższą 24-70. Nie można doradzić, który z nich jest lepszy czy też gorszy bo to zależy od tego jakie zdjęcia lubisz robić i na czym chcesz skupić uwagę widza. Zarówno szeroki plan jak i węższy ma swoje plusy i minusy. Od Ciebie zależy gdzie ich widzisz więcej a gdzie mniej. Jak to kiedyś powiedział mój kolega.. jeśli chcesz szybko jeździć - kupisz samochód sportowy, jeśli w terenie - terenowy. Tak samo jest z obiektywami...
pozdrawiam

czwartek, 10 października 2013, 11:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]